• BIST 102.794
  • Altın 189,138
  • Dolar 4,5435
  • Euro 5,3739
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Bahçeli grup toplantısında konuştu

Bahçeli grup toplantısında konuştu
MHP Grup Toplantısı'nda konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, "Esad teröristtir Esad zalimdir de IŞİD, PYD, PKK sevgi kelebekleri midir?" diye konuştu.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

Davutoğlu G-20 zirvesinde Türkiye ekonomisini öve öve bitiremezken yolsuzluğa karşı strateji oluşturacağını anlatmıştır.

EVET YOLSUZLUĞA KARŞI...
Evet yolsuzluğa karşı strateji oluşturacaklarını ilan etmiştir. AK Parti’nin diğer ülkeleri enayi yerine koymaya teşebbüs edeceğini tahmin etmemiştir. Gelin önce eline düştüğünüz rüşvet çetelerini yargıya teslim edin.

HİÇ Mİ İDRAK EDEMEDİNİZ?
Sayın Davutoğlu yolsuzlukla ilgili sözlerinizden dolayı yüzünüze alaycı ifade bakan devlet başkanlarını hiç mi görmediniz. Siz kendinizi ne hallere düşürdüğünüzü hiç mi idrak edemediniz. İşe önce 17-25 Aralık’tan başlamalısın ki attığın taş ürküttüğü kurbağaya değsin.

Başbakan’ın yolsuzluk stratejisi oluşturmak ile ilgili sözleri hava değişiminden kaynaklı olmalı.

TÜRKİYE'NİN ÇIKARLARINI 2. PLANA ATTI
12 yıldır AKP iktidarı ile yaşadıklarımız pısırıklık halini almıştır. Türkiye’nin ne bölgesinde ne de dünyanın herhangi bir yerindeki soruna karşın ülkemizin bağımsız karar verebilme hali kalmamıştır.  Türkiye yabancı ülkelerin senaryolarını figüranlık yapmaktadır.

AKP bölgesel güç yumuşak güç gibi tanımlarla avunurken Türkiye geleceğini vahşi ve sömürgeci projelere bağlamıştır. AKP dış politikasını milli gerçeklerden soyutlamış milli hedeflerden arındırmış yabancı tekliflerin güdümüne sokmuştur.  Başbakan Türkiye’nin önünde kimse duramayacak demiş ancak cümle alemin önümüzü kestiğini görememiştir. Esad’a karşı ABD’yi ikna etmek için geceyi gündüze katan Başbakan ve hükümeti bize göre Türkiye’nin çıkarlarını ikinci plana atmış demektir.

IŞİD bedenleri ikiye ayırmaktadır. Komşu coğrafyalarda cinayetler işlenmekte etrafımızda teröristler kol gezmektedir. Davutoğlu aynen Erdoğan gibi Esad ile yatmakta Esad ile kalkmaktadır. ABD’nin politikasında değişim olmamasına rağmen bizi anladılar diyerek bile bile lades demektedir.

ESAD ZALİMDİR DE IŞİD, PYD, PKK SEVGİ KELEBEKLERİ MİDİR?
Davutoğlu Türkiye’yi temsil etmek için mi ABD’nin Suriye’yi vurması için yalvarmaya mı gitmiştir. Esad teröristtir Esad zalimdir de IŞİD, PYD, PKK sevgi kelebekleri midir?

Sorun Esad değildir. Asıl sorun sömürgeciliğin yepyeni operasyonudur. Düne kadar Esad ile aile fotoğrafı çektirenler aklınız neredeydi. Esad ve babası 2011 martından önce kan dökmüyor muydu? Türkiye bu politikalarla daha fazla yönetilemeyecektir.

Şişirme anketlerle uğraşanlara, algı operasyonları ile kararsızları çoğaltanlara Türk milleti şans tanımayacaktır. Hükümetin İmralı Canisi’nin yol haritasını verdiği çözülme süresi tüm rezilliklere rağmen sürmektedir. AKP ve PKK işbirliği gün yüzüne çıkmıştır. PKK’lılara özel misafir muamelesi yapılmakta hainlere suskunluk gösterilmektedir.

Bu olaylar karşısında saklanacak hiçbir şey kalmamıştır. Ne hainlerde bir teslimiyet hissi vardır ne de bunları kucaklayan başbakan ve cumhurbaşkanında utanma emaresi görülmektedir.

On yıllardır ülkemizi yoran terör örgütünün sonlandırılmasının şartları bellidir. AKP PKK’nın tuzağına bile bile düşmüş terörist taleplerin takvim ve yol haritasına bağlamıştır. Bu çözüm nedir ve neleri kapsamaktadır. AKP neleri gözden çıkarmıştır.

Son gelişmeler karşısında silahı kimin bırakacağını anlayan var mıdır? Terörle pazarlıklar AKP’nin eseri ve çözülme sürecinin tipik sonucudur. PKK’nın teslim alınmasını değil AKP’nin ülkemiz sınırlarında teslim alındığını gösteren ihanet tablosudur.  Elbette terör son bulması şiddet ortadan kalkmalıdır. Bunun aksini söylemek mümkün değildir. Ancak silahla dağa çıkan teröristlerin bütün taleplerini silahsız çözeceklerini söylemek dünyada görülmemiştir.

PKK’nın ve uzantıların bütün hedefleri AKP tarafından temsil edilmektedir. Böyle sonuçlanacaksa 1984 yılında ilk silahlı eylem başladığında ordu sevk etmeye ne de Mehmetçiğin emeğine gerek olmazdı. Böylece 30 yılda kayıplarımız olmazdı.

Hükümetin hesabı ortadadır. Teröristlere siyasi af çıkartılacak. Özerlikle ilgili çalışmalar tamamlanacaktır.  Bölücü teröristle Kobani bahanesiyle Türkiye’yi aleve verirken millet iradesi ile iktidara gelen parti pazarlığa devam etmiştir.

Geçmişte tutulan yol yanlış ise bugün tutulan yolun doğru olduğu güvencesini kim verecektir. Kan ve intikam peşinde değiliz ancak yapılanlar karşılıksız mı kalacaktır. Başbakan’ın Dersim ime Kerbala’yı özdeşleştirmesi ne hale geldiğimizin göstergesidir. Bugünün teröristleri neyse Dersim İsyanı’na katılanlar aynısıdır. Devlete kafa tutanların geçmişteki akıbeti bellidir.

Dersim İsyanı’na gösterdiğim tepkiden dolayı bazılarını tazminat davası açtığını görüyorum. Bunlardan bir tanesi 4.9 kuruştur. Ben 4.9 kuruşluk bütçemi ayırdım dileyen varsa peşin peşin ödemeye varım. Biz bu vatanı milleti tazminat ile almadık hibe yolu ile kazanmadık. Masalarda bulmadık bu yollarla da vermeyeceğiz.

BEDELLİ ASKERLİĞE YEŞİL IŞIK
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TSK’nın olumlu görüşü alınmadan bedelli askerlikte ısrar etmenin doğru olmayacağını belirterek, bedelli askerlik konusunun TBMM’ye gelmesi durumunda parti olarak mesafeli durmayacaklarını söyledi.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, bedelli askerlik ile ilgili talep ve beklentilerin ülkenin gündemine yeniden geldiğini ifade ederek, Başbakan Davutoğlu’nun konunun değerlendirileceği yönünde Avusturalya’dan verdiği mesajın dikkatleri bedelli askerliğe çevirdiğini belirtti. Bahçeli, bedelli askerlik konusunun TBMM’ye gelmesi durumunda partisinin mesafeli durmayacağını kaydetti.

“BEDELLİ ASKERLİK İLE İLGİLİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİMİZ DÜNDEN BERİ DEĞİŞMEDİ”

2011 tarihinde Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun kabul edildiğini hatırlatan ve MHP olarak ilgisiz kalmadıklarını ve gereken desteği verdiklerini söyleyen Bahçeli, “Ne var ki, bedelli askerlikle ilgili yasal düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra değişik nedenlerden dolayı başvurular tahminlerin altında kalmıştı. İlke olarak şunu özellikle vurgulamalıyım ki, vatan savunmasının bin bedeli asla yoktur. Ancak askerlik çağını geçmiş, bir sebeple askerlik görevini ifa edememiş yüz binlerce vatandaşımızın çağrısına ilgisiz kalmak belirli kıstaslar dahilinde çok makul da olmayacaktır. Bizim bedelli askerlik meselesi ile ilgili görüş ve düşüncelerimiz dünden beri hiç değişmemiştir. Öncelikle parası olanın bedelli askerlik imkanından yararlanacağı, olmayanın ise dışarıda tutulacağı algısını kırmak ve adaletsizliğin önüne geçmek lazımdır” dedi.

“MHP BEDELLİYE MESAFELİ DEĞİL”

Belirli aralıklarla bedelli konusunun seslendirilmesinin asker alma sistemindeki tıkanıklıkları da gösterdiğini ifade eden Bahçeli, “Milli bekamızla ilgili iç-dış tehdit ve tahriklerin sistematik olarak yoğunlaştığı bir dönemde bedelli askerliğin tartışılıyor olması ilave mahsurlara da yol açabilecektir. Askerliğin milli bir görev olduğu ilkesinden taviz verilmeden, TSK’nın insan gücüne fazla gereksinim duymayacak bir şekilde modernizasyonunun sağlanması bizim temel düşüncemizdir. Askerlik süresi ülkemizin savunma ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeniden belirlenmeli ve hangi meslek, gelir düzeyi veya eğitim seviyesine sahip olursa olsun bu süre herkes için bağlayıcı olmalıdır. Askerlik zorunlu ve özel bir hizmet alanıdır. Her Türk vatandaşı buna uymak durumundadır. Bazı mahsurlara rağmen, askerlik yaşını geçirmiş vatandaşlarımızın fazlaca birikmesine kayıtsız kalmak da mağduriyetlere kapı aralayabilecektir. Parti olarak TSK’nın olumlu görüşü alınmadan bedelli askerlikte ısrar etmenin doğru olmayacağı kanaatindeyiz. MHP’nin, bedelli askerlik konusu TBMM’ye gelmesi halinde mesafeli durmayacağını muhataplarına bilhassa bildirmek istiyorum” diye konuştu.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim