• BIST 115.841
  • Altın 162,287
  • Dolar 3,7747
  • Euro 4,6637
  • Ankara : 7 °C
  • İstanbul : 8 °C
  • İzmir : 10 °C
  • Çankırı : 8 °C
  • Antalya : 13 °C
  • Eskişehir : 3 °C

54 İl Müdürü görevden alınıyor!

54 İl Müdürü görevden alınıyor!
Milli Eğitim Bakanı Dinçer açıkladı... Çankırı ve Niğde 54'ün içine girer mi?

MİLLİ Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir süre önce hayata geçirilen yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde 70 yeni yönetici atadı. Dinçer, “81 ilin yöneticilerini tek tek taradık, içlerinde başarılı olan da var, performansı düşük olan da. 27 il müdürü kalacak, birkaç gün içerisinde gerisi görevden alınacak” dedi. Bir grup gazeteciyle sohbetinde, yeni dönemde başta il müdürleri olmak üzere ilçe ve okul müdürleri için oluşturdukları performans kriterlerini açıklayan Dinçer, şu bilgileri verdi:

İl başarılı olursa il müdürü kurtulacak

“Her yıl stratejik hedefler belirlenecek. Bu hedefleri tutturamayan yılın sonunda gidecek, yerine yenileri atanacak. Bu yıl başlıyoruz. Vizyon sahibi, dürüst, başarılı, kişileri seçeceğiz. Performans kriterleri arasında, o ilin üniversiteye giriş oranı, okullararası başarı oranı, okullaşma oranları, teknolojik gelişmeler gibi konular olacak. Örneğin, üniversiteye giriş sınavına yönelik başarı sıralamasında 44’üncü bulunan ilin müdürü ‘Bu yıl 35’inci sıraya yükseleceğim’ deyip de bu hedefini tutturamazsa görevden alacağız. Bu sistem önce il müdürleri için, sonra ilçe müdürleri, 2 yıl içinde de okul müdürlerinde uygulanacak. Oyunun kurallarını baştan ilan edeceğiz, bu kurallara uymayan gidecek.”

Müdürlerin kişiliğine bakacağız

“Okul müdürlerinin atanmasında yeni sistem gelecek. Türkiye’deki 42 bin okulu akreditasyon sistemine sokacağız. Birbirleri ile mukayese edeceğiz. Müdürleri atarken, kişilikleri, öğretmen yeterlilikleri, performansı gibi kriterleri ön planda tutacağız. Okul müdürlerinin belirlenmesinde hizmet puanı uygulamasına son verilecek. (Kaynak: hurriyet.com)

ÇANKIRI VE NİĞDE GÖREVDE KALIR MI?

Bakan Dinçer'in "54 il müdürü görevden alınacak" açıklaması sonrası gözler Çankırı ve Niğde'ye çevrildi.

Alınacak il müdürleri arasında geçici görevlendirme ile Çankırı'da uzun süre il milli eğitim müdürlüğü görevini sürdüren ve daha sonra Niğde'ye giden Cemal Akbıyık ile, benzer süreçleri yaşayan mevcut İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek'in koltuklarını muhafaza edip etmeyeceği şimdiden merak konusu.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Hülya
07 Ocak 2012 Cumartesi 11:21
gitsinler
Bakanı kutluyorum. Makama oturup kök salanlar gitsin artık.
88.237.38.134
orhangazi
06 Ocak 2012 Cuma 22:31
çankırı
yaşar petek bey önce memurlar ile içşiler arasında ayrım yapmasına bizzat kendisininde bunu yapmasını bıraksın önce içerideki torpilli işçiler gücü yetmiyor ama kimsesi olmayan işçileri okul okul gezdiriyor inşallah görevden alırlar da zavallı işçiler de kurtulur daha işçilerle konuşmadan yanında çalışan ayhan aslanın sözleriyle işçi yer değiştirmeye kalkarsan bakanlığa kadar sayın müdür bey bakanlığa kadar şikayetlerin gidiyor yaşar bey müdür inşallah seni de doğuya sürerler kıydığın işçilerin ailelerinin ahları tutar da kör kurşuna gelirsiniz
141.196.17.141
Özgür düşünen eğitimci
06 Ocak 2012 Cuma 17:40
çankırının kaybetmesinin nedeni
Her gelen vasıfsız yönetici, öğretmenleri, idarecileri suçlayıp, hırpalayıp durdu. Oysa ki dönüp kendilerine bakmadılar. Tepeden inme, siyasetle üç kelimeyi yanyana getiremeyen, vasıfsız, eğitimden anlamayan, idareden anlamayan kişilerin Çankırı'ya yararı değil zararı oldu. Çankırı'nın kaybetmesinin nedeni budur. Vasıfsız yöneticiler. Bu vasıfsızlığa rağmen Çankırı hala ayakta duruyorsa bu öğretmenlerin ve okul müdürlerinin başarısıdır. Başarısızlığın asıl nedeni vasıfsız yöneticilerdir. Umarım Çankırı'ya artık doğru bir yönetici gelir de Çankırı kendini gösterme fırsatı bulur.
78.186.94.89
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim