• BIST 79.252
  • Altın 124,550
  • Dolar 3,0588
  • Euro 3,3441
  • Ankara : 8 °C
  • İstanbul : 16 °C
  • İzmir : 15 °C
  • Çankırı : 5 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 9 °C

Barış Manço'nun çocukları beş parasız!

Barış Mançonun çocukları beş parasız!
Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço ilk kez bunları anlattı. 800 bin dolarlık borç nedeniyle Manço'nun tüm serveti gitmiş. Çocukları beş parasız kalmış.

Beyaz TV'de ekrana gelen 'Kenan Erçetingöz'le Yüz Yüze' programına katılan Doğukan Manço, yaşadıkları zor günleri anlattı. 

Babasından kalan 800 bin dolarlık borç nedeniyle Barış Manço'nun tüm serveti gitmiş. Öyle ki çocuklarının bilgisayarlarına bile el konulmuş.
 
ÖMRÜMÜ BABAMLA İLGİLİ PROJELERE ADADIM
Çok zor günleri geride bırakan Doğukan Manço, Kenan Erçetingöz'ün 'Survivor'a neden katılıyorsun?' sorusuna, 'Çocukluğumdan beri sıradışı sporlarla uğraştım. Kendime bir takım değerler kattım. Bunları böyle bir ortamda kullanabileceğimi düşünüyorum. Drift motor sporuyla uğraşıyorum ve Türkiye'deki önemli pilotlardan biriyim. Disc jockey'lik yapıyorum bununla bir yere gelmek istiyorum. Fakat 13 senedir ben ömrümü babamla ilgili projelere adadım. Hep bu şekilde gündeme geldim. Yaptığım diğer işleri de göstermek için katılıyorum.' şeklinde cevap verdi.
 
Barış Manço'dan ve ödenen 800 bin dolarlık borçtan açılan sohbet ise şöyle gelişti;
 
-Başbakan'a mektup yazmıştın, cevap geldi mi?
Yazdım. Hayır gelmedi. Bayağı bir uğraştım ama gelmedi. Şöyle söyleyeyim, siz denize düştüğünüz zaman çıkabileceğiniz tek yer su üstüdür. Ama dibe vurduk. Çıktık mı? Çıkıyoruz. Çıkmaya da devam edeceğiz.
 
BİLGİSAYARINI BİLE ALMIŞLAR
-Bitti mi borçlar? Babanın bildiğim kadarıyla 800 bin dolarlık bir borcu vardı.
Benim babamın hiç bir zaman borcu olmadı. Kefil olduğu şirketin borcu vardı. Hal böyle olunca, babam vefat ettikten sonra bize kaldı. Babamdan bize maddi ne kaldıysa, herşey gitti Kenan Abi. Sıfır, sıfır. Sıfıra kadar herşey gitti. Benim evde iş yaptığım bilgisayarımı bile aldılar. Benim bilgisayarımdan ne çıkar ya? Bugün satsanız, bir bilgisayar kasasından ne çıkacak elinize? O bile gitti. Her şey.
 
GARSONLUK DA YAPTIM ŞOFÖRLÜK DE
-Sen o dönem okuyor muydun Amerika'da?
Okuyordum. Zaten baktı annem, Batıkan da ben de kafayı sıyırıyoruz gönderdi bizi Amerika'ya. Orada başımızın çaresine baktık.
 
-Taksicilik yaparak.
Herşeyi yaptım. Garsonluk da yaptım, taksicilik de...Taksicilik yapmadım ama okulun servis şoförlüğünü de yaptım. Vale de yaptım. Yaptığım herşeyi iyi ki yapmışım. Ben şuna inanıyorum, Allah sağlığımı elimden almadığı sürece, siz beni ne kadar sıfırlarsanız ben yine yaşarım. O yaptıklarım bana çok büyük değerler kattı.
 
HERŞEY GİTTİ KENAN ABİ
-Bunun bir orta yolu bulunamadı mı peki? Barış Manço gibi efsane bir insan. Türkiye'nin en iyi değerlerinden birisinin öyle ya da böyle, kefil olmuş yada olmamış, 800 bin dolarlık borcu bir şekilde ayarlanamaz mıydı? Bu kadar aileye yansıması gerekiyor muydu? Kimse araya girmedi mi?
Zaten bize çok fazla engel olundu. Şöyle bir durum vardı; o zaman Club Manço'nun satılmasına müsaade edilseydi babamdan kalan hiçbirşey gitmeyecekti zaten. Ama artık ne olduğunu ben de bilmiyorum. İçeride her ne olduysa, bir şekilde Manço ailesine kasıtlı olarak zarar gelmesi sağlandı. Oldu, bitti Kenan Abi.
 
MANÇO'NUN ARABA KOLEKSİYONU DA KÖŞKÜ DE GİTMİŞ
-Ev gitti mi?
Herşey gitti Kenan abi. Babamın araba koleksiyonu da gitti, köşk de gitti, Kanlıca'daki yalı da gitti, Club Manço da gitti. Herşey, herşey, herşey... Ha, ne gitmedi, babamın bütün kıyafetlerini, eşyalarını mümkün olduğunca muhafaza ettik ailecek. Bugün ne oldu, Barış Manço Müzesi olduğunda orada genç nesillere kaldı. Kalmaya da devam edecek. Biz 13 senedir, Batıkan da ben de, Barış Manço genç nesillere aksın, bu değer yok edilmesin diye uğraştık. Türkiye'de yaşıyoruz. Barış Manço Türkiye için çok önemli bir değer.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim