• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 15 °C

AKP Çankırı İl Başkanı şehir magandasına sahip çıktı

AKP Çankırı İl Başkanı şehir magandasına sahip çıktı
Geçtiğimiz günlerde Yunus AVM önünde Osman Demirtaş'ı darp eden 2 kişiden biri olan Murat Karslı ayağından bıçaklandı.

Geride bıraktığımız hafta içerisinde şehrin en merkezi yerlerinden biri olan Yunus AVM önünde Osman Demirtaş'a saldıran Karatekin Üniversitesi öğrencisi Murat Karslı dün öğle saatlerinde Necip Fazıl Kısakürek caddesi üzerinde Eren Y. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

BIÇAKLI SALDIRININ NEDENİ,
MURAT KARSLI'NIN SOKAK ORTASINDA YAPTIĞI TEHDİT!
Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği ilk bilgilere göre Necip Fazıl Kısakürek caddesi üzerinde bulunan Koç Market'in önünde yaşanan olayda; Murat Karslı, Eren Y'nin park ettiği özel araca tükürüyor. Tükürme ile birlikte yaşanan diyalog daha sonra Karslı'nın "Senin kız arkadaşın bizim okulda!" şeklinde başlayan cümlelerle birlikte Eren Y'ye küfür ediyor. Ağır tahrik altında kalan Eren Y. de Karslı'ya bıçakla saldırıyor ve baldırından yaralıyor. 

Olay sonrası polisin gözaltına aldığı Eren Y. ve kavganın şahidi olarak 3 kişinin alınan ifadesi sonrası serbest bırakıldı. Murat Karslı'nın hastanedeki tedavisi sürüyor.

SÖZCÜ18, EREN Y'NİN POLİSTEKİ İFADESİNE ULAŞTI
Bıçaklama olayını gerçekleştiren Emre Y., poliste verdiği ifadesinde şunları söyledi:

"Ben Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümünde okurum. Murat Karslı isimli şahsı okuldan simaen tanırım kendisi ile aramızda herhangi bir muhabbet yoktur. Murat Karslı bana okulda karşılaştığımız esnada birkaç kere bana omuz attı ben kendisine ses çıkarmadım, bundan 2 gün önce Yunus Avm civarında Murat ile karşılaştım, yanımda arkadaşım Osman Faruk Özkan vardı, Murat benim önüme doğru tahrik edecek şekilde kasıtlı olarak ayağımın ucuna doğru tükürdü, biz kendisine hiçbir şey demedik yolumuza devam ettik. Bugün yani 09.10.2015 günü saat 15.30 sıralarında kendi aracımla Koç Marketin önünde Joker Playstation tarafına doğru gidiyordum, yanımda kız arkadaşım A.Ç. vardı, kız arkadaşım araçtan indiği esnada Murat Karslı da önümüzden geçiyordu. Murat o esnada aracıma tükürdü, aracımdan indim, yanımda kız arkadaşım var sen ne yapıyorsun diye bağırdım ve gitmesini söyledim. Murat bana ve kız arkadaşıma ana avrat küfür etti. Murat'a terbiyesizlik yapmamasını, yanımda kız arkadaşımın olduğunu söyledim. O da bana kız arkadaşınla zaten aynı bölümde okuyoruz, onla da karşılaşırız merak etme dedi. Ben de bunu yapmak kolay mı dedim, o da bana kız arkadaşımı kastederek okulda onu görünce si.........., si...... muyum gör bak dedi. Bu lafı duyunca çok sinirlendim ve balık tutmaya giderken misina kesmek için aracımda bulundurduğum küçük çakı bıçağını torpido gözündem aldım. Bıçağı açtım, Murat benim üzerime doğru geldi o anda bıçağı kendisine doğru alttan salladım, bıçak bacağına denk geldi. Kız arkadaşım çok korktu ve ağlamaya başladı. Onu araca bindirdim ve evine bıraktım, kendisini sakinleştirmeye çalışıyordum, telefonum şarjım bittiğinden dolayı kapanmış. akşam saat 20.15 sıralarında karakola geldiğim esnada polis ekibi beni gördü ve önce hastaneye ardından Polis Merkezine getirdiler. Olayın sebebi kesinlikle siyasi bir sebep değildir. Murat'ın beni kız arkadaşımın yanında tahrik etmesinden dolayı meydana gelmiştir. Murat Karslı'yı daha önceden birkaç defa kavga olayına karıştığından dolayı yapı itibariyle kavgacı olduğunu bildiğim şahısla karşılaştığımdan dolayı kendimi savunmak amaçlı böyle bir olay gerçekleştirdim. Olayla ilgili söyleyeceklerim bundan ibarettir. Bana hakaretler eden ve sürekli tahrik eden Murat Karlı'dan davacı ve şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum." 

cankiri-emre-y-ifade-tutanak-resim-10.jpg

MURAT KARSLI'NIN KARIŞTIĞI SALDIRI OLAYI - TIKLA

BUGÜNE KADAR YAPILAN SALDIRILARA
SESSİZ KALAN AKP İL BAŞKANI
CELAL KAMAN AKP'Lİ ŞEHİR MAGANDASINA SAHİP ÇIKTI

akp-cankiri-celal-kaman-resim-10-001.jpg

AKP üyesi olduğu bildirilen Karatekin Üniversitesi öğrencisi Murat Karslı'nın bıçaklanması sonrası AK Parti İl Başkanı Celal Kaman yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı!

Başta Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki olmak üzere, Osman Demirtaş'a yapılan saldırılar sonrası herhangi bir açıklama yapma gereği duymayan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, polis kayıtlarında 'saldırgan' olarak yer alan Murat Karslı'nın ayağından bıçakla yarallanma sonrası yaptığı yazılı açıklamada; İl Başkanı Celal Kaman yaptığı açıklamada; "9 Ekim 2015 tarihinde şehrimizin en işlek caddesinde Ak Parti Üyemiz Murat K.’ya, MHP Merkez İlçe Başkanı’nın yeğeni  Eren Y. tarafından yapılan bıçakla yaralama olayını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. 
Ülkemizin ve İlimizin dirliği ve birliği için yapılan ve çok önemli olduğunu düşündüğümüz 1 Kasım Genel Seçimlerinin huzur ve güven ortamında yapılması için Partimiz ve Hükümetimiz elinden gelen gayreti göstermektedir. Ancak ilimizde bazı siyasi partililerin yakınları tarafından parti üyelerimize saldırılar yapılmakta, seçim çalışmalarının huzur içinde tamamlanması engellenmeye çalışılmaktadır. 'Sen Ben Yok Türkiye Var, Çankırı Var' sloganı ile seçimlere odaklandığımız şu günlerde, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde 1 Kasım Seçimlerini tamamlamayı arzu ediyor, tüm Çankırılı hemşehrilerimi hangi görüşten olursa olsun sağduyuya ve sükunete davet ediyorum. 
Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıya uğrayan gencimize geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum.' dedi.

MHP İL BAŞKANI ÇETİN KAPDAN: CELAL KAMAN YALANCIDIR
MHP Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

"Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığından
KAMUOYUNA DUYURU

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Sn. Celal Kaman’ın dün (9.10.2015 Cuma günü) kınadığı olay tamamen DOĞRUDUR. Olayın bahsedilen yerde ve saatte vuku bulduğu DOĞRUDUR. Kınanan olayda kavgaya karışan gençlerimizden birinin öz be öz Ülkü Ocakları mensubu bir kardeşimiz olduğu DOĞRUDUR. Yine kınanan olayda yaralanan gencin de Adalet ve Kalkınma Partisi mensubu olduğu DOĞRUDUR.

Ancak, ilgili olayda ısrarla karartılan ve Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Celal Kaman tarafından kasıtlı olarak çarpıtılan husus, münferit bir kavganın siyasi bir içerikle sunuluyor olmasıdır. Bu YALANDIR. Olayın gerçek nedenlerini araştırmadan ve yaşanan her gelişmeyi siyasetine alet etme kaygısındaki Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Celal Kaman, YALANCIDIR.

Çünkü, yaşanan olay hiçbir siyasi içerik taşımayan nedenler ile vuku bulmuştur. Yaralanan şahsın tahrik edici, aşağılayıcı, namusa ve değerlerimize dil uzatan çirkin ifadeleri, galiz küfürleri şahitlerin ifadelerinde kayıt altına alınmıştır. Kardeşimiz, tüm sabrına ve pislikten uzak durma gayretine rağmen namusuna uzatılan dile daha fazla kayıtsız kalamamış ve istemediğimiz bu olay meydana gelmiştir.

Yaşanan olayın başka yönlere çekilmesinin siyasi adap ve ahlakla bağdaşır bir yönü yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak kampanya döneminin şehrimizde huzur içinde geçebilmesi için gerekli özenin gösterildiğini ifade eder; panik ve korkusunu anladığımız Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığını yapmaya çalışan Celal KAMAN’dan da aynı özeni göstermesini beklediğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ayıp
10 Ekim 2015 Cumartesi 23:28
23:28
sayın 1. si ifade tutanağını paylaşmak serbest mi bilmediğimden soruyorum? 2.si editör mhp ve chp nin kaybetme korkusu niye seni sarıyor? 3.sü sen mhp partisinin il başkanısın ağzını bozmak yalancı şerefsiz diye açıklama yapmak yakışıyor mu ki her fırsatta küfür ediyorsun gerçi genel başkanınızın da ağzı bozuk yakışmıyor ayıp denen edep denen birşey var haberin olsun.4 cü ve son olarak celal kamanla karşılıklı oturduğunuzda nasıl yüzüne bakıyorsun bakacaksın küfür etmeden açıklama yapılabilir.
88.234.122.115
İlgazli
10 Ekim 2015 Cumartesi 13:45
13:45
Bi kaşıntısı vardır muhakkak durduk yere yapılmaz diyorum ki işin doğrusunu sözcü18 aracılığı ile öğrendik.
78.187.132.98
TUTKU
10 Ekim 2015 Cumartesi 12:57
12:57
HER KUŞUN ETİ YENMEZ. ÜNİVERSİTEYE ÖĞRENCİ DİYE GELENLERİ BOŞ VAATLERLE KANDIRIP MİNYATÜR MAFYAYA ÇEVİRİP SOKAKLARA SALANLAR SANDIKTA HAKETTİKLERİ ÇUKURA GÖNDERİLMELİ
78.191.115.132
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim