• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 14 °C

40 milyon tl'lik yatırım kapıda

40 milyon tllik yatırım kapıda
Çankırılı başarılı sanayici Burhan Akkoç, 40 milyon tl'lik yatırım ile ilgili olarak Sözcü18'e konuştu.

Otomobil camları piyasasının önemli markası Doraglass'ın üreticisi Dora Otomotiv Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Akkoç, Çankırı ile ilgili önemli yatırım hamlesinin ayrıntılarını Sözcü18 haber merkezine anlattı.

Akkoç "5 yıllık bir süreç içerisinde ağırlıklı Kızılırmak bölgesi olmak üzere yaklaşık 40 milyon tl'lik bir yatırım projemizin altyapısını oluşturma çalışmalarımız hızla devam ediyor" dedi.

Dora Otomotiv Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Çankırı - Merkez Altınlı köylü Burhan Akkoç "Hayata geçireceğimiz proje ile öncelikli olara Kızılırmak ve Yapraklı bölgelerindeki mer'a ve boş arazilerin değerlendirilmesini amaçlıyoruz. 50 ve katları sayısında büyükbaş hayvan bakıcılığı ve tesisler ile bölge insanını içerisinde bulunduğu tembellikten kurtarmayı hedefliyoruz" dedi. Akkoç sözlerini şöyle sürdürdü:

SÜT ÜRÜNLERİNDE BAKTERİ ORANI
AB STANDARTLARININ ÇOK ÜZERİNDE

"Öncelikli olarak Kızılırmak'a bağlı yaklaşık 26 köy muhtarı ile toplantı gerçekleştirerek hedeflerimizi kendilerine aktaracağım. Bildiğiniz gibi AB standartları uyarınca 1 kilogram çiğ sütte bulunması gereken bakteri oranı 100 bin. Bugün ülkemizde bu rakam 2 milyon civarında. Sütün ineğin memesinden çıktıktan sonra 4 derecelik soğutma tanklarına naklini gerçekleştirecek otomatik sağım makinaları ile donatılmış 50 ve katları sayısında hayvan bakım çiftlikleri oluşturacağız. Bu çiftliklerden elde edeceğimiz süt ile süt ürünleri, et ile et ürünleri mamullerini perakende sektörüne sunacağız. 5 yıllık süre içerisinde aşamalı olarak tamamlanacak yatırım tutarımız 40 milyon tl dolayında. Ülkemizin önde gelen sanayicileri ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz projemizle birlikte bölgede yem fabrikası ile birlikte süt ürünleri tesisleri oluşacak."

BÖLGE HALKI TEMBELLEŞTİ
Kendisinin de bir Çankırılı olduğunu ifade eden Burhan Akkoç "Doraglass tesislerimizde yaklaşık 250 personel çalışmakta. Bunlarn yüzde 70'i Çankırılı. Sevdiğim toprakların insanları son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı tembelleşti! Kızılırmak'ta çiftçi çeltiği ekiyor, bir sene yatıyor. Biz, bölgede topraktan yılda iki ürün alınmasını sağlayacağız. Ancak bunun için araziye ihtiyaç var. Hayvan yiyeceğini temin yolunda ot üretimini sağlamanız gerek. Yapılacak yatırım için ilk şart arazi. Sanıyorum önümüzdeki günlerde yapacağımız toplantılarla bölgede insanımızla birlikte hedeflerimiz doğrultusunda olumlu adımları birlikte atacağız" dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
hasan akkoç
12 Nisan 2014 Cumartesi 17:18
17:18
dayıcım başarılarınızın devamını dilerim
85.100.87.181
Orhan YILMAZ
07 Nisan 2011 Perşembe 23:00
Ah bir emekli bulsam.
Evet memlekete Ankaradan mektuplar yollayan şair yazar başağamız tebrik ettiğine göre sizler de tebrik edebilirsiniz Çankırılılar.Necati Ülker Çobanoğlunun selamı var üstümde kalmasın. Bu yatırımın seçim arefesinde açıklanması düşündürücü.
188.38.131.130
Necati ÜLKER
07 Nisan 2011 Perşembe 12:34
tebrik
Kendisi ile gurur duyduğum Çankırı sevdalısı büyük sanayici iş adamımız Sayın Burhan beyi yakınen bilen tanıyan kişiyim. Yukarıda okuduğum Çankırı için söyledikleri beni çok duygulandırdı, Allah sana önce sağlık versin ve başarılarının devamını dilerim Burhan usta yolun açık olsun İşin rast gelsin. Bir Çankırı sevdalısı olarak seni yürekten kutluyorum.
95.7.131.184
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim