• BIST 102.410
  • Altın 186,636
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Atakul, önceliği STK'lara verdi

Atakul, önceliği STKlara verdi
AK Parti'nin belediye başkan aday adaylarından Dt. Atakul stk'ları çalışma gündeminin ilk sırasına koydu.

AK Parti Çankırı Belediye Başkan aday adayı Dt. Ali Osman Atakul çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Adaylık başvurusu sonrasında yaptığı plan çerçevesinde önceliği Çankırı'da hizmet veren sivil toplum kuruluşları ile görüşmeye ayıran Dt. Atakul sırasıyla Ziraat Odası, Çankırı Barosu, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, Terziler Konfeksiyoncular ve Manifaturacılar Odası, Çankırı Ticaret Sanayi Odası (ÇATSO) ve Kamusen İl temsilciliğine ziyaretler gerçekleştirdi.

STK Başkanları ve yöneticileri ile yapmış olduğu görüşmelerin değerlendirmesini yapan Dt. Ali Osman Atakul, "Çankırımızın her kesimi görüş alışverişine son derece açık. Bu görüşlere değer verilmesi halinde son derece etkin bir sinerjinin ortaya çıkabileceğini, insanlara yaklaşımın oy hesabıyla değil vicdani ve insani saiklerle olması yönünde kanaatin ağır bastığını söylebilirim" dedikten sonra şöyle devam etti:

"Mevcut yapının siyasi çalışmalar için insan toplamaktan ziyade fikir ve görüşlerine müracat edilip zaten yeterince kutuplaşan günümüz toplumunun demokrasinin vazgeçilmez unsuru STK'ların birleştirici ve yön tayin edici bir faktör olarak faydalanılması gerektiğini düşünüyorum."

'DURMAK YOK, YOLA DEVAM'
Özellikle aday adaylığı sürecinde bu ziyaretlere pek alışık olmadıklarını ve memnuniyetlerini dile getiren STK temsilcilerine cevaben Dt. Atakul "Sadece seçim zamanı değil her daim kapılarını çalabileceklerinin göstergesi olarak bu ziyaretleri gerçekleştirdim." dedi.

Sivil toplum ve seçmenin büyük bir kısmının beklentisinin Çankırı için yeni bir yüz, yeni bir heyecan ve daha dinamik bir yönetim kadrosuna ihtiyaç olduğu mesajını aldıklarını aktaran Dt. Ali Osman Atakul "Çankırı ile ilgili sorunlar listesinde imar çarpıklığı, otopark ve altyapı yetersizliği, yeşil alan, ucuz konut, istihdam, üniversitenin gereksinimleri gibi öncelikli başlıklar olarak kendini göstermekte" diyerek çalışmalarının her geçen gün artarak devam ettiğini vurgulayan Atakul, "Durmak yok yola devam" diyerek günü tamamladı.

Ziyaretlerle ilgili fotoğrafları izlemek için - TIKLA

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ÖZ ÇANKIRILI
04 Kasım 2013 Pazartesi 12:13
MÜTEVAZİ
Allah yolunu açık etsin...Tanıdığım kadarı ile sözünde duran; dürüst, mütevazi, yapabileceklerinin söyleyen, yapamayacaklarına ise şöyle böyle kem küm demeden direkt yapamayacağını söyleyen, Çankırı'yı iyi tanıyan, sorunlarını bilen biridir A. Osman Atakul...
212.156.93.78
goçum angaralı
04 Kasım 2013 Pazartesi 11:45
ahlak
günümüzde temiz ahlaklı yöneticilere ihtiyacımız var ve ali osman beyefendide bu özellik mevcut.. ali osman beyin Çankırı'ya çok güzel hizmetler getireceğine inanıyorum.. öncelikle kendisini bilen, dürüst, ahlaklı ve çalışkan bir şahsiyet... seçilirse çankırı çok şey kazanır.. Rabbim Çankırı için kim hayırlı ise onu nasip etsin... saygılarımla...
212.156.93.78
ALI ÇETİN
04 Kasım 2013 Pazartesi 11:08
BAŞKAN ADAYLIĞI
Çankırı için önemli bir aday.
95.1.47.238
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim