• BIST 102.905
  • Altın 189,833
  • Dolar 4,5616
  • Euro 5,3888
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 20 °C

19 Mayıs Kutlu Olsun

19 Mayıs Kutlu Olsun
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Zafer Bayramı ile ilgili yayımlanan mesajları sunuyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla başta siyasiler olmak üzere sivil toplum örgütlerinin mesajlarını sizlere sunuyoruz.

VALİ VAHDETTİN ÖZCAN'IN
KUTLAMA MESAJI

"Kıymetli Çankırılılar, sevgili Gençler,

19 Mayıs, 93 yıl önce Samsun’a ayak basan Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı en önemli gündür. Bu gün her yıl Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır.
 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hepimize kutlu olsun!
 
Samsun'da başlayan ve İzmir'de sona eren bağımsızlık savaşının ardından her ferdin özgür iradesiyle ülkenin geleceğinde söz sahibi olduğu, millet egemenliğini üstün kılan, çağdaş dünyanın değerlerini benimsemiş, demokrasinin gelişmesine imkan verecek modern ve bağımsız bir devlet kurulmuştur.
 
Geleceğimizin teminatı sevgili Gençler, 
 
Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin üzerine çıkmak için en iyi şekilde yetişmeniz, nitelikli eğitim almanız, devlet ve milletimizin amaçlarından birisidir. Sizlerin de dünyadaki değişimleri anlamanız ve çağın şartlarına ayak uydurmanız için daha çok çalışmanız gerekmektedir. 
 
Size bırakılan mirası koruyup daha yükseklere çıkaracağınıza ve gelecek nesillere daha gelişmiş ve refah düzeyi yüksek olan bir ülke bırakacağınıza olan inancım tamdır. 
 
Bizlere bu vatanı emanet eden Büyük Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, tüm Çankırılıların ve Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."
 
AK PARTİ ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ
İDRİS ŞAHİN'İN KUTLAMA MESAJI
 
"Türkiye’nin geleceği gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Birinci amacımız Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında en üstlerde yerini almasıdır. AK Parti iktidarımızda bunun mücadelesini vermektedir. Ulu Önder Atatürk’ün de işaret ettiği gibi çok, ama çok çalışmalıyız ve ülkemizin tarihsel süreçte elde ettiği kazanımlara sahip çıkmalıyız. Bu da ancak çalışmakla, okumakla, araştırmakla, sorgulamakla ve tarihi iyi bilmekle olur. Ulu Önder geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara bahşetmiştir. Bu nedenle bu sorumluluğu taşıyacak bireyler olmalıyız ve ileri demokrasilere ulaşmak adına çok çalışmalıyız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimiz başta olmak üzere bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum."
 
ÇANKIRI BAROSU BAŞKANI
AV. ERKAN KÖROĞLU'NUN KUTLAMA MESAJI
 
"İşgal yıllarının acımasız koşullarında kendi bölgelerinde küçük gruplar halinde örgütlenmeye başlayan yurtseverlerin kalp atışlarını işiten, bu direnişi tek bir çatı altında toplamak için Anadolu’ya geçme yollarını arayan Mustafa Kemal’in halkıyla buluştuğu, Ülkemizin kuruluş ve kurtuluşuna giden yolda ilk adım olan ve büyük Türkiye’nin doğum günü kabul edilen 19 Mayıs 1919 u iyi anlamalı ve anlamlandırmalıyız. 
 
19 Mayıs halkımızın doğum günüdür. Gerçek bir halk adamı olan Mustafa Kemal de doğum gününün 19 Mayıs olmasını bu yüzden istemiştir.
 
Tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum."
 
CHP İL BAŞKANI FİKRET TATLICI'NIN
KUTLAMA MESAJI
 
"Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, milletçe kutladığımız milli bayramımızdır. Her yıl 19 Mayıs günü, milletçe sevinç ve coşku içinde bu bayramı kutluyoruz. 19 Mayıs kurtuluşun, milli mücadelenin başladığı gündür. 19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı gündür. 19 Mayıs, yarınları aydınlatan, çağdaş ve uygar bir yaşama yönlendiren, tam bağımsızlığın öncüsü Mustafa Kemal ATATÜRK’ün doğum günüdür.                                                                                              
 
Atatürk, büyük bir bilinçle ve vatan sevgisi ile hareket ederek, Büyük Türk Ulusu’nun özgürlük ve bağımsızlığını kazandığı güne kadar milleti ile birlikte durmadan, yorulmadan çalışmıştır. Kurtuluş Savaşı kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Atatürk, bu günü ve genç Cumhuriyeti Türk Gençliği’ne  armağan etmiştir. Bu Atatürk’ün gençlere olan güveninin sonucudur. Türk Gençliği Atasından aldığı bu emaneti sonsuza kadar koruyacaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ilk günün coşku ve ruhu ile milli birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar kutlanılacaktır.                                                                                                                          
 
Milli değerlerimizi sonsuza kadar yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak, hepimizin en başta gelen görev sorumluluğudur. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan özgürlük ateşi TBMM’nin açılması ile kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Milli Mücadele’nin kazanılması ve bugün ki varlığımızı o günlere borçlu olduğumuzun bilincinde olmalıyız. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Milleti için yaptıkları, her 19 Mayıs’ta Türk Milletine ve Türk Gençliğine en iyi şekilde anlatılmalıdır.                                                                  
 
Bu duygularla, Milletimizin, geçlerimizin ve hemşehrilerimizin, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Saygılarımla."
 
MHP İL BAŞKANI ARİF SOYSAL'IN
KUTLAMA MESAJI
 
"Her yılın 19 Mayıs'ı bütün Türk ulusunun özellikle Türk gençliğinin bayramıdır. Bu büyük günün Türk Gençliğine armağan edilmesi yakın tarihimizin önemli olaylarıyla sıkı sıkıya ilgilidir. Bunun için 19 Mayıs'ın anlamını Türk gençliğinin çok iyi kavraması gerekir. Birinci Dünya Savaşında yenik sayılan Osmanlı İmparatorluğu'nun bir yandan egemenliğine son verilirken öbür yandan da Anadolu'nun şehir ve kasabaları birer birer düşman saldırısına uğruyordu. İşte bu şartlar altında Mustafa Kemal, yıpranmış hatta devlet olarak egemenliğini yitirmiş bir imparatorluğun yerine yepyeni, modern, genç ve bir Türk Devleti kurmak, her şeyden önce yurdumuzun toprak bütünlüğünü korumak için Anadolu'ya geçerek savaşmaya karar verdi. Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletine karşı duyduğu sonsuz güvenle 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlatmış olduğu Kurtuluş Mücadelesini kazanarak yeni Türk Devleti'ni kurdu. Temellerini attığı bu genç devletin gelişerek yücelmeside ancak Türk Gençliği'nin çalışmalarıyla,onların beden ve ruh sağlığıyla başarılabilirdi.Bundan ötürü Musta Kemal Atatürk Cumhuriyetin ve inkılapların muhafaza ve savunulması görevini inandığı ve en çok güvendiği Türk Gençliğine verirken onların beden ve ruh sağlığını koruyacak çalışmaların sonucunu her yıl Türk Milleti'nin gözleri önüne sermesine fırsat verecek bir bayramla kutlamayı düşündü. "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak armağan etti. Türk Gençliği de bu bayram dolayısıyla Büyük Önderini anmak,O'nu sonsuza kadar yaşatmak amacıyla bayramın adını " Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" olarak değiştirdi.
 
Atatürk, gençliğimizin yüreğindeki sevgi, bileğindeki güç,dilindeki marş, beynindeki ışık olarak sonsuza kadar yaşayacaktır.19 Mayıs, Samsun'dan, Cumhuriyete uzanan yolculuğun başlangıç günüdür. Yüce Türk Milleti'nin ve Türk Gençliğinin Bayramı kutlu olsun.
 
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE."   
 
HAS PARTİ İL BAŞKANI
ŞEVKET KOÇ'UN KUTLAMA MESAJI
 
"19 Mayıs 1919 Milli Mücadele tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesi kısa sürede tüm Anadolu'ya yayılarak, bir milletin diriliş ve direniş destanına dönüşmüştür. Milli mücadeledeki en büyük zenginliğimiz ihtirası değil iddiası olan gençlerdi.
Gençliğimiz geleceğimizdir, yarına ilişkin umudumuzdur. Fakat her 4 gençten biri işsiz ve her iki gençten biri gelecekten umutsuzdur. 19 Mayıs'ın 93'üncü yılını kutladığımız bir dönemde ortaya çıkan bu tablo düşündürücüdür.
 
İdeali olmayan bir gençlik, maalesef sadece enerjileri olan ve bu enerjileri boşa giden bir büyük imkan olarak kalır. Bu nedenle sahip olduğumuz bu zenginliği ülkemizin geleceği için en verimli bir şekilde harekete geçirmek, işsizlik, ahlaki ve manevi tahribat gibi gençlerimizin karşı karşıya bulunduğu sorunları ortadan kaldıracak adımları atmak zorundayız. Kısır çekişmeler, sığ tartışmalar yerine, geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin sorunlarının çözümü için gayret göstermeliyiz. Çünkü
bizler tarih boyunca özgürlüğün, adaletin ve hoşgörünün öncüsü olmuş bir medeniyetin varisleriyiz. Bu tarihi sorumluluğa ve yüksek ruha sahip bir gençlik, sadece ülkemiz için değil, bütün insanlık için huzur ve barışın teminatı olacaktır.
 
Milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm Milli Mücadele kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz."
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim