• BIST 97.533
  • Altın 145,781
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • Ankara : 11 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 13 °C
  • Çankırı : 12 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 11 °C

AK Parti'de 35 ilin ilçe adayları

AK Parti'de 35 ilin ilçe adayları
AK Parti 35 ilin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçelerin belediye başkan adayları şöyle:

ADIYAMAN ili ilçe belediye başkan adayları
Besni: Eyüp Mehmet Emre
Çelikhan: Mustafa Bulut
Gerger: Arif Karatekin
Gölbaşı: Yusuf Özdemir
Kahta: Abdurrahman Toprak
Samsat: Yusuf Fırat
Sincik: Mehmet Buz
Tut: Ramazan Dinç

AFYONKARAHİSAR ili ilçe belediye başkan adayları:
Başmakçı: Ramazan Bozbaş
Bayat: Abdullah Ertekin
Bolvadin: Fatih Kayacan
Çay: Mevlüt Çınar
Çobanlar: Salih Alaka
Dazkırı: Ertan Demirsoy
Dinar: Yener Yaşar Emeksiz
Emirdağ: Cengiz Pala
Evciler: Şevki Karataş
Hocalar: Ali Arslan
İhsaniye: Lokman Ekici
İscehisar: Mustafa Çibik
Kızılören: Ahmet Pekşen
Sandıklı: Mustafa Çöl
Sinanpaşa: Murat Karakoyun
Sultandağı: Metin Kumcu
Şuhut: Recep Bozkurt

AĞRI İli ilçe belediye başkan adayları:
Diyadin: Mehmet Ali Ağrı
Doğubayazıt: Hikmet Şahin
Eleşkirt: Sebahattin Sarı
Hamur: Cezmi Ergül
Patnos: Cem Afşin Akbay
Taşlıçay: İsmail Taşdemir
Tutak: Zülfikar Çiftçi

AKSARAY ili ilçe belediye başkan adayları:
Ağaçören: Tuncay Atak
Eskil: Niyazi Alçay
Gülağaç: Faruk Teymen
Güzelyurt: Ünal Demircioğlu
Ortaköy: Bekir Tekcan
Sarıyahşi: Fatih Ünsal

AMASYA ili ilçe belediye başkan adayları:
Göynücek: Kemal Şahin
Gümüşhacıköy: Mustafa Saatçi
Hamamözü: Mehmet Canıbek
Merzifon: Mehmet Kadri Aydınlı
Suluova: Fatih Üçok
Taşova: Bayram Öztürk

ARDAHAN ili ilçe belediye başkan adayları:
Çıldır: Mehmet Fatih Kılınç
Damal: Nevriye Derdiyok
Göle: Akın İsmailoğlu
Hanak: Gürhan Kurukaya
Posof: Cahit Ulgar

ARTVİN ili ilçe belediye başkan adayları:
Ardanuç: Hasan Aslan Demirci
Arhavi: Coşkun Hekimoğlu
Borçka: Aslan Atan
Hopa: Nedim Cihan
Murgul: Hasan Çavuş
Şavşat: Ahmet Sinan Öztürk
Yusufeli: Eyüp Aytekin

BATMAN ili ilçe belediye başkan adayları:
Beşiri: Sait Karabulut
Gercüş: Şehmus Dilzan Ekmen
Hasankeyf: Abdulvahap Kusen
Kozluk: Mehmet Veysi Işık
Sason: Muzaffer Arslan

BİLECİK ili ilçe belediye başkan adayları:
Bozüyük: Fatih Bakıcı
Gölpazarı: Semih Yavuz
İnhisar: İsmail Cambaz
Osmaneli: Münür Şahin
Pazaryeri: Muzaffer Yalçın
Söğüt: Osman Yılmaz
Yenipazar: Cengiz Arıkan

BOLU ili ilçe belediye başkan adayları:
Dörtdivan: Hasan Uzunoğlu
Gerede: Mustafa Allar
Göynük: Kemal Kazan
Kıbrıscık: Kemal Aktaş
Mengen: Ramazan Albaş
Mudurnu: Metin Soygür
Seben: Süleyman Özbağ
Yeniçağa: Recayi Çağlar

BURDUR ili ilçe belediye başkan adayları:
Ağlasun: Ali Ulusoy
Altınyayla: Ahmet Serttaş
Bucak: Süleyman Mutlu
Çavdır: Mustafa Uysal
Çeltikçi: Rıza Yanar
Gölhisar: Ramazan Canural
Karamanlı: Fatih Selimoğlu
Kemer: Durmuş Erdem
Tefenni: Ömer Okatan
Yeşilova: Yılmaz Gürcan

ÇANKIRI ili ilçe belediye başkan adayları:
Atkaracalar: Rifat Altuntop
Bayramören: Rıfat Adaşoğlu
Çerkeş: Hasan Sopacı
Eldivan: Hüseyin Kantaş
Ilgaz: Mehmet Öztürk
Kızılırmak: Bayar Soysal
Korgun: Halil Öz
Kurşunlu: Şakir Kaymak
Orta: Bayram Yavuz Onay
Şabanözü: Ali Çapcı
Yapraklı: Ali Hasekioğlu

ÇORUM ili ilçe belediye başkan adayları:
Alaca: Muhammet Esat Eyvaz
Bayat: Ekrem Ünlü
Boğazkale: Osman Tangazoğlu
Dodurga: Bekir Kılıç
İskilip: Recep Çatma
Kargı: Zeki Şen
Laçin: Erdal Altuntaş
Mecitözü: Yaşar Kabakçı
Oğuzlar: Ali Uyanık
Ortaköy: Taner İsbir
Osmancık: Hamza Karataş
Sungurlu: Selahaddin Uzunkaya
Uğurludağ: Kenan Genç

ELAZIĞ ili ilçe belediye başkan adayları:
Ağın: Mustafa Yentür
Alacakaya: Ali Tekdemir
Arıcak: Hamit Temizsoy
Baskil: İhsan Akmurat
Karakoçan: Nurettin Arslan
Keban: Fethiye Atlı
Kovancılar: Hacı Akpınar
Maden: Orhan Yavuz
Palu: Mehmet Sait Dağoğlu
Sivrice: Ebubekir Irmak

GİRESUN ili ilçe belediye başkan adayları:
Alucra: Asım Kaymakçı
Bulancak: Recep Yakar
Çamoluk: Savaş Akarçeşme
Çanakçı: Tuncay Kasım
Dereli: Kazım Zeki Şenlikoğlu
Doğankent: Nurettin Günay
Espiye: Mustafa Karadere
Eynesil: Coşkun Somuncuoğlu
Görele: Tolga Erener
Güce: Aytekin Geçgel
Keşap: Mehmet Emür
Piraziz: Hayri Özdemir
Şebinkarahisar: Şahin Yılancı
Tirebolu: Abdullah Karapıçak
Yağlıdere: Abdurrahman Kırhasanoğlu

GÜMÜŞHANE ili ilçe belediye başkan adayları:
Kelkit: Ünal Yılmaz
Köse: Şerif Aygün
Kürtün: Ahmet Kanat
Şiran: Yavuz Altıparmak
Torul: Nidai Köroğlu

ISPARTA ili ilçe belediye başkan adayları:
Aksu: Adnan Demir
Atabey: Tevfik Atasoy
Eğirdir: Veli Gök
Gelendost: Mehmet Sezgin
Gönen: Ahmet Doğan
Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak
Senirkent: İbrahim Erol Durmuş
Sütçüler: Mustafa Üstün
Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir
Uluborlu: Mehmet Ünverdi
Yalvaç: Tekin Bayram
Yenişarbademli: Yaşar Gençer

KARAMAN ili ilçe belediye başkan adayları:
Ayrancı: Serhat Erkmen
Başyayla: Şerafettin Bulgurcu
Ermenek: Uğur Sözkesen
Kazımkarabekir: Ali İhsan Alanlı
Sarıveliler: Halil Kulak

KARS ili ilçe belediye başkan adayları:
Akyaka: Bulut Öztürk
Arpaçay: Erçetin Altay
Digor: Nebi Kerenciler
Kağızman: Fesih Altay
Sarıkamış: Göksal Toksoy
Selim: Coşkun Altun
Susuz: Murat Uray

KASTAMONU ili ilçe belediye başkan adayları:
Abana: Rıdvan Oyar
Ağlı: Soner Dur
Araç: Mustafa Ayanoğlu
Azdavay: Osman Nuri Civelek
Bozkurt: Engin Canbaz
Cide: Necdet Demir
Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz
Daday: Bekir Sami Kavuş
Devrekani: Neşet Kırıştı
Doğanyurt: Ahmet Kaya
Hanönü: Serkan Uçar
İhsangazi: Zühtü Danacı
İnebolu: Mustafa Huner Özay
Küre: Ayhan Suna
Pınarbaşı: Mehmet Yılmaz
Seydiler: Mehmet Şahin
Şenpazar: Cem Çınar
Taşköprü: Hüseyin Arslan
Tosya: Kazım Şahin

KIRIKKALE ili ilçe belediye başkan adayları:
Bahşili: İbrahim Uyar
Balışeyh: Ali Dedelioğlu
Çelebi: Süleyman Uluyol
Delice: Yüksel Yorulmaz
Karakeçili: Hüseyin Özçelik
Keskin: Esra Aksoy
Sulakyurt: Ali Şahin
Yahşihan: Ahmet Sungur

KIRKLARELİ ili ilçe belediye başkan adayları:
Babaeski: Naci Yavaş
Demirköy: Kamer Tuna
Kofçaz: Nuri Çalışkan
Lüleburgaz: Mehmet Gürel Balkan
Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel
Pınarhisar: Mehmet Kapılı
Vize: Aynur Serin

KIRŞEHİR ili ilçe belediye başkan adayları:
Akçakent: Yılmaz Kılıç
Akpınar: Mustafa Karahan
Boztepe: Ramazan Aydın
Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu
Kaman: Alpaslan Güzel
Mucur: Ömür Toker

KÜTAHYA ili ilçe belediye başkan adayları:
Altıntaş: Ferit Karabulut
Aslanapa: Asaf Akar
Çavdarhisar: Halil Başer
Domaniç: Yakup Yardımcı
Dumlupınar: Derviş Kavak
Emet: Mustafa Koca
Gediz: Mehmet Ali Saraoğlu
Hisarcık: Fatih Çalışkan
Pazarlar: Bilal Demirci
Simav: Süleyman Özkan
Şaphani: Ramazan Yeşildeniz
Tavşanlı: Mustafa Güler

NEVŞEHİR ili ilçe belediye başkan adayları:
Acıgöl: Ercan Ertaş
Avanos: Mustafa Körükçü
Derinkuyu: Bülent Aksoy
Gülşehir: Mustafa Dursun
Hacıbektaş: Yusuf Koçak
Kozaklı: Erdoğan Çelik
Ürgüp: Fahri Yıldız

OSMANİYE ili ilçe belediye başkan adayları:
Bahçe: İbrahim Baz
Düziçi: Ökkeş Namlı
Hasanbeyli: Mustafa Acar
Kadirli: Fatin Rüştü Özeser
Sumbas: Zeki Demiroğlu
Toprakkale: Ahmet Cavit

SİİRT ili ilçe belediye başkan adayları:
Baykan: Faruk Okulevi
Eruh: Cevher Çiftçi
Kurtalan: Nevzat Karaatay
Pervari: Tayyar Özcan
Şirvan: Necat Cellek
Tillo: Mehmet Mesut Memduhoğlu

SİNOP ili ilçe belediye başkan adayları:
Ayancık: Ayhan Ergün
Boyabat: Şerif Çakıcı
Dikmen: Murat Akça
Durağan: Ahmet Kılıçaslan
Erfelek: Ruhi Turan
Gerze: Hüseyin Güleryüz
Saraydüzü: Hasan Peker
Türkeli: Mustafa Özcan

ŞANLIURFA ili ilçe belediye başkan adayları:
Akçakale: Abdulhakim Ayhan
Birecik: Mehmet Faruk Pınarbaşı
Bozova: Hasan Arusoğlu
Ceylanpınar: Menderes Atilla
Eyyübiye: Mehmet Ekinci
Halfeti: Mehmet Erdoğan
Haliliye: Fevzi Demirkol
Harran: Mehmet Özyavuz
Hirvan: Aslan Ali Bayık
Karaköprü: Nihat Çiftçi
Siverek: Resul Yılmaz
Suruç: İbrahim Halil Yıldız
Viranşehir: İbrahim Gelin

ŞIRNAK ili ilçe belediye başkan adayları:
Beytüşşebap: Yavuz Ataman
Cizre: Cihan Güven
Güçlükonak: Bahattin Aktuğ
İdil: Murat Dalmış
Silopi: Abdulkadir Ökten
Uludere: Mehmet Paksoy

TOKAT ili ilçe belediye başkan adayları:
Almus: Hasn Hüseyin Arıkan
Artova: A. Lütfü Yalçın
Başçiftlik: Murat Tuncel
Erbaa: Hüseyin Yıldırım
Niksar: Özdilek Özcan
Pazar: Şerafettin Pervanlar
Reşadiye: Cemil Kılıç
Sulusaray: Halil Demirkol
Turhal: Yılmaz Bekler
Yeşilyurt: Kazım Misafir
Zile: Lütfi Vidinel

UŞAK ili ilçe belediye başkan adayları:
Banaz: Zafer Arpacı
Eşme: Hacı Mustafa Çetin
Karahallı: Ali Topçu
Sivaslı: Mahir Çatalgöl
Ulubey: Ragıp Bayraktar

VAN ili ilçe belediye başkan adayları:
Bahçesaray: Muhammed Affen Orhan
Başkale: Cüneyt Karabıyık
Çaldıran: Ferman Yıldırım
Çatak: Emin Babür
Edremit: İbrahim Koç
Erçiş: Abdulahat Arvas
Gevaş: Sinan Hakn
Gürpınar: Hayrullah Tanış
İpekyolu: Abdulmenaf Keyifli
Muradiye: İbrahim Vanlı
Özalp: Nedim Akanöz
Saray: Mehmet Şerif Çevik
Tuşba: Fevzi Özgökçe

YALOVA ili ilçe belediye başkan adayları:
Altınova: Metin Oral
Armutlu: Mehmet Birkan
Çınarcık: Murat Erdoğan
Çiftlikköy: Ali Murat Silpagar
Termal: İsmail Atik

ZONGULDAK ili ilçe belediye başkan adayları:
Alaplı: Nevzat Çimenoğlu
Çaycuma: Mithat Gülşen
Devrek: Mustafa Semerci
Ereğli: Hüseyin Uysal
Gökçebey: Vedat Öztürk
Kilimli: Seçkin Özdemir
Kozlu: Ertan Şahin

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim