• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Bartın Valisi'nden Saadet Partililere fırça

Bartın Valisinden Saadet Partililere fırça
Bartın Valisi, Saadet Partisi'ni ziyaretinde kendisini il başkanı yerine yardımcısının karşılamasına tepki gösterdi.

Bartın Valisi Bülent Savur, Saadet Partisi'ni ziyareti sırasında, kendisini il başkanı yerine yardımcısının karşılamasına sinirlendi ve "Bilseydim buraya gelmezdim" dedi.

İL BAŞKANI YERİNE YARDIMCISI KARŞILADI
Bartın Valisi Bülent Savur, Saadet Partisi'ni ziyaretinde kendisini il başkanı yerine yardımcısının karşılamasına tepki gösterdi.
 
Savur, vali olarak atanması ardından ziyarete gelen siyasi parti temsilcilerine iadeyi ziyarette bulundu. İl olarak AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Savur, ardından CHP, MHP ve Saadet Partisi'ni ziyaret etti.
 
Savur'u, Saadet Partisi İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu karşıladı.
 
Kendisini karşılayan Sinoplu ile bir iş hanının 5. katındaki parti binasına giren Vali Savur'u burada da il Başkanı Ünal Yurtbay ve parti yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
 
Karşılamanın ardından partililerin, il başkanlığı odasında ağırladığı Vali Savur, il başkanı ve teşkilat mensuplarını tanıtan İl Başkan Yardımcısı Sinoplu'nun sözünü keserek şu ifadeleri kullandı:
 
"BİLSEYDİM GELMEZDİM"
''Burada il başkanı kim? Beni aşağıda il başkan yardımcısı mı karşıladı? Burada bir yanlış var. Ben buraya yardımcımı göndermedim. Bunları öğrenin. Kaldı ki, yardımcımı da başkan karşılar. Ben dedim ki, herhalde il başkanlığını beyefendi aldı, beni o karşılıyor.
 
Bunları öğrenin yanlış yapıyorsunuz. Eğer beni il başkan yardımcısının karşıladığını bilseydim buraya girmezdim. Ben cumhurbaşkanının temsilcisiyim bu memlekette. Beni il başkan yardımcısı karşılayamaz. Arkadaşlar siz siyaset adamısınız. Maksatlı yapmadığınızı biliyorum. Protokolü öğrenin.''
 
'YANLIŞTA ISRAR EDİYORSUNUZ'
Vali Savur'un bu sözlerinin ardından Sinoplu, il başkanı ve teşkilat mensuplarını tanıtmaya devam etti.
 
Savur, yine Sinoplu'nun sözünü keserek ''Halen konuşmaya devam ediyorsun. Şu an burada konuşacak olan il başkanıdır. Bu şekilde olursa ben burayı terk ederim. Şu an konuşacak il başkanıdır. Sevgili başkanım lütfen. Bu kadar laftan sonra hala yanlışta ısrar ediyorsunuz yahu. Lütfen çok rica ediyorum. Ben ilk defa size iadei ziyarete geliyorum. Ben burada cumhurbaşkanı, başbakanı, bakanlar kurulunu temsil ediyorum. Ben size hak ettiğiniz değeri verdiğim için buradayım'' diye konuştu.
 
BAŞKANDAN ÖZÜR
Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay da ilk defa bir vali ziyaretiyle karşılaştıklarını ifade ederek, ''Kusura bakmayın. Bundan sonra muhakkak dikkat edeceğiz'' dedi.
 

 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
çankırı sevdalısı
08 Şubat 2013 Cuma 10:44
valinin ayıbı
vali bir iade-i ziyarete gidiyor. güzel bir davranış, fakat insanların hatasını bu kadar basının önünde yüzlerine vurması son derece yanlış. hepimiz insanız hangi birimiz hata yapmıyor ki, vali bey kendisi de yüzlerce hata yapmıştır. vali bey sanırım kulun ayıbını yüzüne vurmaması gerektiğini öğrenememiş. zira malum imtihan dünyasındayız. insan öldüğü zaman makamını götüremiyor. sadece iyi ameliyle gidiyor...
78.162.100.79
Acar Tekin
07 Şubat 2013 Perşembe 22:23
Vali doğru söylemiş ama
Vali uyanık, haber olup bir yerlere mesaj göndermek için partilere iadei ziyaret yapıyor. Yani işin içinde bal gibi şov var. Cumhurbaşkanının temsilcisi Cumhur'a gider. Ne işi var valinin parti binasında. Eski Bartın valisi de kendisine "vali bey" diyen bir akademisyene bana "sayın valim" diyeceksin diye azarlamıştı.
88.230.54.129
Çankırılı
07 Şubat 2013 Perşembe 20:01
Ne kadar yanlış
Bu yapılan ne kadar yanlış bir şey. sayın valiye sormak lazım. aynı şekilde akp il başkan yardımcısı valiyi karşılamış olsaydı, bu vali akp nin il başkan yardımcısına da böyle konuşmalar yapabilir miydi acaba? bunlar akp nin valileri. ben de bu valiyi bu -yanlış davranışından dolayı şiddet ve nefretle kınıyorum. yazıklar olsun bu valiye.
94.123.139.39
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim