• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 10 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

"Arkadaşların önünü açtım"

Arkadaşların önünü açtım
ÇANDEF Başkanı Özenç, 18 Mart'ta yapılacak kongrede neden 'aday' olmayacağının gerekçelerini açıkladı.

ÇANDEF Başkanı Ömer Lütfi Özenç, 18 Mart'ta yapılacak olan federasyon genel kurulunda 'aday' olmayacağını açıklamıştı.

Sözcü18 Haber Merkezi Başkan Özenç'e ulaştı ve "Neden aday değilsiniz?" diye sordu...

ÇANDEF Başkanı Özenç, bu soruyu "İstanbul'da 2'inci ya da 3'üncü bir federasyon oluşumunun önünü kapamak amacıyla böylesi kişisel bir karar verdim" dedi. "Yönetimde herhangi bir dirençle karşılaşmadınız mı?" sorusuna ise Özenç "Dirençle karşılaştım. Ancak bu direnci gösteren arkadaşlarla birebir olarak yaptığım görüşmelerde kendilerini ikna ettim" demeyi de ihmal etmedi.

ÖNEMLİ OLAN İSTANBUL'DAKİ
ÇANKIRILILAR'IN BİRLİKTE HAREKET ETMESİ

ÇANDEF Başkanı Ömer Lütfi Özenç "aday olmama" gerekçelerini şu cümlelerle ortaya koydu:

"Bugüne kadar savunduğum düşünce, İstanbul'da yaşayan Çankırılılar'ın tek çatı altında birlikte hareket etmesi. Benim aldığım 'aday olmama' kararının altında bu gerekçe var. Ben bu karar sonrası  İstanbul'da ikinci ya da üçüncü bir oluşumun gerçekleşmesinin önüne geçildiğini düşünüyorum."

KLASİK ANLAYIŞLARI AŞMAMIZ GEREKİYOR

ÇANDEF Başkanı Ömer Lütfi Özenç, hemşehri tabanını oluşturan köy derneklerinin yapısında olan yerleşmiş davranışları örnek göstererek "Bugün için köy derneklerinin seçimlerinde rastladığımız olayları Federasyon çatısı altında yaşamak üzüntü veriyor. Böylesine klasik bir anlayışı aşmamız gerektiğini düşünüyorum. Şahsımla ilgili olarak üçüncü şahısların 'Özenç çok güçlü, başka bir adayın Federasyon başkanı olması imkansız' şeklindeki düşüncelerin yarattığı dalgayı ancak ve ancak 'aday olmamakla' kırmak mümkündü. Liderlikten başka bir konumu beğenmeyenlerin peşinde koştukları oluşumlara fırsat vermeme adına önümüzdeki kongrede aday olmayacağım" dedi.

Özenç sözlerini "Bugün için ÇANDEF olarak ülkemizde benzeri olmayan bir yapı oluşturduk. Meydana getirdiğimiz bu omurganın bozulması da mümkün olmadığını görüyorum. Bunun verdiği rahatlıkla arkadaşlarımıza 'buyrun' diyor ve yolu açıyorum" diyerek süreci başlattığına işaret etti.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN ÖNERİ BEKLENİYOR

Öte yandan 18 Mart 2012 tarihinde yapılacak ÇANDEF Olağan Genel Kurulu için yönetim kurulunda alınan "tüzük değişikliği" konusuna da değinen Başkan Özenç "Yönetim Kurulumuzun talepleri doğrultusunda yapılacak olan tüzük değişikliği ile ilgili öneri ve düşüncesi olanların federasyonumuzla irtibata geçerek bilgilendirme yapmalarını da istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Ergün SAYGILI
08 Ocak 2012 Pazar 02:44
Ne yazık ki bu düşünceye katılamıycam .
Ömer bey iki başlılık olmasın güç birliği dağılmasın diye bir dahaki seçimde aday olmayacağını açıkladı fakat ben bunu doğru bulmadım. Neden doğru bulmadığıma gelecek olursak. Ömer beyin yukarıda da belirttiği gibi Çankırılıların tek çatı altında bir güç unsuru oluşturması lazım federasyonun birincil amacı budur. Siz şimdi bu amaca zıt düşmüş iki başlılık fikrini ortaya atan bir zihniyetin önünü açalım ki iki başlılık olmasın derseniz bu var olan yapı için yarınlarda büyük bir tehditdir. Günümüzde gücü bölme çabası içine girmiş birilerinin federasyon başkanı olması bu yapıyı bozacağı kanaatindeyim
85.107.137.250
cevat DUMAN
05 Ocak 2012 Perşembe 21:46
çandef
sayın ömer bey sizin bu düşüncenizi saygı ile karşılıyorum ama sizden sonra gelecek arkadaş sizin gibi birleştirici ve tamamlayacı olacağını zannetmiyorum arkadaşlarının önünü açtım derken de bu kişinin syn vahap yartaş olduğunu zannediyorum bu arkadaş sizin kadar başarılı olacağını zanetmiyorum ama yine de yanılırım başarılı olur inşallah ama demokrasiden bahsetmesinler bana oraya tek aday olursam bşk olabileceğini söylemiştir kendisi benim bildiğim bşk karşısına aday çıktığı zaman onu geçerek bşk olandır tek bşk lık çankırılıları böleceğini kanısındayım.
95.5.14.196
Muharrem Hançerli
05 Ocak 2012 Perşembe 19:02
Koltuk Sevdası olanlar...
Sn Özenç, İstanbul’da Çankırılıların bir araya gelmesinin ne kadar zor olduğunu, bunun için ne fedakârlıklar yapılarak, Çankırılıları bir çatı altında toplamanın gururunu yaşamalısın. Son altı sene bu oluşum için her hareketin olumlu, olumsuzluklarda kendini ve koltuğunu feda edebilecek kadar, Çankırı sevgini de biliyordum. Bunun farkında olamayan Çankırılıların, Çankırı’yı kucaklayamadı diyerek gözünün nerede olduğunu belli edebiliyorlar. Uzaktan davulun sesi çok hoş geliyor. Son fedakârlığınla, seni tanıyan Çankırılıların gözünde, ne kadar güçlendiğini fark edebiliyor musun?
78.176.225.5
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim