• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Ağaoğlu'na darbe!

Ağaoğluna darbe!
Bakanlık, Ağaoğlu'nun işletme tahsisini iptal etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Fatih Ormanı B Tipi Mesire Yerinin işletmeciliğini yürüten AKC Petrol Ürünleri'nin sözleşmesini, idareden izin almaksızın bir başka gruba hisse devri yaptığı gerekçesiyle feshetti. Fatih Ormanı'nın kullanım hakları ile ilgili bölgenin hemen yanına Ali Ağaoğlu tarafından inşa edilen Maslak 1453 projesi nedeniyle çeşitli tartışmalar yaşanıyordu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Fatih Ormanı B Tipi Mesire Yerinin işletmeciliğini yürüten AKC Petrol Ürünleri'nin sözleşmesini, idareden izin almaksızın bir başka gruba hisse devri yaptığı gerekçesiyle feshetti,

Depozito ve teminatları gelir kaydedilecek olan AKC Petrol Ürünleri, mesire yerini 10 gün içinde hasarsız olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na devredecek, ayrıca 1 yıl boyuncada devlet ihalelerine giremeyecek.
 
ALİ AĞAOĞLU'NDAN CEVAP GELDİ
 
İşadamı Ali Ağaoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Maslak 1453 projesiyle gündeme gelen Fatih Ormanı Mesire Yeri'nin işletme hakkının devrinin feshedilmesine tepki gösterdi.
 
Ağaoğlu cnbce.com'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ormanı Hyde park, Central park gibi yaşam alanı yapacaktım. Ama önemli değil. Sonuçta orman orada duruyor. Alsın Bakanlık park yapsın. Benim projem etkilenmiyor. Bir maddi kaybım da olmadı."
 
BASIN BÜLTENİNDE BU AÇIKLAMAYA YER VERİLDİ
 
MASLAK 1453 Projesi :
 
1) Maslak 1453 proje arsasının mülkiyeti TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO AŞ'ye aittir.
 
2) Projenin inşaat rhsatı yasalara ve mevcut imar planına uygun olarak alınmıştı.
 
3) Maslak 1453 Projesi şirketimiz tarafından Emlak Konut GYO AŞ ile hasılat paylaşımı esası ile yürütülmektedir. Projemizin inşaat ruhsatı ise yürürlüktedir.
 
Orman Projesi:
 
4) Bu projenin hemen yanında Parkorman ve Fatih ormanları bulunmaktadır. Maslak 1453 projesi’nin reklam kampanyasında ‘evinizin hemen yakınında bir orman ister misiniz? ‘ şeklinde açıklamamızda yanıltma yoktur.
 
5) Fatih ormanlarının mesire yeri grup şirketimiz AKC Petrol’e kiralanmıştır.
 
6) Ormanın Parkorman olarak bilinen kısmı ise sayın Serdar Bilgili’ye ait Ege Turizm Anonim Şirketi’ne tahsis edilerek kiralanmıştır.
 
7) Orman Bakanlığınca iptal edilen sözleşme Fatih ormanlarının mesire yerine ait kiralama ve tahsis sözleşmesidir.
 
8) Tahsisi veya işletme hakkı kime ait olursa olsun ormanların mülkiyeti kamuya aittir yani 75 milyon türk vatandaşının kullanımına açıktır.
 
9) Orman bakanlığı tarafından iptal edilen mesire yerinin kiralama ve tahsis sözleşmesidir.
 
10) Habertürk’ te yer alan Maslak 1453 projesinin iptali kanaatini uyandıran haber kasıtlı olarak tüketiciyi yanıltmaya yönelik olarak yapılmıştır.
 
Sonuç olarak; adı geçen projenin arsası Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından atış poligonu olarak kullanılmakta iken Toki’ye devredilmiştir. Mülkiyeti halen Toki iştiraki olan Emlak Konut GYO a.ş.’ye ait olup, yüklenici olarak şirketimiz tarafından hasılat paylaşımı ile yürütülmektedir.
 
Projemizin hemen yakınında yer alan Fatih ormanı mesire yerine ait kira sözleşmesinin iptali Maslak 1453 projesinden tamamıyla ayrı bir hukuki konu olup, projenin devamına hiçbir engel teşkil etmemektedir
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim