• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 25 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 21 °C

Başkan Dinç "video" kaydına karşı!

Başkan Dinç video kaydına karşı!
Çankırı Belediye Meclisi toplantılarının video ile kayıt altına alınması talebine başta Belediye Başkanı Dinç olmak üzere Ak Parti Meclis grubu muhalefet ediyor.

Günümüzde Çankırı cadde ve sokakları kamera ile görüntülenirken, Belediye Meclis toplantıları hala ses kaydı ile gerçekleştirilmekte.

Çankırı Belediyesi Meclis toplantılarının ses kaydının dışına çıkılarak görüntülü kayıt altına alınması talebi ise başta Belediye Başkanı İrfan Dinç olmak üzere Ak Partili belediye meclis üyeleri tarafından meclis gündemine bir şekilde getirilmiyor.

Sözcü18 haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, MHP Meclis Grubu tarafından defaeten gündeme getirilen "Meclis toplantılarının video kaydına alınarak saklanması ve arşivlenmesi" talebi nedense gündeme getirilmiyor ve toplantıların "ses kaydına alınarak" gerçekleştirilmesine ısrarla devam ediliyor.

İL GENEL MECLİSİ'NDE DE DURUM AYNI
Öte yandan benzer bir uygulama Çankırı Valiliği İl Genel Meclisi toplantıları için de geçerli. Birçok ilde benzer toplantıların video kayıt altına alınarak arşivlendiği günümüzde, Çankırı'da başta Belediye Meclisi olmak üzere İl Genel Meclisi toplantılarının  video kayıtlarının yapılmamasının nedenleri merak konusu.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
belediye işçileri adına
13 Ocak 2011 Perşembe 19:00
belediye işçileri adına
söz veriyormusun şimdi. buraya cevap yazar mısın araştıracağına dair yada tv ye mesaj atacağına dair. söz verdin ama hala ne zaman fox tv aracılığıyla hakkımızı alacağız sen de bizi böyle ortada bırakmayacan demi
88.250.58.184
belediye işçileri adına
13 Ocak 2011 Perşembe 18:58
belediye işçileri adına
Torba yasadan belediyeden 130 işçi ayrılacak. Başkan mhp'li tabir edilen işçilerin hepsini yollayacaktır. Bakın bir yerde konuştuğu bilgilere bakınız valilikteki komisyona dahi karışırım ve bu adamları Çankırı'nın en ücra köşelerine yollatırım ve rezil edecem daha onları diye Çamaşırhane'de kimle konuşurken kimler kulak dinledi acaba? Kim olacak yanında gezen en yakın adamlarından katında çalışanlardan yaymaya başlayan adam tabiii. Bir de katında çalışan ve seyyanen 200 tl zam yaptığı adamlar
88.250.58.184
belediye işçileri
13 Ocak 2011 Perşembe 18:57
belediye işçileri
Vedat bey neden bunları daha da derin araştırma yapmıyorsun? Sen gel biz belediye işçileri yanına. Neden 40 kişiye 200 tl seyyanen zam yapmasını ayrımcılık yapmasını araştır. Ne olur bizim bu seyyanen haberini fok tv)ye yolla. Ne olursun buraya yolla. Ne olur habercileri Çankırı(ya ya da buraya. Mesajla ya da faceboook sayfalarından lütfen ulaşıver ne olur allahını seversen.
88.250.58.184
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim