• BIST 102.572
  • Altın 193,134
  • Dolar 4,6369
  • Euro 5,4757
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 31 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 26 °C

7. Paşa Sultan Orta Yayla Şenlikleri iptal!

7. Paşa Sultan Orta Yayla Şenlikleri iptal!
Ramazan Bayramının 3'üncü günü yapılması planlanan 7. Paşa Sultan Orta Yayla Şenlikleri, Dernek yönetiminin aldığı kararla iptal edildi.

Günümüze kadar 6 kez gerçekleştirilen, bu yıl da Ramazan Bayramı'nın 3'üncü günü 7'incisin gerçekleştirileceği Paşa Sultan Orta Yayla Şenlikleri, programa alınan sanatçının MHP'li olması nedeniyle iptal edildiği iddia ediliyor.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre; 7. Paşa Sultan Orta Yayla Şenlikleri'nin bu yılki konuk sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan olacaktı...

İddialara göre; Şenlikte sahne alacak Mustafa Yıldızdoğan'ın MHP'nin ve de Ülkü Ocakları'nın düzenlediği etkinliklerin çoğunda yer alması ve şenliklerin Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala gerçekleşecek olması başta siyasiler olmak üzere bazı isimleri tedirgin etmekle birlikte, şenliği organize eden Ankara Ortalılar Derneği yönetimince iptal edildiği ifade edildi.

DERNEK BAŞKANI YARIMKAYA: İPTALİN GEREKÇESİ SİYASİ DEĞİL EKONOMİK
Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Ortalılar Derneği Başkanı Yunus Yarımkaya "Öncelikli olarak şunu belirtmeliyim ki; Şenlikleri iptal etme kararını şenlik ağası Ferhat Danacı ile birlikte vermiş olduğumuz bir karardı" dedi. Başkan Yarımkaya sözlerini şöyle sürdürdü:

"Paşa Sultan Yayla Şenliklerinin maliyeti yaklaşık 40 bin lira civarındaydı. Bizim de dernek olarak 15 bin lira dolayında eksiğimiz vardı. Anlayacağınız ekonomik olarak yaşadığımız sıkıntı beraberinde iptali getirdi. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteğini kesmiş olmasıdır. Bugüne kadar düzenlediğimiz şenliklerimizde kullanılan ses sistemi ve diğer malzemeleri Büyükşehir Belediyemizden sağlıyorduk. Bu yıl Büyükşehir Belediyesi derneklere yaptığı bu tür yardımların tamamını kaldırdı. Haliyle bu karar bizleri zor durumda bıraktı. 14 Temmuz'da yaptığımız dernek yönetim toplantısı ile şenliği iptal ettik."

SADECE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ARADI!
Ortalılar Derneği Başkanı Yunus Yarımkaya "Şenliğin iptaline gerekçe olarak konuk sanatçının yani Mustafa Yıldızdoğan'ın MHP'li olması iddia ediliyor. Siz bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorumuza "Böylesi bir iddia çok mesnetsiz. Biz sanatçımızla mukavele yaptık. Bununla birlikte milletvekilimiz sayın İdris Şahin ile de görüştük. Kendisi herhangi bir olumsuz beyanda bulunmadı. Derneğin düzenlediği bir organizasyona müdahalesinin sözkonusu olamayacağını belirtti. Şenliklerin iptali sonrası Orta'da bazı isimlerin bu tür mesnetsiz iddialarda bulunması hayli düşündürücü" dedi.

Başkan Yarımkaya sözlerini "Siyasi baskı olarak söyleyebileceğim tek olay, Yönetim Kurulu olarak aldığımız 'iptal' kararından 2 gün AK Parti Orta İlçe Başkanı Halil Akpunar'ın şahsımı telefonla arayarak 'Şenliklere getireceğiniz sanatçı ile ilgili olarak ilçede yaşanacak sıkıntıdan derneği sorumlu tutarız' şeklindeki konuşmasından rahatsızlık duymadığımı söyleyemem. Ancak sayın Akpunar'un bu sözlerini de çok kaale almadığımın bilinmesini isterim." dedi. 

Yarımkaya sözlerini "7. Paşa Sultan Yayla Şenlikleri sadece konserden ibaret değildir. Burada çeşitli etkinliklerimiz vardı, onlar da iptal edildi. Şunu da belirtmeliyim ki bundan böyle Ortalılar Derneği olarak ilçede 'şenlik' organizasyonu yapmayacağız" şeklinde tamamladı.

ŞENLİK AĞASI FERHAT DANACI NELER SÖYLEYECEK?
7. Paşa Sultan Orta Yayla Şenlikleri'nin ağası Ferhat Danacı'nın konuyla ilgili olarak nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

HALİL AKPUNAR'DAN YANIT GELDİ
Ortalılar Dernek Başkanı Yunus Yarımkaya'nın şenliklerin iptali sonrası AK Parti Orta İlçe Başkanı Halil Akpunar'a atfen "Şenliklere getireceğiniz sanatçı ile ilgili olarak ilçede yaşanacak sıkıntıdan derneği sorumlu tutarız" şeklindeki ifadeleri sıcağı sıcağına yanıt buldu. Haber yayınlandıktan sonra GYY Vedat Beki'ye ulaşan Akpunar "Şenliğin organizatörü değilim. Para veren hiç değilim. Ancak şenliğin iptali ile ilgili olarak şahsımın sorumlu tutulması hiç de hoş değil. Bizler meydanda olan insanlarımız. Dernek Başkanı gelsin bunu benim yüzüme söylesin. Ben yaptığım telefon görüşmesinde böylesi bir cümle sarfetmedim. Ben haddini bilen bir adamım. Kimse beceriksizliklerini birilerine yamamaya kalkmasın. Bana söylenilen 'Filistin'de yaşanan üzücü olaylar nedeniyle şenliği iptal ediyoruz' oldu. Şunu açıkça söylemeliyim ki 'Yalancının mumu yatsıya kadar yanar'mış" dedi. 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Osman Demir
26 Temmuz 2014 Cumartesi 11:39
11:39
ABD emperyalizmi Türkiye dahil 22 İSLAM ülkesinin haritasını,idari ve siyasi yapısını değiştirmek üzere Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında hedefe koyduğu ülkelerde özellikle de Türkiyede İSLAM, MİLLİYETÇİLİK, SOSYAL DEMOKRASİ üzerinden mevcut siyasi yapıları operasyonlara tabi tutarak ILIMLILAŞTIRARAK, DİLÜE EDEREK YANİ SULANDIRARAK TÜM MİLLİ MANEVİ DEĞERLERİMİZİN İÇİNİ BOŞALTIYOR VE MİLLETİN KARŞISINA ATANMIŞ OKYANUS ÖTESİNDEN kumandalı siyasi figürlerle kendi tarihi ve kültürel coğrafyamızda gelişmemizi, büyümemizi engellemeye çalışıyor. Din olgusu üzerinden kitleler uyutuluyor, milliyetçilik sulandırılıyor, milli refleksler zayıflatılıyor, sosyal demokratlık basit klasik siyasetin parçası yapılıyor, SÖMÜRÜ DÜZENİ GLOBAL EMPERYALİSTLERİN ÇIKARINA HİZMETE DEVAM EDİYOR. Bu manada 3 AĞUSTOS'TA ERCİYES'TE KURULTAY TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KONJONKTÜREL BİR İHTİYAÇTAN ÜLKÜCÜLERİ KIYAMA GETİRMEK ÜZERE DAHA BÜYÜK BİR İŞTİYAKLA TOPLANIYOR. Zira milletin istiklali tehlikededir. Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Fırkalar yani partiler değil. Ordumuz dağıtılmamış, silahlarına el konulmamış, dün çarıksız, çorapsız, süngüsüz Osmanlının külleri üzerinden yeniden dirilip YEPYENİ BİR DEVLET KURMUŞTUK, bugün dünden daha iyi şartlardayız her şeye rağmen. Bankalarımızın yüzde 60 GAVURUN ELİNE GEÇSE DE, EKONOMİK STRATEJİK DEĞERLERİMİZ HRİSTO SİYONA PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞSEDE, T.C DEVLETTE TABELALARDAN SİLİNSE DE, GÜNEYDOĞUDA PKK HÜKÜMETLE ANLAŞIP CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE APO'YLA BARZANİ DESTEĞİYLE TAYYİP BEYE AÇIK DESTEK VEREREK KARŞILIĞINDA ÖZERK KÜRDİSTAN İÇİN YASAL TEMİNATLAR ALMIŞ OLSA DA EY MİLLETİM SON SÖZÜMÜZÜ HENÜZ SÖYLEMEDİK DEĞİL Mİ???
85.110.53.236
Mahir Pekşen
24 Temmuz 2014 Perşembe 17:12
17:12
Hükümetin İsrail'le ticareti yükseliyor, İsrail limanlarına Burak Erdoğan gemilerle Kürdistan petrolü götürüyor. ŞİLİ VE VENEZUELLA İSRAİLDEN ELÇİLERİNİ ÇEKİYOR.Bizimkiler palavradan atıyor, elçimiz duruyor. Fetoşun İSRAİL'E SESİ ÇIKMIYOR. 3 GÜN YAS İLAN ETMİŞİZ ... TABABAN İSRAİL ELÇİLİKLERİ ÖNÜNDE TEPKİSİNİ KOYUYOR. Çankırı'nın ORTA'sında milleti APTAL YERİNE KOYANLAR yas YÜZÜNDEN İPTAL EDİLDİ DİYE MİLLETİ tiye alıyorlar. YERSENİZ. AK PARTİ BDP, İMRALI, KANDİL'LE ANLAŞTI,İNKAR EDEN YOK EY MİLLET.Kürdistanı kuracaklar. Hatip Dicle, KCK LILAR SALIVERİLDİ. Torba yasayla pkk lılara hak tanındı. Sıkışınca tek vatan,tek bayrak vb diyenler, milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenler, TC'yi devlettte tabelalardan indirenler, Türkiyem türküsü millete mal olmuş Mustafa Yıldızdoğan'ı hazmedebilirler mi???? Onlara ŞIVAN PERVER, AHMET KAYA DAHA İYİ YAKIŞIR. 12 YILDIR MİLLİ REFLEKSLERİ KÖRELTEN, ANTİSİYONİZM VE ANTİ AMERİKANCILIĞI pasifize eden MHP yi ülkücülerden soyutlayan, bırakınız ülkücüleri yüzde 70'i sağ siyasal seçmene ihanet eden Devlet Bahçeli'ye yazıklar olsun. Bu millet sabrın ve hoşgörünün sonuna yaklaşıyor bir ayağa kalkarsa herşey dümdüz olacak. Numan Kurtulmuş'un ifadesiyle Karunlaşanlara, Firavunlaşanlara, Belamlaşanlara da haddini bildirecek vesselam
85.110.84.31
vatandaş
22 Temmuz 2014 Salı 19:19
19:19
tüm türkiye'de iptal oldu şenlikler öküz altında buza aramayın derneğin yöneticileri açıkca açıklayın neden iptal olduğunu bir de iftar davetine bazılarını çağırıp bazılarını çağırmıyorsunuz bu ne ayak yonıs kime ne davetiye dağıtıyor mevlüt çelikten kimine vermiyo bazı esnafa var bazısına yok akpunar, yapı devrez petrole demirkapılara vs niye ayrım var
78.165.136.115
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim