• BIST 97.547
  • Altın 144,471
  • Dolar 3,5572
  • Euro 3,9730
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 18 °C

Başkan Dinç'e 'Rabia' tepkisi!

Başkan Dinçe Rabia tepkisi!
Çankırı AKP 52. İl Danışma Meclisi Toplantısı’na Abdullah Tomak isimli yaşlı bir vatandaşın sert sözleri damgasını vurdu.
Pazar günü Koç Otel salonlarında gerçekleştirilen AK Parti 52. İl Danışma Meclisi Toplantısı’na, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Çankırı Milletvekilleri Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Başkanı Salim Çivitcioğlu ile parti teşkilatları katıldı.
 
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’da yapılan 1. etap TOKİ konutları için kura çekiminin yapıldığını ve 280 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini açıkladı.
 
Çankırı Belediyesi tarafından “18 Ayda 18 Proje” kapsamında yaptırılan bir parka parti teşkilatları ve MHP'nin de 'kabul oyu' verdiği Belediye Meclisi kararıyla “Rabia” adını verdiklerini hatırlatan Başkan Dinç, isimle ilgili çeşitli spekülasyonlar yapıldığını kaydetti.
 
Konuşma sırasında Dinç’e tepki gösteren Abdullah Tomak ise parka kendi isminin vermesi için parkın bulunduğu arsayı belediyeye hibe ettiğini iddia etti.
 
Dinç, toplantıda konuyla ilgili açıklamalarına devam ederken, Tomak sık sık araya girerek, “Hani benim adımı o parka verecektiniz?” serzenişinde bulundu.
 
Bu arada AKP Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Raşit Çelebi, Tomak’ın yanına giderek, Dinç’in konuşmasına müdahale etmemesi konusunda uyarılarda bulundu.
Belediye Başkanı İrfan Dinç konuşmasına devam ederken, Tomak tekrar ayağa kalkarak "İsim" diye bağırınca İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, olaya müdahale etti.
Dinç, konuşmasının sonunda Tomak’a teşekkür ederek, ismini başka bir parkta yaşatacaklarını vurguladı. (Karatekin)
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Aklı Selim
04 Ekim 2013 Cuma 22:27
Asla yapılmaması gereken şey 2...
... der ve şöyle devam eder. ''Münafıklığın alameti 3 tür. Konuştuğunda yalan söyler. Söz verdiği zaman sözünü tutmaz. Bir iş ya da bir şey emanet edildiğinde emanete ihanet eder. Dolayısı ile bir Mümin asla yalan söylemez. Şayet bunu yapanlar varsa derhal kendilerini gözden geçirip tövbe etsinler ve bu cahiliye adetine bir daha asla dönmesinler. Çünkü imanla küfür bir arada olamaz.İman etmeyenlerde Cennet yüzü göremezler.'' buyurur. Değerli kardeşlerim kendimizi gözden geçirip hep birilerini suçlamak yerine, böyle insanları tanıyıp onlarla dostluğu ve ilişkiyi kesmeliyiz ki bizler de münafık olmayalım.
65.49.14.93
Aklı Selim
04 Ekim 2013 Cuma 22:08
Asla yapılmaması gereken şey...
Peygamber Efendimiz bir mecliste otururken,sohbet esnasında sahabelerden biri kendisine ''Efendim Mümin cimri olur mu'' diye sorar. Peygamberimiz ''olmasa iyi olur ancak içimizde cimrilik yapan Müminler de oluyor maalesef'' der. Bir başkası korkak olur mu, diğeri tembel olur mu vs gibi soruları sorarlar. Efendimiz her defasında ''Olmasa iyi olur ancak maalesef içimizde böyleleri de var'' diye cevap verir. Sahabelerden birisi ''Efendim Mümin yalan söyler mi'' diye sorunca Peygamberimizin bu soruya bile yüzü asılır ve şöyle buyururlar. ''Asla.Çünkü yalanla iman bir arada asla barınamaz.
65.49.14.149
ÖZÜRLÜ VATANDAŞ
01 Ekim 2013 Salı 23:48
bize de söz vermişti
Atatürk Bulvarında bulunan Şeyh İsmail Rumi İşhanı içerisinde bulunan mescitte namazlarımızı rahatça kılabilmemiz için bina girişine rampa yapılacaktı. Belediye Başkanı bu konuda biz akülü araba ile yürüyen kişiler olarak bizlere de söz vermişti ama halen bu rampa yapılmadı. Yazıklar olsun böyle yalancı bir belediye başkanına.
94.123.129.165
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim