• BIST 103.200
  • Altın 197,005
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Bakan Şimşek'ten yolsuzluk operasyonu yorumu

Bakan Şimşekten yolsuzluk operasyonu yorumu
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şahsıyla ilgili benzer bir olay karşısında istifa seçeneğini değerlendireceğini söyledi.
Maliye Bakanı Şimşek, İstanbul merkezli operasyonla ilgili sorular üzerine, "Benim çevremle veya benim şahsımla ilgili öyle bir durum çıksa ben o tercihi (istifa) yapabilirim" dedi. Bakan Şimşek, gece geç saatlerde ise sözleriyle ilgili Twitter adresinden açıklamalarda bulundu. Şimşek, Anadolu Ajansı (AA) tarafından servis edilen haberdeki ifadelerinin 'cımbızlanarak' verildiğini belirtti.
 
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, "Bunları içinize sindirebiliyor musunuz ve istifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Benim çevremle veya benim şahsımla ilgili öyle bir durum çıksa ben o tercihi yapabilirim" dedi.
      
TBMM Genel Kurulu'nda Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın, "Kamuoyuna yansıyan yolsuzluk iddiaları ile ilgili görüşünüzü almak istiyorum. Dürüstlüğünüze inandığım, milletin malını korumakta bizim kadar hassas olduğunuza inandığım için soruyorum. Bunları içinize sindirebiliyor musunuz ve istifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine şunları söyledi:
      
"Şu anda yargıya intikal etmiş, daha doğrusu erken aşamadaki birtakım soruşturmalarla ilgili bir soru sordunuz. Takdir edersiniz ki benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Çünkü henüz bilgi sahibi değiliz.
      
Ben sadece kendimle ilgili söyleyebilirim. Yani gerçekten benim çevremle veya benim şahsımla ilgili öyle bir durum çıksa ben o tercihi yapabilirim. Ama henüz bu konularda yorum yapmak için çok erken, doğru olmaz. Yargıya intikal etmiş bir husustur. Bir yorum yapmam doğru olmaz."
 
'İFADEM CIMBIZLANDI'
Gece geç saatlerde konuyla ilgili Twitter adresinden açıklamalarda bulunan Bakan Mehmet Şimşek, Anadolu Ajansı (AA) tarafından servis edilen haberde yer alan ifadelerinin 'cımbızlanarak' verildiğini belirtti. Bakan Şimşek'in tweetleri şöyle:
 
1- Dostlarım, 14 saate yakın süren bugünkü meclis görüşmelerinden sonra merhaba, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum
 
2- Mecliste bütçe görüşmeleri esnasında  genel kurulda bugünkü gözaltılarla ilgili olarak milletvekillerinin++
 
++böyle bir durumda istifa etmeyi düşünüyor musunuz, şeklindeki ısrarlı soruya önce yorum yapmak istemedim
 
3- Fakat ısrar karşısında şunları ifade ettim: "Şu anda yargıya intikal etmiş... Takdir edersiniz ki++
 
++ benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Çünkü henüz bilgi sahibi değiliz.
 
4. "Ben sadece kendimle ilgili söyleyebilirim... benim çevremle veya benim şahsımla ilgili öyle bir durum çıksa ben o tercihi yapabilirim.
 
5. "Ama henüz bu konularda yorum yapmak için çok erken, doğru olmaz. Yargıya intikal etmiş bir husustur. Bir yorum yapmam doğru olmaz."
 
6- Hal böyle iken ifademin cımbızlanarak sanki "hemen bu durumda istifa söz konusu olabilir" şeklinde sunulmuş olması beni cidden üzmüştür
 
7- Bakan arkadaşlarımı da töhmet altında bırakma çelişkisi içeren ve kastı aşan, kastla ilgisi olmayan böyle bir ifadeyi asla kabul etmiyorum
 
8- Cımbızlanarak farklı algılara sebebiyet verecek bu yorumlara katılmadığımı kamuoyuna saygıyla arz ederim.
 
9- Daha detaylı bilgi için Meclis tutanaklarından temin edilen cevap metni AYNEN ektedir. pic.twitter.com/HwQwyILPnx
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim