• BIST 102.410
  • Altın 186,636
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 22 °C

"36 ay buradayız"

36 ay buradayız
Son otopark ihalesini kazanan Öz Yıldız Ltd. Şti. Genel Müdürü basın toplantısıyla Çankırı yerel basını karşısına çıktı.

 

Çankırı’da son otopark ihalesini kazanan Öz Yıldız Ltd. Şti. Genel Müdürü Abdurrahim Yıldız dün basın mensupları ile bir araya geldi. Yıldız, ticarette para kazanmaktan daha önemlisinin insanları memnun etmek olduğunu dile getirdi.
 
Baloğlu Pastanesinde basın mensupları ile bir araya gelen Yıldız, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve sorulan soruları cevaplandırdı.
 
Çankırı’da büyük bir otopark sorunu olduğunu ve bunun en büyük sebebinin binaların altında otopark olmayışı veya olanların kullanıma uygun olmadığını aktararak söze başlayan Yıldız, “Bizden önce de ihale yapıldı ve bir şekilde başarı sağlanamadığı için sistem yürümedi ve buna bağlı olarak bazı sorunlar çıkıyor. Biz şehir içi otopark ihalesini 36 aylığına aldık. Bizim içinde yakında gider dediler, hatta bunun için iddiaya girenler bile olmuş. Ama biz burayı 36 aylığına aldık ve büyük bir yatırım yaptık” dedi.
 
Trafikte en büyük amaçlarının ikinci sıra otoparkları engellemek olduğunu da aktaran Yıldız, “Vatandaş 25-50 metre ötede duran boşluğa değil hemen ikinci sıraya park ediyor, bazen arabayı orada bırakıyor. 5 dakika için sen aracını ikinci sıraya park ediyorsun, ama o 5 dakika başka bir insan için hayati önem taşıyabilir. O sırada vatandaşın çok acil bir işi çıksa arabasını çıkaramıyor ve eğer sinirli bir kişi ise bağırıyor çağırıyor. Bunun için biz günü birlik araçlar için boş yerler oluşturmaya çalışıyoruz. Zaten bizden istenen de trafik sorununu çözmemizdi. Buraya geldiğim günden beri esnafları ziyaret ediyor ve sohbet ediyorum” dedi.
 
Park ücretlerini ödemeyenlere karşı yasal işlem başlatma hakları bulunduğunu da aktaran Yıldız. “Bizden önce yaşanan sıkıntılar nedeniyle park ücreti ödemeyenler oluyor. Önümüzdeki haftadan itibaren plaka bilgilendirmesi yapılacak ve bu kişilerin ücretlerini ödemesi istenecek. Ödenmediği takdirde ise hukuki işlem başlatılacak.” dedi. (Kaynak: karatekin gazetesi)
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Çankırı Sevdalısı
07 Mayıs 2012 Pazartesi 22:55
Köymü burası diyene!!!
:):) sen büyük bir yer kaplıyorsun sokakta caddede evde parkta ödesene hepsi için bedel, ne yani anan baban seni yaparken o gadar zahmet etmiş sokakta işgal ettiğin yerin parasınımı veremiyorlar angara istanbul gibi örnekleri de vereydin ya ne kadar bilgisiz olduğun ortada... sokaklarda otopark parası ödeyince çankırı köy olmaktan kurtulacak :D
78.167.254.18
Köy mü burası diyene
07 Mayıs 2012 Pazartesi 15:55
itiraz ediyorum varmı?-4
Abdurrahim Yıldız, söylesene bana hangi kanun maddesinin hangi fıkrasına göre icra yapcan? Ödemediğim 25 otopark makbuzu torpidomda duruyor. Hepsinde plakam var, yap da göreyim icranı! Bişeyin olmadığı yerde bişey kol gezermiş misali. Senden öncekiler de alamadı sen de alamayacaksın Abdurrahim bey. Hodri meydan, al da millet cengaver görsün...
78.186.68.88
Köy mü burası diyene
07 Mayıs 2012 Pazartesi 15:48
itiraz ediyorum var mı?-3
Gelelim otoparkcılara; arabanı park ederken yanına gelmez, yardım etmez, arabana göz kulak olmaz, 2 arabalık yere tek araba çektirir ama arabanı almaya gittiğinde para için 150 metreden koşarak rekor kırar. Arabam ve benim için ne hizmet veriyorda para istiyor? Ankarada falan değnekçiler bile park ederken her türlü yardımı yapıp göz kulak oluyolar
78.186.68.88
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim