• BIST 103.328
  • Altın 193,027
  • Dolar 4,6479
  • Euro 5,4758
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Başkan Dinç neyin peşinde?!

Başkan Dinç neyin peşinde?!
Çok değil daha 48 saat öncesinde 42 yaşında 3 çocuk babası eski belediye çalışanı kendisini yakıyor ama bu olay Başkan Dinç'in gündemine gir(e)miyor...

Çankırı Belediye Başkanı çok değil 48 saat önce belediye binası önünde kendisini yakan Çankırılı ile ilgili tek kelime etmiyor ama "kitap-dergi" tanıtımı yapmak için gazetecileri makamda toplamasını biliyor!

Başkan Dinç son olarak 8'inci sayısı yayımlanan 'Çankırı Araştırmaları Dergisi' ile yazar Bahattin Ayhan tarafından hazırlanan 'Çankırı'nın İnanç Rehberi' adlı kitabının tanıtımını gerçekleştiriyor!
 
ÇANKIRI'NIN GÜNDEMİ KİTAP-DERGİ Mİ?!
 
Çankırı Araştırmaları Dergisi ile ilgili olarak uzun uzun konuşan Başkan Dinç, nedense Esentepe'de yapılan kaçak inşaatlardan, şehrin altyapısındaki yetersizlik nedeniyle Güldürcek'ten gelen suyun sağlıklı olarak musluklardan akmamasından, şehir içerisinde olması gereken ancak yıllardır gerçekleştirilemeyen yeşil alanlardan, üniversite öğrencilerinin konut ihtiyaçlarından, şehir içerisinde hızla yükselen kira artışlarından...
 
Saymakla bitmeyecek onlarca sorun varken şehrin belediye başkanı önüne koyduğu bir dergi ve kitapla gazetecileri karşısına alarak "Lefonten'den masallar" anlatırcasına vakit çalmakta!
 
ÇOK DEĞİL 48 SAAT ÖNCESİ BİR ÇANKIRILI KENDİSİNİ YAKTI!
Oysa, belediye başkanlığı koltuğunda oturduğu Çankırı'da, hem de uzun süre kendi personeli olarak çalışan bir isim çok değil 48 saat öncesinde belediye binası önünde kendisini yaktı!
 
Şu an derin acılar içerisinde hastanede tedavi altında. Çankırı'da son 5 yılda kendisini yakan 2'inci kişi Muharrem Hayta!
 
Bu şehirde intihar edenlerin sayısını unuttuk!
 
"Yaren şehri" Çankırı'da insanlar peşpeşe kendilerini ya asıyorlar ya da yakıyorlar!
 
Belediye Başkanı İrfan Dinç de böylesi bir olayın hemen ardından "basın toplantısı" yaparak kitap ve dergi tanıtıyor!
 
Söyler misiniz bize gerçekten Çankırı'da neler oluyor?!
 
SÖZCÜ18
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
vatandaş
25 Ekim 2012 Perşembe 11:54
((
editörün dikkatine; Çankırı'da yaşamadın için haber takip edemiyorsun yeni çarşamba pazarının oraya yani fatih stadının yanına kurulan ve 2 ya da 3 aydır kurulan çingene çadırından haberin var mı? aleni oynanan kumarı buna izin veren belediye başkan yardımcısınında arada oraya uğradığını istersen bi araştırıver
88.250.200.82
yasinn
22 Ekim 2012 Pazartesi 22:30
bırakın bu işleri
kardeşim tamam yakmış kendini çok üzücü bir durum iyi de belediye başkanı ne yapsın yas mı ilan etsin işini gücünü bırakıp. bırakın bu işleri..
78.165.138.52
Hüsamettin
22 Ekim 2012 Pazartesi 19:48
Başkanın başkanları
Vedat Beki Belediye Başkanını eleştirmiş ne var bunda? Basın müşaviri var, yardımcıları var, müdürleri var, koskoca Belediye var arkasında. Varsa bir haksızlık dava bile açtırır ve savunur kendisini. Size mi düştü başkanı savunmak. Siz vatandaşı savunun, garibanı savunun. Bir de kendinize sorun; Başkanınızın 3 dönemdir yaptığı esaslı 3 şey var mı?
88.230.77.54
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim