• BIST 102.410
  • Altın 186,954
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 9 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 11 °C

'Babamı zehirlediler' İZLE

Babamı zehirlediler İZLE
Bugün yaşama veda eden Aytunç Altındal'ın kızı Yonca Bayrak konuştu...
Hayata gözlerini yuman araştırmacı yazar Aytunç Altındal’ın kızı Yonca Bayrak babasının ölümün şüpheli olduğunu savunarak zehirlenme şüphesiyle resmi mercilere suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
 
Gazeteci, yazar ve araştırmacı Aytunç Altındal, vefat etti. Gece saatlerinde yaşamını yitiren Altındal’ın cenazesi, yarın öğle vakti Şakirin Camisi’nde kılınacak namazın ardından Karacaahmet Mezarlığında toprağa verilecek. 
 
Aytunç Altındal tarih ve politika alanında faaliyet gösteren Çerkez asıllı gazeteci, yazar ve araştırmacı olarak bilindi. Dinler, felsefe, gizli örgütler ve sair konularda birçok makale ve kitap yazmıştı.
 
Para ve Vatikan denildiğinde de akla ilk gelen isimdi. Ünlü Fizikçi Isaac Newton’un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu’nun ‘Sakıncasız’ adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi. Altındal 1964’ten başlayarak Haber, Akşam, Cumhuriyet, Yeni Halkçı, Ulus, Günaydın, Yenigün gibi gazetelerde yazılar yazdı. 
 
Ünlü araştırmacı ve gazeteci Aytunç Altındal aniden ortaya çıkan ve tüm vücudunu saran kanserle mücadele ediyordu. Derin araştırmaların adamı olarak bilinen Altındal bu savaşı 68 yaşında kaybetti. 
 
Altunç Altındal’ın ölüm haberi akıllara Mayıs 2013 tarihinde verdiği söyleşiyi getirdi. Altundal, esrarengiz hastalığıyla ilgili “CIA mı zehirledi” kuşkusu taşıyordu. Daha önce de istihbarat örgütleri tarafından 2 kez öldürülmek istendiğini açıklayan Altındal, İsviçre’deki Alp Dağları’nın eteklerindeki bir evde kalıyordu. 
 
Altındal’ın ani ölümü ile ilgili OGÜNhaber’e konuşan kızı Yonca Bayrak, “Babamın ölümü ile ilgili büyük kuşkularımız var. Yaklaşık 1 ay önce daha önce hiç belirtisi olmadığı halde aniden akciğer kanseri teşhisi konuldu. Hastalık 15 gün içinde 4. evreye geçti ve dün gece vefat etti. Bunun tesadüf olduğuna inanmıyoruz ve zehirlenme şüphesi ile ölümünün araştırılması için suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.
 
Aytunç Altındal’ın kızı Yonca Bayrak’ın, OGÜNhaber’e yaptığı değerlendirmeler şöyle:
 
“Babam başka rahatsızlıkları nedeniyle bir süredir İsviçre’de tedavi görüyordu. Biliyorsunuz bir böbreği yoktu ve ayrıca sinirlerindeki problem yüzünden ağız kaslarında rahatsızlığı vardı. Yapılan kontrol ve biyopsilerde bu zaman kadar hastalıkların dışında herhangi bir kanser şüphesi veya tanısı yoktu. Ancak bir ay önce aniden Akciğer kanseri olduğu anlaşıldı. Kanser 15 gün içinde 4.evreye geçti ve kendisi dün gece vefat etti. Doktorları da aynı şekilde bu ani ölümü ve kanseri şüpheli buluyorlar. 
 
İnsanlar nasıl yaşarlarsa o şekilde ölürler. Babam da araştırmaları, kitapları ve yazıları ile dünyanın tüm güç dengelerini elinde tutan gizli güçler hakkındaki bilgileri derleyip toparlayan, olaylar arasındaki bağları çabuk kavrayıp, çözen bir kişiydi. Bu durumun söz konusu çevrelerde büyük rahatsızlık yaratmış olduğunu zaten biliyorduk. Dünyada benzer şekilde bu odakları rahatsız etmiş kimi yazar, araştırmacı veya siyasetçilerin akıbetinin aynı şekilde olmasının tesadüf olacağını zannetmiyoruz. O yüzden babamın bu ani ölümü ile ilgili zehirlenme şüphesi ile hukuki haklarımızı kullanacak girişimleri bugünden başlatıyoruz. Bu şüpheli ölüm için resmi mercilere suç duyurusunda bulunacağız. Konunun araştırılmasını istiyoruz. 
 
Aytunç Altındal araştırmacı kişiliği yanında aynı zamanda çok dindar bir kişiydi. İslami olarak bu tür gizli ilim ve bilgilere sahip olan kişi anlamına gelen ‘Havasül Havas’ sıfatına sahip biriydi. Ben kızı ve öğrencisi olarak diğer öğrencileri ile birlikte hocamızın açtığı bu yolda yürüyerek adına yaraşır şekilde onu temsil etmek için elimizden geleni yapacağız.”
 
AYTUNÇ ALTINDAL 2 SUİKASTTEN KURTULDU AMA...
 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Recep
23 Kasım 2013 Cumartesi 15:50
V.Beki'ye
Rahmetli Dr.Tahsin Ünal'ın eserlerinin yayımlanmasında bir katkınız olmuş mudur?
85.110.51.204
Recep
21 Kasım 2013 Perşembe 17:40
siyonizmin hedefi
Tereddüde mahal yok, rahmetli Aytunç Altundal ağabey izlediğimiz programlarda çok önemli bilgiler vererek vatan, millet ve İslam sevdalılarını beynelmilel Siyonizmin tüm yapılanmalarına karşı uyarıyordu. Artık o Allah'ına kavuştu, mekanı cennet olur inşaallah. Yapılması gereken onun tüm tv vb programlardaki konuşmalarını bir sistematik içinde defalarca yayınlamak vr gençliğimizi uyarmak, aydınlatmaktır. Evangelistlerin, neoconların, mason localarının, tapınak şövalyelerinin, siyonizmin oyunlarını bozmak için, BOP'un Türkiye dahil 22 İslam ülkesinin haritasını yeniden çizme, idari, sosyal ve ekonomik
85.110.128.6
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim