• BIST 102.381
  • Altın 198,996
  • Dolar 4,7340
  • Euro 5,5428
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 22 °C

Arif Soysal BBP'den Korgun adayı

Arif Soysal BBP'den Korgun adayı
MHP Çankırı eski İl başkanı Arif Soysal ve ekibi, MHP'den istifa ederek Büyük Birlik Partisi saflarına geçti.

Arif Soysal yaptığı açıklamada "Üzülerek belirtmeliyim ki Çankırı'da MHP'ye yönelik hizmet olmadığını görmekteyim. Özellikle Recep Dumanlı'nın 'Çankırı olmasa da olur' sözleriyle şahsıma ve teşkilata yönelik tavrı bunun en somut göstergesidir. 40 yıldır hizmet verdiğim davamdan bu şekilde ayrıldığım için beni tanıyan, bilen dava arkadaşlarımdan özür diliyorum. Artık Ülkücü duruşumu ve düşüncelerimi  daha rahat ifade edebileceğim ve  yaşayabileceğim, camiama hizmet edebileceğime inandığım BBP’de devam ettirme kararı aldım" dedi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Büyük Birlik Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Çiftci, "MHP eski il başkanı sayın Arif Soysal her zaman saygı duyduğumuz, kişiliğini ve duruşunu takdir ettiğimiz birisidir. Sayın Arif Soysal başkanımızı aramızda görmekten mutluluk duymaktayım" dedi. İl Başkanı Murat Çiftci, "Arif Soysal başkanım her zaman görüşleri, düşünceleri bizimle uyuşan, olumlu siyaset izleyen ve görüşlerinden taviz vermeyen eğilmeyen, bükülmeyen omurgalı bir siyasetçidir. Katılımı ile partimize çok şey katacağı inancındayım" dedi. 

ARİF SOYSAL BBP KORGUN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
MHP’den istifası ile birlikte BBP saflarına katılan Arif Soysal, il başkanlığı tarafından BBP Korgun belediye başkan adayı olarak gösterildi. "Başkanımızın bilgi birikimi, siyasi tecrübesi, ilkeli duruşu ve çalışkanlığı ile Korgun ilçesinde çok başarılı bir yönetim sergileyeceğine" değinen İl Başkanı Murat Çiftci, Korgun’un hak ettiği yerde olmadığını ve  Korgun ilçesinin Arif Soysal’ın yönetiminde çok daha ileri giderek hak ettiği yere kavuşacağını, Çankırı’nın merkez ve birçok ilçesinde olduğu gibi Korgun’da da iddialı olduklarını sözlerine ekledi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
deli kurt
21 Şubat 2014 Cuma 21:36
21:36
hayırlı uğurlu olsun fazla söze gerek yok arif başkanımız korgun için bulunmaz nimet halil öz gibi yanlı davranmaz asla adam ayırmaz korgun seninle başkanım allahın izniyle korgun kişiliğine kavuşacak
85.108.69.8
mesut ayhan
20 Şubat 2014 Perşembe 10:50
10:50
''afganistanlı'' rümuzlu kardeşim Arif Soysal adam gibi adamdır.. bu adam gibi adam eğer menfaat için hareket etseydi Koray Aydın'ı desteklediği için görevden alındı partisi kapatıldı atama başkan gelene kadar kilit vuruldu teşkilata.. adam son güne kadar mhp'den aday olmak için uğraştı ama ne dediler??? Çankırı Korgun bizim için olmasa da olur.. bir şeyi bilmeden yorum yapmayalım ehli sünnet dini bütün insanlarız hamdolsun..
85.101.17.204
BosnaLı
19 Şubat 2014 Çarşamba 14:57
14:57
Bilip bilmeden buralarda yorum yapmayın. Bişey bilmenize de gerek yok haberi adamakıllı okuduğunuzda zaten aklı selim olan biri olayları anlayabilir. Korgun'u gözden çıkartan insanlar zaten ülkücü olamaz. Arif Soysal'ın kişiliğini, duruşunu, siyasi tecrubesini, O'nu tanıyan herkez bilir. 40 yıl boyunca davasına hizmet etmiş ve hiç bir menfaat gütmemiş bir gönül adamına bu tarz bir yakıştırma yapabilecek provakatorleri şiddetle kınıyorum. Unutmayın ki güneş hiç bi zaman balçıkla sıvanmaz.. Bu kutlu yolda başkanımıza başarılar dilerim. Korgun için hayırlı olacağına inanıyorum.
78.175.185.129
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim