• BIST 103.247
  • Altın 187,605
  • Dolar 4,5433
  • Euro 5,3347
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 17 °C

"Afet Müdürlüğü tam bir afet" (!)

Afet Müdürlüğü tam bir afet (!)
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, İl Afet ve Koordinasyon Kurulunda kendisine verilen brifing sonrası patladı.

İl İdare Şube Başkanları toplantısı açılışında gündem dışı bir konuşma yapan Vali Vahdettin Özcan, Van’da meydana gelen deprem üzerinden Çankırı İl Afet ve Koordinasyon Kurulu Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

Bu tür bir depremin Çankırı’da meydana gelmesi halinde büyük sıkıntılar olabileceğine vurgu yapan Özcan, “Depreme çok üzüldük. UMKE ekiplerimizi bölgeye gönderdik. Ayrıca valilik olarak çeşitli yardımlar topluyoruz. Deprem Çankırı’da olursa ne olur diye düşündüm ve bizim Afet Müdürlüğüne bir bakalım dedim. Afet müdürlüğü tam bir afet” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Çankırı İl Afet ve Koordinasyon Kurulu Müdürü Metin Çalışkan kısa bir açıklama yaptı. Çankırı’nın Kuzey Anadolu fay hattında bulunduğunu belirten Çalışkan, 10 kişilik arama kurtarma kadroları olduğunu fakat 8 arama kurtarma ekibi bulunduğunu söyledi. Ayrıca Çalışkan, araç sıkıntısına da dikkat çekti.

Kaynak: karatekin gazetesi

VALİ ÖZCAN'IN TEPKİSİNE NEDEN OLAN OLAYLAR ZİNCİRİ

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettği bilgilere göre halen Kırkevler bölgesinde İl Özel İdaresine ait binanın 5'inci katında mesai veren İl Afet ve Koordinasyon Kurulu, öncelikli olarak kendisine ait bir binada görev yapma şansına sahip değil.

Müdürlüğün kendisine ait olan Yapraklı yolundaki binası 6 Haziran 2000 depreminde "orta hasarlı" duruma düşmesine karşın ödeneksizlik nedeniyle uzun yıllar hizmet verdi. Vali Şemsettin Uzun döneminde boşaltılan bina halen güçlendirme çalışmalarının yapılmasını bekliyor.

Edinilen bilgilere göre 2012 mali yılına konulan 500 bin tl'lik kaynak ile binanın önümüzdeki aylarda projelendirilerek ihaleye çıkarılması bekleniyor.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Mustafa
30 Ekim 2011 Pazar 15:28
doğru söylüyor
Ayrıca Çankırı il özel idaresi genel sekreterliğinde H.İ.Y denen bir kişi var. Bu kişi belediye meclis üyesi, bu kişi aynı zamanda il özel idaresinde satın alma sorumlusu, bu kişi ilk olarak işe başladığında borç içinde kıvranıp duruyordu, şimdi bu kişinin öyle bir serveti var ki inanılmaz bir servet sahibi, bu kişinin atatürk bulvarında giyim üzerine mağazası var, ben ne zaman yoldan geçerken baksam bu kişi sürekli dükkanda duruyor, allah aşkına bunlara hesap soracak yürekli bir idareci gelmeyecek mi bu memlekete, allah aşkına bu konuları araştırın. Bu sizlerin görevidir.
78.187.90.241
Mustafa
30 Ekim 2011 Pazar 15:23
doğru söylüyor
Bu habere çankırılı rumuzla yorum yapan arkadaşa bende tamamen katılıyorum. Çankırı İl Afet Müdürlüğünde çalışan kişileri bir görseniz ve yakından tanısanız, siz de bu arkadaşın sözlerine tamamen katulırsınız. Çankırı İl Afet Müdürlüğü kendi başına bir kuruluş. Çalışanlar sabah 9 veya 10'da işe gelirler 11'de işyerinden ayrılıp çarşı merkezinde gezip dolaşırlar. Sayın valim bu konulara bir el atsanız çok menmun oluruz. Ayrıca İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde, Ö.Ü denen bir kişi var bu kişi AKP'nin il yönetiminde hiç işe gelmez çalışmaz, Çankırı'da inanılmaz gayrimenkulu ve serveti var.
78.187.90.241
Çankırılı
30 Ekim 2011 Pazar 09:18
Bunları kim kurtaracak
Ben il afet müdürlüğünü ve çalışanlarını çok iyi biliyorum. Bunların kendilerine faydası olmayan birileri, Allah korusun çankırımızda bir deprem felan olsa, vayy bizim halimize,
78.187.90.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim