• BIST 102.602
  • Altın 192,894
  • Dolar 4,6318
  • Euro 5,4611
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Başbakan Erdoğan'ın son grup konuşması

Başbakan Erdoğanın son grup konuşması
'Kızlar ve erkekler aynı yurtta kalamaz. Müsaade etmeyiz'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında, "AK Parti iktidarı kimin yaşam tarzına müdahale etti? Karıştı? Sen niçin şöyle böyle yaşıyorsun böyle bir durum mu söz konusu oldu?" dedi.
 
İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:   
 
Görsel ve sosyal medyada bazı konular yer aldı. Ben karakteri itibariyle farklı bir siyasetçiyim. Ve bir yerde konuştuğumu inkar etme anlayışına sahip bir insan değilim. Ne yapıyorsak inanarak yaparız, ne söylüyorsak da arkasında durarak söyleriz. Öyle eğilip bükülerek birşeyi sürdürmenin hesabı içinde olmadım, olmam. 
 
NELER YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİLİRİZ
Bu ülkede başbakanlık görevini bu millet bize verdi. İktidarı da vize verdi. Şunu da unutmayalım ki biz muhafazakar demokrat bir partiyiz. 
 
Ve partimiz olarak da neler yaptığımızı, neler yapmamız gerektiğini biliriz.
 
KİMİN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE ETTİK 
Kimsenin yaşam tarzına karışmadığımızı söylememize rağmen bir çok yerde, yaşam tarzımız şöyle değiştirildi böyle değiştirildi gibi ithamlarla karşı karşıyayız. 4,5 yıl ben belediye başkanlığı yaptım. Aynı ithamlarla karşı karşıya olduk. Yaptığımız belediye başkanlığında biz sonunda o söylenenlerden dolayı değil, bir şiirden dolayı içeri atıldık. 
Niye? Suyu bulandırdın dediler. 
 
Şimdi 11 yıldır biz Türkiye’yi yönetiyoruz. Dikkat edin hep yine buna benzer arayışlar devam ediyor. 
 
11 yıllık şu yönetimde Ak Parti iktidarı kimin yaşam tarzına müdahale etti? Karıştı? Sen niçin şöyle böyle yaşıyorsun böyle bir durum mu söz konusu oldu?
 
Bu ülkede birileri zulme uğradıysa o muhafazakar kesimdir. Zulme uğrayan hep muhafazakar kesim olmuştur. Eğitimde sağlıkta adalette emniyette yapılmıştır. Ve şu anda bu devran değiştiği için birileri birşeyler kapmaya çalışıyorlar.
 
Şunu bir defa bilmemiz lazım biz sorumluluk mevkiinde olan muhafazakar demokrat bir parti olarak, bu ülkede ebeveynlerin herkesin çocukları bize emanettir. 
 
'YURTLARDA KARIŞIK KALMALARINA MÜSADE ETMEDİK'
Bu ülkede ebeveynlerin çocukları bize emanettir. Kızların- erkeklerin devlet yurtlarında karışık kalmasına müsaade etmeyiz. 
 
Bazı gazeteler şöyle yazmış. Ne yazarlarsa yazsınlar. Dünyada eğitim öğretim psikolojisinin içinde bile açıklaması yapılamaz. Biz buna da müdahil olduk, yurtlarımızda kızlarımızın erkek öğrencilerle ayrıştırma çabasına devam ediyoruz.
 
Bazı yerlerde yurtlar noktasında ihtiyacına cevap veremediğimiz için evlerde kalma noktasında sıkıntı yaşanıyor. Buralarda güvenlik güçlerimize gelen istihbarı bilgiler var. Valiliklerimiz bu durumlara müdahale ediyorlar. Bundan niye rahatsız oluyor? Bazı köşe yazarları inadına bu tür şeyleri yazıp çizecekler diye biz bu ihbarları bir kenara atamayız.
 
Niye rahatsız oluyorsunuz? Kusura bakmasınlar bu ihbarları bir kenara bırakamayız. Aynı apartmanın içinde bakıyorsunuz komşuları ihbar ediyor.
 
Buralarda nelerin olduğu belli değil ondan sonra anne babalar feryat ediyor. Devletin burada olduğunu göstermek için adımlar atılacaktır. Muhafazakar yaşam tarzına müdahale değildir. Yorumlayan varsa yorumlasın. Böyle bir sorumluğun alkına giremeyiz. bunu böyle bir defa bilmeli.
 
'MARMARAY'A BİNMEYECEĞİNİ SÖYLEYENLER...'
Marmaray'da yaşanan aksaklıkların özellikle askıya tutulacağı yerde emniyet kollarının çekilmesiyle yaşanan duraksamalar bazı çevrelerde keyif yarattığını görüyoruz. 76 milyonun tamamı Marmaray'ın gururunu yaşarken varsın asaklıklardan sevinç yaşasınlar.
 
Hasedin son bulması bu gurura ortak olması en büyük tenemennimizdir.
 
Marmara'ya binmeyeceğini söyleyenler seyirlik olsun diye değil hızlı ve güvenlik konforlu şekilde inşa ettiğimizi hatırlatırız. Milletin gurununu onların paylaşmalarını yürekten diliyorum. 

 

Etiketler: ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim