• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 19 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

AKP'li vekilden rektörlere güldüren sorular!

AKP'li vekilden rektörlere güldüren sorular!
AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, üniversitesinde Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler kürsüsü barındıran rektörlere seslenerek "Recep Tayyip Erdoğan'ın kodlarını bilimselleştirmeyi düşünüyor musunuz?" dedi

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından katıldığı bir programda 17 Aralık'ı değerlendirmesi istenen AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk "17 Aralık insanların günah işleme özgürlüğüne müdahaledir" diyerek gülünç bir değerlendirme yapmış, dikkatleri üzerine çekmişti.

Metin Külünk, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından bu kez de Twitter'da ilginç bir çıkış yaparak üniversite rektörlerine seslendi. Külünk, twitter'da yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı;

Soru 1 "Üniversitesiz hiç bir il kalmayacak" söylemiyle cıkıp bunu ıcraata koyan lıderimiz RTE kürsüsü neden kurulmuyor?

Soru 2/.Dünya'da mazlumların hayranlıkla, zalimlerin korkuyla ızledığı bır lıder olanRTE'nın kodlarını bilimselleştirmeyi dusunuyormusunuz?

Soru 3/ Yenı ve buyuk turkıyenın dunya sahnesındekı oyun kurucu gucunu saglayan akılı ogrencılerınıze ne zaman anlatacaksınız?

Soru 4/Başarısının sırlarını sokaga tasıyan, sokagı koske tasıyan RTE kürsülerini unıversıtenıze ne zaman tasıyacaksınız?

Soru 5/Rektörlerimiz Türk siyasetinin dehası RTE'nı aklını kurumsallaştırıp tarihselleştirmeyi düşünüyormusunuz?

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Şaban Kalın
25 Ağustos 2014 Pazartesi 19:02
19:02
Bu Metin Külünk efendi galiba Rizeli, İstanbul milletvekili, kraldan daha fazla kralcı herhangi bir milletvekilidir. Uhrevi görüntülü dünyevi kaygılı siyasetçi tiplemelerinden bu ülkenin elde edeceği bir şey yoktur. Zira bu ülke bu zihniyettekilere göre DAR ÜL HARP yani KAFİR ÜLKESİDİR. O halde hazineden yani beytül maldan elde edilen her şey ganimettir. 'Biraz da bizim müslümanlar' zengin olsun mantığıyla hareket edip İSRAİL LİMANLARINA 75 TRİLYONA ALDIĞI GEMİLERLE BARZANİ YAHUDİSİNİN KÜRDİSTAN'INDAN KAÇAK PETROLÜ SEVKİYAT YAPARAK TİCARET YAPMAKTAN GOCUNMAYAN ZİHNİYETİN MENSUPLARIDIRLAR. Tabiki bu devrin yaratıcılarını KUTSAYIP, ONA DOKUNMAK İBADETTİR DİYENİNDEN, PEYGAMBER GİBİ ADAM DİYENİNE, ONUN ...NÜN KILININ....DİYENİNE, Hz Muhammed yaptıklarıyla gururlanmıştı biz gururlanmıyoruz diyenine kadar akıl ve mantık dışı hezeyanlarına şahit olduğumuz nice ademler görüyoruz. Metin efendi onlardan biri işte. Halbuki RTE yi iyi yaptıklarıyla takdirin yolu böyle basitlikler olmamalı. KİBİR, GURUR, MAĞRURLUK MÜMİNİN VASIFLARI OLAMAZ.BUNLAR NE YAPIYOR O ZAMAN???
85.110.75.43
RÜŞTÜ EROĞLU
15 Ağustos 2014 Cuma 20:19
20:19
Yarabbi ülkemizi ve milletimizi hristo siyonun ILIMLI İSLAM ve Vatikan papazlarının PROJESİ DİNLERARASI DİYALOG SAVUNUCULARININ ŞERRİNDEN KORU... Yarabbi ILIMLI İSLAMA,ILIMLI MİLLİYETÇİLİK VE ILIMLI SOSYAL DEMOKRASİ İLE STEPNE OLANLARIDA KAHHAR İSMİNİN YÜZÜSUYU HÜRMETİNE KAHRI PERİŞAN ET... Yarabbi engin sabrı ve hoşgörüsüyle maruf milletimizi tarihen şahit olduğumuz üzere vuula vurula kırılır ,dövüle dövüle tavlanırsın. Yine de her parçandan bir kıvılcım,her kıvılcımdan bin ŞİMŞEK ÇAKTIRACAĞI GÜNLERİ BİRAN EVVEL NASİP EYLE...Yarabbi dünyaya dün OSMANLI NİZAM VERİYORDU,BUGÜNSE ABD ;OHALDE ONA DAYANIP KEYFİMİZE BAKALIM DİYEN,MÜMİN,KAFİR ,MÜNAFIK TASNİFİNDE TÜRLÜ MÜNAFIKLIKLARLA NEFSİ EMMAREDE BULUNARAK 75 MİLYONUN KUL HAKKINA TECAVÜZLE BU ÜLKEYİ KAFİR ÜLKESİ SAYIP BEYTÜL MALDAN HER ÇALDIĞINI GANİMET SAYAN İÇİMİZDEKİ MÜNAFIKLARDAN NOLUR BİZİ KORU ALLAHIM.Abbasi ve Emevilerden daha fazla 624 yıl İLA YI KELİMETULLAHI ALEME NİZAM YAPAN MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN YENİ BİR MEDENİYET YARATARAK AYAĞA KALKIP İSRAİL, ABD, İNGİLİZ İŞBİRLİKÇİLERİNDEN HESAP SORMA GÜNÜNÜ ÇOOOOOK YAKIN EYLE ALLAHIM....
78.162.7.17
Emin
14 Ağustos 2014 Perşembe 16:28
16:28
Türkiye Cumhuriyetinin yeni kurucusu ulu önder recep tayyip erdoğan paşa hazretleri dememiş ya... Öyle adamları bundan önce çok gördü millet, ne yazık ki o zamanlar bunları eleştirecek sizin gibi cesur(!) gazeteciler çıkmamıştı, ya da çıkamamıştı.
5.46.105.176
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim