• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 19 °C

"Adam gibi çalış, destekleyelim" (!)

Adam gibi çalış, destekleyelim (!)
MHP İl Başkanı Ali Acıbunar yaptığı yazılı açıklamada Belediye Başkanı İrfan Dinç'e seslendi.

MHP Çankırı İl Başkanı Ali Acıbunar, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in son günlerde "muhalefet" olarak gördüğü MHP ve CHP'yi hedef alan sert ve yakışıksız sözlerine aynı sertlikte yanıt verdi.

Başkan Acıbunar yaptığı yazılı açıklamada "Yalanlarla ve hakaretlerle insanlarımızı oyalamak yerine adam gibi çalışın. Bizler de alkışlayalım." diyerek yaşanan tartışmanın daha da büyüyeceğinin sinyallerini verdi. Acıbunar'ın açıklaması şöyle:

TERBİYESİZ, SEVİYESİZ VE BOŞ LAKIRDILAR

"Son günlerde hesap verme makamında olan Belediye Başkanı İrfan Dinç’in hesap sorma naraları atarak terbiyesiz, seviyesiz ve boş lakırdılarla kamuoyunu meşgul etmesi nedeniyle bir açıklama yapma zarureti doğmuştur.

Akıl sağlığının bozulduğu ve kendine yoktan düşman yarattığı anlaşılan İrfan Dinç’in, TOKİ Kentsel Dönüşüm Projesini engellemeye kalkanlar diyerek bahsettiği kim ya da kimlerdir, belli değildir. Çankırı’da başta MHP olmak üzere projeye karşı olan hiçbir parti ya da grup bulunmamaktadır. Zaten proje, Çankırı Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçmiş, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri de projeye tam destek vermiştir. Belediye Başkanının ağzından tükürükler saçarak kime ya da kimlere bağırdığı belli değildir.

VATANDAŞI TOKİ'YE BORÇLANDIRMAK
HAKSIZLIKTIR, VİCDANSIZLIKTIR

Projenin uygulamasıyla ilgili görüş ayrılıklarının mevcut olması projeyi engellemek olarak yorumlanamaz. Bu yorumu yapan birinin de aklının başında olduğu söylenemez. Hele bu durumu ihanetle, hainlikle ilişkilendirmek için akıldan ve vicdandan yoksun olmak gerekir. Nitekim bugün dahi elinden alınan arsası ve evi için TOKİ’ye borçlanmadan ev sahibi olamayan vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması gerektiği düşüncesindeyiz.

Bizi çatlamakla, patlamakla suçlayan Belediye Başkanının şurada, burada patlattığı balonlar yüzünden bu düşüncemizden vazgeçecek de değiliz.

Yıllardır yaşadığı evi, avlusunu, bahçesini TOKİ’ye terk eden vatandaşlarımızı, yetmiyormuş gibi borçlandırmak haksızlıktır, zulümdür. Bu zulme seyirci kalmadık, kalmayacağız. “Siz çatlayacaksınız diye biz çalışmayacak mıyız?” diyen Belediye Başkanına hatırlatmak isteriz:

SİZ ÇALIŞTINIZ DA BİZ HAYIR MI DEDİK?

Siz o fakir ama mütevazi insanlar için çalıştınız da biz hayır mı dedik?

Siz vatandaşlarımızın evine karşılık ev verdiniz de, biz mi engelledik?

Yalanlarla ve hakaretlerle insanlarımızı oyalamak yerine adam gibi çalışın. Bizler de alkışlayalım.

Boş tehditlerle olmayan düşmanlara saldırmak yerine kulağınızı açıp vatandaşı dinleyin.

Birlik ve dayanışma için kurdukları Kaimder’i tehditlerle yıldırmaya çalışmak yerine, projenizi iyileştiren bir sivil toplum kuruluşu olarak destekleyin. Bizler de sizi destekleyelim. Kazanan Çankırı ve Çankırılı olsun."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ertan özdemir
08 Kasım 2011 Salı 23:37
çok doğru
mhp il başkanı çok doğru söylemiş neden irfan başkan park yapmadı şimdıye kadar. sadece çankırının su ihtiyacını giderdı... çay kenarı resterasyonunu yaptı. yeni terminal yaptı. yeni pazar yeri yaptı. yeni alış veriş merkezı yaptırdı. çankırı lısesı karşısındaki köprüden iki araç yan yana geçemezken şimdi otoban gibi oldu. doğalgazı çankırıyla buluşturup hava kirliliğinin önüne geçti .. mhp'nin girmesı tehlikelidir girmeyiniz yazdığı kültürel değerleri (tarihi konak -çamaşırhane-medreseler)ayaga kaldırdı turuzıme açtı... ben de katılıyorum neden çalışmıyorsun ırfan başkan kaldırım yapalım park yapalım
95.173.240.61
ali ihsan karataş3
08 Kasım 2011 Salı 13:13
toki meselesi
girmeden izah etmelidir.muhalefet sadece muhalefete değil icra içinde lazımdır ki keyfilikler, layüsellikler olmasın.vatandaşımızın feraseti siyasetçilerin çok çok önünde,halkımız nerede ne zaman ne yapacağını gayet iyi biliyor.hizmet edrseniz, icraatlarınızla halkın gönlüne girersiniz , neticeten şehir efsaneleri dahil bir çok laf ve sözlerin hiç bir anlamı kalmaz. işinize bakıp hizmetlerin kısa sürede sonuçlandırılması vatandaşımızın konut ihtiyacı biran önce giderilmelidir. milliyetçi mukaddesatçı hemşehrilerimizin bayramı kutlu ocakları şen olsun. ne mutlu türküm diyene....
95.7.157.209
ali ihsan karataş2
08 Kasım 2011 Salı 13:05
toki meselesi
kazandırılması için çalışmalar sürerken, kısır çekişmelerin hiç bir faydası yok. belediye başkanlık makamı sunumu,izahı detaylı yapmalı ki muhalefette bazıillerimizdeki toki mağduriyetlerini gözönüne alarak muhalefet yapmasın. çankırı küçük bir yer olduğundan, halkımız fakru zaruret hallerinde olduğundan icranın doğru ve net bilgilerle kamuoyu önüne çıkması; güçlü iktidarın imkanlarından ilimizi faydalandırmak üzere neler yapıldığını, yüzde 66 lık oy oranının hangi saiklere bağlı gerçekleştiği gerçeğini yadsımadan çankırı için öngörülen gelecek vizyonunu bıkmadan, usanmadan, yersiz polemiklere
95.7.157.209
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim