• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 19 °C
  • Eskişehir : 15 °C

'Akiller' Çankırı Büyük Otel'de

Akiller Çankırı Büyük Otelde
İç Anadolu Bölgesi 'akilleri' bugün Çankırı'da sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle görüşüyor...

Gazeteci Ahmet Taşgetiren başkanlığındaki 'İç Anadolu Bölgesi akilleri' bugün Çankırı'da.

Saat 11.00'de Büyük Otel'de başlayan toplantıya, STK Başkanları ve yöneticileri katılıyor.

Toplantıda söz alan Çankırı Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu "Barış süreci yanlış bir kavram. Çünkü devlet barışı istiyorsa taviz verecek demektir. Biz terörle mücadele ediyoruz" dedi.

Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu'nun
toplantıda yaptığı konuşma - TIKLA

Toplantıya katılan Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali "Heyetin dert dinlemekten rengi bile değişmiş. Akil adamların durumu gerçekten zor. Başbakan bu görevi akillere vererek milletvekillerine büyük bir kolaylık sağlamış." dedi ve ekledi:

"Akillere şunu sordum: Bugün Başbakan Erdoğan aynı teklifi getirse kaçınız bu teklifi kabul edip yine 'akil' görevi üstlenir?"

akiller-cankiri-eylem-sozcu-resim-051.jpg

OTELİN DIŞINDA ALEYHTE PROTESTOLAR VAR
Büyük Otel dışında toplanan yaklaşık 300 kişilik topluluk 'Akiller' aleyhine sloganlar atarak protestolarını sürdürürken, emniyet kuvvetlerinin aldığı geniş önlemler herhangi bir olumsuz olayın çıkmasını engelledi.

Çankırı'da yaşanılanlardan görüntüler için - TIKLA

AKİLLER, OTELDEN KAÇIRILDI
Büyük Otel'de gerçekleştirilen toplantı ile birlikte otel dışında yapılan gösterilerin artış göstermesi ile birlikte harekete geçen polis, yolu araç trafiğine kapattı. Toplantıya katılanlara da tepki gösteren protestocu grubun aleyhte yaptığı tezahüratlar sonrası, emniyet güçleri 'akiller' grubunu otelin arka çıkışından çıkartarak bölgeden uzaklaştırdı.

Akiller grubunun önceden hazırlanan program çerçevesinde şehit ailesinin evine ziyarete gittikleri öğrenildi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Çankırılı
08 Mayıs 2013 Çarşamba 23:20
Çankırının akile ihtiyacı yok!
Akil listesindeki isimlerin geçmişini neyle uğraştıklarını fikirlerini anlatın da görsün sizin millet ne olduğunuzu! Herkes akılsız bi siz akıllısınız değil mi! Sözde barış kardeşlik kağıtta pazarlık. Büyük Türk Milleti sizi tarihin tozlu sayfalarına gömecek!
88.224.6.179
Milli Düşünce
08 Mayıs 2013 Çarşamba 23:17
Akil????????
Demokratikleşme barışçıl olma terimlerinin arkasına sığınanlar bu yazımı iyi okuyun! Bu Akil topluluğu sözde topluma örnek olacak. Neden belirli şahısları ve belirli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine davet gönderdiniz? Halktan kaç kişi vardı toplantınızda? Neydi anlattıklarınız? Ben bir vatandaş olarak sadece büyük otelde toplandığınızı öğrendim.Geçin o ayakları Bu millet yutmaz o oyunları
88.224.6.179
E.Koç
08 Mayıs 2013 Çarşamba 15:18
Vatan tarlanın sınırına kadar.
Ben 5 yıl öncesine kadar hemşerilerimi vatansever, Türk olmaktan mutlu, sessiz saygılı, çalışkan, muhafazakar, iyi insanlar ama biraz dedikoducu bilirdim. Oysa şimdi koyu bir taassup ve gerici zihniyete teslim olmuş seçmenlerin çoğunlukta olduğu yönü belli olmayan Vatan, Namus deyince içi titremeyen oportinist bir toplum olarak bencilleşmiş birbirini sevmeyen toplum olarak gözlemliyorum. Üzgünüm.
81.214.38.136
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim