• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 19 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 12 °C

Başkan Dinç toplantıyı terketti!

Başkan Dinç toplantıyı terketti!
Çankırı Belediye Başkanı Dinç, ne söyleyeceğini ve de ne yapacağını şaşırmış durumda...

Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantısında meraklı gözler Belediye Başkanı İrfan Dinç'e ve Çankırı adına açıklayacağı yeni projelere çevrilmişti... Başkan Dinç, toplantıya geldi, projelerini anlattı ve toplantı bitmeden salonu terketti.

Hafta içerisinde makamında gerçekleştirdiği gazetecilerle sohbet toplantısında "Yeniden adaylık başvurusunda bulunacağım" açıklaması ile birlikte "Partimizin cumartesi günü gerçekleştireceği Danışma Meclisi toplantısında yeni dönemle ilgili projelerimi açıklayacağım" taahhüdü dün yapılan toplantıda gerçekleşti. Ancak tam anlamıyla bir fiyasko ile...

Başkan Dinç, toplantıda yaptığı konuşmada Çankırı için uygulamaya geçeceği "Akıllı Kent" projesiyle ilgili detayları programı satan firmanın temsilcisiyle birlikte parti tabanına aktardı! 

Sokaktaki vatandaşın belediye hizmetlerine elinin altındaki bilgisayar ya da 'akıllı telefonlardan' ulaşabileceğini belirten Başkan Dinç'in açıkladığı 'akıllı kent' projesi bugün itibariyle yurdun birçok belediyesinde aşamalı olarak yaklaşık 10 yıldır kullanılmakta.

Ortaya atılan ve adına 'proje' denilen uygulamayı Çankırı adına 'yenilik' olarak sunulan 'akıllı kent' projesi çok sayıda yazılım firması tarafından belediyelere 'paket' olarak satılmakta... Bugün ülkenin dört bir yanında kapanan belde belediyeleri de dahil olmak üzere çok sayıda yerel yönetim bu uygulamayı kullanmakta.

Ve böylesine sıradan bir 'akıllı kent otomasyon sistemi'ni göreve geldikten 10 yıl sonra Çankırı'ya kazandırmanın adı yeni 'seçim vaadi' oluyorsa... Ve bu vaad için AK Parti'nin Danışma Meclisi'ni izlemeye gelenlerin zamanları bu kadar 'ucuza' çalınabiliyorsa...

Ya Başkan Dinç Çankırılı'ya dalga geçmektedir... Ya da...

SUNUMUNU YAPTI VE PARTİLİ ADAY ADAYLARINI
DİNLEMEDEN SALONDAN AYRILDI!

Belediye Başkanı İrfan Dinç, özel yazılım firması temsilcisinin sunumları ile birlikte, Çankırı adına gerçekleştireceği devam eden ve yapılacak olan yeni projeleri sırasıyla açıkladıktan sonra salonda, diğer AK Partili aday adaylarının da konuşma talebinde bulunduklarını görünce salondan ayrıldı.

Edinilen bilgilere göre Başkan Dinç'in salondaki havadan 'lehine' bir durum görmediği ve bu durumdan bir hayli rahatsız olduğu için ayrıldığı öne sürüldü.

bxgp9zwcmaagqvn.jpg

DİNÇ'TEN ASKF GENEL KURULUNA VE
YENİ BAŞKANA (!) GÖNDERME

Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti Danışma Kurulu toplantısında Çankırı için yapacağı yeni projelerle ilgili bilgilendirme yaparken "Çankırı'ya 5 bin kişinin faydalanabileceği yeni spor kompleksleri yapacağız" dedi ve ilave etti:

"Şimdi sizler 'Neden bugüne kadar yapmadın?' diye sorabilirsiniz. Bunun nedeni Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun başında bizden birisi yoktu. Şimdi yeni seçilen arkadaşımızla birlikte böylesi bir projeyi hayata geçireceğiz" diyerek perşembe günü yapılan ASKF olağanüstü kongresinde seçilen listede yer alan ancak 'tüzük' gereği başkanlık koltuğuna 'şimdilik' oturamayan Celal Kaman'ı anmadan geçemiyordu.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ahmet
12 Kasım 2013 Salı 17:02
fikir,iman,ülkü aşkı nerede ?
yutturulmaya çalışılıyor. Dememiz o ki her parti misyonu neyse o şekilde davranmalı. Türk Milliyetçiliği revize edilecek bir fikir sistemi değildir. Ilımlı İslam ne demek biliyoruz arkadaşım. Siz ılımlı milliyetçilikle, dişleri tırnakları sökülmüş aslanların yaşayabileceğini nasıl izah ediyorsunuz?
85.110.127.138
ahmet
12 Kasım 2013 Salı 16:57
fikir,iman,ülkü aşkı nerede ?
MHP 16 yıldır kendi ideolojik çizgisinden inhiraf etmiş, üst yapısı Sümer Oral gibi liberal siyasetçilerin hurdalığına dönüşmüş bir yapı olmakla, ülkü ocakları da bilinçli atalet içinde bırakılarak, yeniden reorganize edilip, ilim, irfan, iman yuvası olarak ülkücü yetiştiren kurum olmaktan çıkarılarak, cemaatin teşkilatlanmasının yükselişiyle eşzamanlı operasyona tabi tutularak milletin gönlündeki MHP adeta tanınmaz hale getirilmiş, toplum mühendisliğiyle 12 yıldır siyaset sahnesi dizayn edilerek milliyetçi refleksler dumura uğratılmış, ülkücülerin kalasında liberal kişilikler tabana reis diye ...
85.110.127.138
hüseyin ÇAKIR
03 Kasım 2013 Pazar 08:50
İrfan Dinç hakkında yorum yapmaya değmez
SN İrfan Dinç kamuda kurtarıcı Çankırılı yoksa iş yapamıyor demek ki. Zaman zaman belirttiğim gibi Melih Gökçek kurtarıcısı. MHP'yi tenkit eden beyefendiye yorum yapmak istiyorum. AKP Genel Başkanı, HADEP'in kurucusu Mehmet Metiner'i milletvekili yaptı. Ayrıca CHP'nin artıklarını partisine kattı milletvekili yaptı, hatta bakan yaptı. AKP'lilerden ses çıkmadı. Hakkı bey de Çankırı'da yaşamını idame etmiş bir hemşerimiz. Neden bu kadar dar düşünüyorsunuz. Hayırlı olsun diyelim, anlayamadım.
78.173.82.25
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim