• BIST 97.713
  • Altın 144,103
  • Dolar 3,5652
  • Euro 3,9996
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 21 °C

AK Parti'de 30 il'in ilçe adayları

AK Parti'de 30 il'in ilçe adayları
AK Parti tarafından 30 ilin (11'i büyükşehir) ilçe adayları belli oldu. İl teşkilatlarına gönderildi.

AK Parti'de Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Trabzon Büyükşehirleri ile; Bartın, Bayburt, Bingöl, Çanakkale, Düzce, Edirne, Erzincan, Hakkari, Iğdır, Karabük, Kilis, Muş, Niğde, Rize, Sivas, Tunceli ve Yozgat illerinin ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

İSTANBUL
Çekmeköy: Ahmet Poyraz,
Adalar: Coşkun Özden,
Maltepe: Prof. Dr. Edibe Sözen,
Kadıköy: Hurşit Yıldırım,
Pendik: Kenan Şahin,
Kartal: Temurhan Yıldız,
Üsküdar: Hilmi Türkmen,
Tuzla: Şadi Yazıcı,
Şile: Can Tabakoğlu,
Sultanbeyli: Hüseyin Keskin,
Ümraniye: Hasan Can,
Ataşehir: Nimetullah Topu

AVRUPA YAKASI
Başakşehir: Mevlüt Uysal,
Esenler: Tevfik Göksu,
Bağcılar: Lokman Çağırıcı,
Bahçelievler: Osman Develioğlu,
Avcılar: Bayram Şenocak,
Fatih: Mustafa Demir,
Arnavutköy: Haşim Baltacı,
Sultangazi: Cahit Altunay,
Beyoğlu: Ahmet Misbah Demircan,
Şişli: Mukadder Başeğmez,
Güngören: Şakir Yücel Karaman,
Bayrampaşa: Atilla Aydıner,
Kağıthane: Fazlı Kılıç,
Bakırköy: Mehmet Emin Ertekin,
Esenyurt: Necmi Kadıoğlu,
Çatalca: Savaş Barutçu,
Zeytinburnu: Murat Aydın,
Sarıyer: Sedat Özsoy

BARTIN - Seyfettin Kalay
Amasra: Ali Yıldırım
Kurucaşile: Mehmet Zihni Sayın
Ulus: Hasan Hüseyin Uzun
Bayburt: Mete Memiş
Aydıntepe: Şükrü Yayan
Demirözü: Selami Ersen

BİNGÖL - Yücel Barakazi
Adaklı: Zeki Işık
Genç: Mehmet Hadi Topraktan
Karlıova: Veysi Bingöl
Kığı: Coşkun Güven
Solhan: Abdulhakim Yıldız
Yayladere: Sabahattin Köymen
Yedisu: Salih Uçan

BİTLİS - Fehmi Alaydın
Adilcevaz: Necati Gürsoy
Ahlat: Abdulalim Mümtaz Çoban
Güroymak: Hüseyin Mutlu
Hizan: Bedirhan Ekinci
Mutki: Vahdettin Barlak
Tatvan: Fettah Aksoy

ÇANAKKALE: Mehmet Daniş
Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin
Bayramiç: Saadettin Arslan
Biga: Mehmet Özkan
Bozcaada: Ali Balcı
Çan: Abdurrahman Kuzu
Eceabat: Kemal Dokuz
Ezine: Haluk Babaoğlu
Gelibolu: Aygen Akdağ
Gökçeada: Yücel Atalay
Lapseki: Eyüp Yılmaz
Yenice: Veysel Acar

DÜZCE: Mehmet Keleş
Akçakoca: Cüneyt Yemenici
Cumayeri: Recep Tuna
Çilimli: Muhsin Yavuz
Gölyaka: Bekir Akbulut
Gümüşova: Ahmet Azap
Kaynaşlı: Erol Bayraktar
Yığılca: Muzaffer Yiğit

EDİRNE: Ahmet Günşen
Enez: Abdullah Bostancı
Havsa: Naci Arda
İpsala: Mehmet Kerman
Keşan: Mustafa Mercan
Lalapaşa: Ali Osman Uzman
Meriç: Nihat Yörük
Süloğlu: Erol Atik
Uzunköprü: Ercan Çobanoğlu

ERZİNCAN: Cemalettin Başsoy
Çayırlı: Atınç Bahadır
İliç: Ahmet Ramazan Buran
Kemah: Mahmut Cantekin
Kemaliye: Mustafa Haznedar
Otlukbeli: Vahdet Ercan
Refahiye: Vezir Dumanlı
Tercan: Karabey Atıcı
Üzümlü: Ahmet Sazlı

ESKİŞEHİR: Harun Karacan
Alpu: Rafet Demirtaş
Beylikova: Özkan Alp
Çifteler: Metin Özen
Günyüzü: Mehmet Remzi Arayıt
Han: Mustafa Pekak
İnönü: Kadir Bozkurt
Mahmudiye: Ayşe Güney
Mihalgazi: Zeynep Akgün
Mihalıçcık: İsmail Uysal
Odunpazarı: Nevzat Önder
Sarıcakaya: Faruk Güler
Seyitgazi: Hasan Kalın
Sivrihisar: Hamid Yüzügüllü
Tepebaşı: Orhan Soydaş

HAKKARİ: Osman Kızılban
Çukurca: Mustafa Turan
Şemdinli: Fikri Algül
Yüksekova: Mehmet Ali Vatansever

HATAY: Sadullah Ergin
Altınözü: Rifat Sarı
Antakya: İsmail Kimyeci
Arsuz: Mehmet Sürer
Belen: Adnan Vurucu
Defne: Onur Karataş
Dörtyol: Bilgehan Aksoy
Erzin: Kasım Şimşek
Hassa: Abdurrahman Demirel
İskenderun: Seyfi Dingil
Kırıkhan: Ayhan Yavuz
Kumlu: İbrahim Paç
Payas: Bekir Altan
Reyhanlı: Hüseyin Şamverdi
Samandağ: Mehmet Gümüş
Yayladağı: Mehmet Kalkan

IĞDIR: Mustafa Buluş
Aralık: Yıldırım Turan
Karakoyunlu: Ziyatali Deliktaş
Tuzluca: Ahmet Sait Sadrettin Türkan

İZMİR: Binali Yıldırım
Aliağa: İbrahim Ethem Yorulmaz
Balçova: Hasan Özcan
Bayındır: Mehmet Kertiş
Bayraklı: İsmail Sarı
Bergama: Hasan Şahin
Beydağ: Fevzi Kaya
Bornova: İlhan Kaya
Buca: Cemil Şeboy
Çeşme: Mustafa Cenger
Çiğli: Adnan Yılmaz
Dikili: Ahmet Dağdelen
Foça: Salih Emrullah Keleş
Gaziemir: Kerem Fahri Baykalmış
Güzelbahçe: Cengiz Sandıklı
Karabağlar: Necip Kalkan
Karaburun: Hüseyin Onur Altın
Karşıyaka: Tanfer Kemerli
Kemalpaşa: Arif Uğurlu
Kınık: Sadık Doğruer
Kiraz: Erol Çomak
Konak: İlknur Denizli
Menderes: Bülent Soylu
Menemen: Mehmet Bilal Kaplangı
Narlıdere: Erkan Dereli
Ödemiş: Mahmut Badem
Seferhisar: Hamit Nişancı
Selçuk: Dahi Zeynel Bakıcı
Tire: Mehmet Çeltikcioğlu
Torbalı: Adnan Yaşar Görmez
Urla: Erşan Eroğlu

KARABÜK: Mehmet Ceylan
Eflani: İbrahim Ertuğrul
Eskipazar: Dursun Baş
Ovacık: Hüseyin Denli
Safranbolu: Necdet Aksoy
Yenice: Zeki Çaylı

KİLİS: Hasan Kara
Elbeyli: Süleyman Şimşek
Musabeyli: Ayhan Yılmaz
Polateli: Hakkı Çelik

MARDİN: Mehmet Vejdi Kahraman
Artuklu: Serdal Yay
Dargeçit: Mehmet Dursun
Derik: Hasip Necimoğlu
Kızıltepe: Cebrail Dinler
Mazıdağı: Abdurrahman Önen
Midyat: Şehmus Nasıroğlu
Nusaybin: Mehmet Ali Tekin
Ömerli: Yılmaz Altındağ
Savur: Nezir Yıldız
Yeşilli: Hayrettin Demir

MERSİN: Mustafa Sever
Akdeniz: Mehmet Sinan Cebe
Anamur: Atilla Olçum
Aydıncık: Ferat Aktan
Bozyazı: Ali Deniz
Çamlıyayla: İslam Sarı
Erdemli: Alpaslan Gürgenç
Gülnar: Mehmet Bahar
Mezitli: Nuri Hocaoğlu
Mut: Murat Orhan
Silifke: Bilal Özkan
Tarsus: Hakkı Meniz
Toroslar: Mehmet Bolat
Yenişehir: Gönül Dilmenli

MUĞLA: Mansur Harmandar
Bodrum: Ali Server Yazgan
Dalaman: Beyhan Korkut
Datça: Günay Cennet
Fethiye: Muhsin Eryılmaz
Kavaklıdere: Mehmet Demir
Köyceğiz: Kemal Ceylan
Marmaris: Ali Doğan Tugay
Menteşe: Mestan Yayman
Milas: Rüştü Yiğitkaya
Ortaca: Çetin Uslu
Seydikemer: Yakup Otgöz
Ula: Nadi Şenkal
Yatağan: Mustafa Toksöz

MUŞ: Feyat Asya
Bulanık: Resul Bulut
Hasköy: Mürsel Özen
Korkut: Haşim Arık
Malazgirt: Vefa Yıldız
Varto: Mehmet Lütfü Turgut

NİĞDE: Faruk Akdoğan
Altunhisar: Erdal Sarı
Bor: Sıtkı Erat
Çamardı: Yavuz Soylu
Çiftlik: Bayram Taş
Ulukışla: Ali Uğurlu

ORDU: Enver Yılmaz
Akkuş: İsa Demirci
Altınordu: Engin Tekintaş
Aybastı: İzzet Gündoğar
Çamaş: Alahitdin Gider
Çatalpınar: Ahmet Türe
Çaybaşı: İsmet Yanık
Fatsa: Hüseyin Anlayan
Gölköy: Ali Kemal Mert
Gülyalı: Talip Şen
Gürgentepe: Yener Yalçınkaya
İkizce: Bahri Söğüt
Kabadüz: Yener Kaya
Kabataş: Yakup Yılmaz
Korgan: Tuncay Kiraz
Kumru: Günan Murat Hatipoğlu
Mesudiye: İsa Gül
Perşembe: Kemal Bahtiyar
Ulubey: İsa Türkcan
Ünye: Ahmet Çamyar

RİZE: Reşat Kasap
Ardeşen: Hakan Gültekin
Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu
Çayeli: Atilla Esmen
Derepazarı: Yakup Samangül
Fındıklı: Adnan Özbalaban
Güneysu: Halil Turan
Hemşin: Halim Kazım Bekar
İkizdere: Hasan Kösoğlu
İyidere: Ahmet Mete
Kalkandere: Nihat Çolak
Pazar: Ahmet Basa

SAKARYA: Zeki Toçoğlu
Adapazarı: Süleyman Dişli
Akyazı: Hasan Akcan
Arifiye: İsmail Karapullukçu
Erenler: Cavit Öztürk
Ferizli: Ahmet Soğuk
Geyve: Murat Kaya
Hendek: Ali İnci
Karapürçek: Orhan Yıldırım
Karasu: Mehmet İspiroğlu
Kaynarca: Zeynur Özel
Kocaeli: Ahmet Acar
Pamukova: Cevat Keser
Sapanca: Aydın Yılmazer
Serdivan: Yusuf Alemdar
Söğütlü: Hüseyin Genç
Taraklı: Tacettin Özkaraman

SAMSUN: Yusuf Ziya Yılmaz
Alaçam: Hadi Uyar
Asarcık: İbrahim Yüce
Atakum: İshak Taşçı
Ayvacık: Mustafa Belur
Bafra: Zihni Şahin
Canik: Osman Genç
Çarşamba: Hüseyin Dündar
Havza: Murat İkiz
İlkadım: Erdoğan Tok
Kavak: İbrahim Sarıcaoğlu
Ladik: Selim Özbalcı
Ondokuzmayıs: Osman Topaloğlu
Salıpazarı: Halil Akgül
Tekkeköy: Hasan Togar
Terme: Şenol Kul
Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis
Yakakent: Hüseyin Kıyma

SİVAS: Sami Aydın
Akıncılar: Hasan Şen
Altınyayla: Necmettin Mermer
Divriği: Halit Yazıcı
Doğanşar: Necdet Oktay Karaman
Gemerek: Hakan Bozbıyık
Gölova: İbrahim Yenidünya
Gürün: Mehmet Aktaş
Hafik: Mitat İlhan
İmranlı: Durhan Demir
Kangal: Mehmet Öztürk
Koyulhisar: Eyüp Ayın
Suşehri: Fazlı Yüksel
Şarkışla: Ahmet Turgay Oğuz
Ulaş: İsrafil Göçgün
Yıldızeli: Mustafa Arda
Zara: Seyit Ahmet Pala

TEKİRDAĞ: Mustafa Yel
Çerkezköy: Ali Ertem
Çorlu: Özlem Yemişçi
Ergene: Hüseyin Bulut
Hayrabolu: Şener Çelikayar
Kapaklı: Ömer Karadeniz
Malkara: Salih Keskin
Marmara Ereğlisi: Hikmet Ata
Muratlı: Ahmet Türkoğlu
Saray: İbrahim Duraklı
Süleymanpaşa: Ahmet Aygün
Şarköy: Hatip Şirazi Batı

TRABZON: Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu
Akçaabat: Şefik Türkmen
Araklı: Recep Çebi
Arsin: Erdem Şen
Beşikdüzü: Orhan Bıçakcıoğlu
Çarşıbaşı: Coşkun Yılmaz
Çaykara: Hanefi Tok
Dernekpazarı: Mehmet Aşık
Düzköy: Salih Bakal
Hayrat: Mehmet Nuhoğlu
Köprübaşı: Ahmet Tekke
Maçka: Koray Koçhan
Of: Salim Salih Sarıalioğlu
Ortahisar: Ahmet Metin Genç
Sürmene: Rahmi Üstün
Şalpazarı: Fehmi Cengiz
Tonya: Osman Beşel
Vakfıkebir: Muhammet Balta
Yomra: İbrahim Sağıroğlu

TUNCELİ: Erkan Eroğlu
Çemişgezek: Necati Tayyar
Hozat: Teslim Dalkıran
Mazgirt: Süleyman Canpolat
Nazımiye: Bertal Ateş
Ovacık: Hasan Hüseyin Dizi
Pertek: Recai Vural
Pülümür: Alişan Aslan

YOZGAT: Kazım Arslan
Akdağmadeni: Suphi Daştan
Aydıncık: Ahmet Koçak
Boğazlıyan: Hamdi Erdal
Çandır: Mustafa Ertan Örgün
Çayıralan: Yasin Şahiner
Çekerek: Bedrettin Bozkurt
Kadışehri: Davut Karadavut
Saraykent: Ahmet Öçal
Sarıkaya: Ali Osman Erbir
Sorgun: Ahmet Şimşek
Şefaatli: Zeki Bozkurt
Yenifakılı: Yalçın Karadavut
Yerköy: Mehmet Ağaoğlu

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim