• BIST 103.328
  • Altın 193,027
  • Dolar 4,6479
  • Euro 5,4758
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Bahçeli Balıkesir'de konuştu

Bahçeli Balıkesirde konuştu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk diye bir ırk yok" diyen Yasin Aktay'a yüklendi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir Belediyesi'nin yol, köprü, spor salonu gibi çeşitli hizmetlerinin Kurtdereli Spor Salonu'ndaki toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Bahçeli, konuşmasının ilerleyen dakikalarında "Türk diye bir ırk yok" diyen AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Yasin Aktay'ı sert ifadelerle eleştirdi.
 
"KİMSE 'TÜRK YOKTUR' DİYEMEZ"
Hiç kimsenin "Türk yoktur" diyemeyeceğini belirten MHP lideri, "diyenin de belasını mutlaka bulacağını, yediği içtiğinin boğazına düğümleneceğini, hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacağını" sözlerine ekledi.
 
YEREL SEÇİM VURGUSU
30 Mart 2014'de yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'ne tam 120 gün kaldığını ifade eden Bahçeli, bu seçimlerin Türkiye açısından hayati önem taşıdığını dile getirdi. Bu seçimlerin, ülkenin geleceğini şekillendireceğini belirten Bahçeli, sadece, belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarlarının seçilmeyeceğini, Türk milletinin varlığı ve birliği, Türkçe, vatan ve bayrağın, milli varlık, kimlik ve hakların oylanacağını savundu.
 
Bahçeli, "seçimlerde hükümetin tamamen iflas etmiş iç ve dış politikasının" değerlendirileceğini söyleyerek, "Devletimizin akıbeti belli olacaktır. Ya yurdum diyeceğiz, ya yutulmaya razı olacağız. Ya ülkem diyeceğiz, ya topraklarımızın üleşilmesine göz yumacağız. Ya bütünlük diyeceğiz, ya bölünmeyi sineye çekeceğiz. Ya Türkiye ve Türk milleti diyeceğiz ya da tükenmeye, dağılmaya ve parçalanmaya katlanacağız" ifadelerini kullandı.
 
İÇİMİZDEKİ HAÇLILAR
Sandık başına gidenlerin, "milletin adını küllemeye ve köreltmeye çalışanlara" mesaj vereceğini ifade eden Bahçeli, "Türklüğe alerji duyanlara, milli mevcudiyet ve mirasa düşmanlık besleyenlere safınızı ve tarafınızı ispatlayacaksınız. Yolsuzluğa, yoksulluğa ve yozlaşmaya karşı tavrınızı ve iradenizi belirteceksiniz" diye konuştu.
 
Sevr isimli ölüm belgesinin Türk milletinin hayat alanını küçülte küçülte imhayı hedeflediğini vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:
 
"Türklerin Anadolu'dan çıkarılması için yüzyıllardır düşmanlık kuyruğunda nöbet tutan Haçlılar, sonunda içimizden devşirdikleri işbirlikçilerle en önemli adımlarını atmışlardır. Hatta Sevr imzalanmadan evvel, bizzat hain Damat Ferit'in öncülüğünde 12 Eylül 1919'da Kürdistan'ın kurulması konusunda yabancılarla gizli bir anlaşma yapılmıştır. Bu sefalet yuvaları, bu milliyet ve millet hasımları; bağımsızlığımızı gözden çıkarmışlar, boyunduruk altında yaşamak için yandaşlarıyla sözleşmişlerdir. Zira bunlar da bugünkü iktidar koltuğunda oturanlar gibi milli haysiyet yoktur ve hiç de görülmemiştir. Manda ve himaye taraftarları, işgal yardakçıları, yabancı muhipleri, bölünme ve dağılma elçileri köşe başlarını tutmuş, uğruna nice millet evladının şehit olduğu Türk vatanını peşkeş çekmeye cüret etmişlerdir. Fakat Türk milletinin iman ve iradesi alçaklara teslim olmamış, zillete geçit vermemiştir. Milleti koyun sürüsü, kendilerini de çoban olarak görenler, Türk milletinin kahrından, kuvvetinden ve tarihi kudretinden habersiz olduklarını sömürgecilerin uşağı olmakla kanıtlamışlardır."
 
"ERDOĞAN KOLTUĞUNDAN İNMEZSE BİZLERİ FACİALAR BEKLİYOR"
Milletin, "Başbakan ve hükümetinin bardağı taşıran, sınırları aşan, sabırları zorlayan söz, eylem ve kötürüm icraatlarını" bağışlamayacağını ve alttan almayacağını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:
 
"Bugünkü iktidar demokratik vasıtalarla görevden alınmaz, Recep Tayyip Erdoğankoltuğundan inmezse, milletimizi facialar beklemektedir. Eğer ki, yalan, dolan, hırsızlık, rant ekonomisi, maneviyat tüccarlığı, dikta özlemleri, yetim hakkına göz koyan utanmazlık, fakir fukarayı istismar eden insafsızlık cezasız kalırsa Türkiye'nin bugünkü hali bile mumla aranacaktır. Eğer ki, kötülük yapan, dedikodudan geçinen, tezvirata umut bağlayan, bölünmeyi kılavuz seçen kazanmayı sürdürürse, milli vicdan yere düşecektir. Biliniz ki, AKP kazanırsa Türkiye kaybedecektir. AKP kazanırsa Türk milleti zarara uğrayacaktır. AKP kazanırsa Balıkesir solacak, ümitleri kararacak, hedefleri yarım kalacaktır. AKP kazanırsa, PKK sevinecek, İmralı canisi heyecanlanacak, sömürgeciler iştahlanacak, hainler alkışlayacak, küresel cinayet projeleri teyit edilecek, maalesef ki hepimiz, tüm Türk ve İslam dünyası kaybedecektir. Tehdit bu kadar yakındır."
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesinin şart olduğunu savunan Bahçeli, "AKP saltanatının sonlanması elzem hale gelmiştir. Bu çerçevede ilk durak 30 Mart 2014 tarihindeki Mahalli İdareler Seçimleridir. İktidar bu seçimlerde ikaz edilmeli ve bitişin başlangıcını yaşamalıdır. Aksi takdirde vahim hadiseler hemen kapımızdadır. Önümüzdeki seçimlerde Başbakan dersini almalıdır. Başbakan ve hükümetinin hesabı çok acil ve etkili şekilde görülmelidir" dedi.
 
ŞARKILI GÖNDERME
Kendilerinin "iki keklik bir kayada ötüyor" ya da "ayva çiçek açmış yaz mı gelecek" diyerek Balıkesir'e değer katmanın, çehresini değiştirmenin hevesinde olduklarını dile getiren Bahçeli, şunları söyledi:
 
"Başbakan, PKK'lı sözde sanatçıların zehirli şarkılarıyla Kandil'e selam çakmakta, Barzani'ye sevimlilik yapmaktadır. Biz Türk kültürünü yaşatmak, Başbakan ise idam etmek için çırpınmaktadır. Biz Türk milletiyle gurur duymak, Başbakan ise 36'ya ayrılmış aklı ve ruhuyla kötülemek için didinmektedir. Hamdolsun, büyük Türk milletine mensup olmakla mutluyuz ve övünüyoruz. Biz, Başbakan'ın sözlerinin aksine her yerdeyiz, ülkemin her köşesindeyiz."
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim