• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 29 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Başkan Dinç'ten otoparkçıya BONUS

Başkan Dinçten otoparkçıya BONUS
Çankırı'da başlayan paralı otopark uygulamasında yaşanılan tuhaflıklar vatandaşı çileden çıkarıyor.

Çankırı'da kaçıncı otopark ihalesi yapıldı saymakta zorlanıyoruz ama, son uygulama vatandaş nezdinde hayli tepki toplamaya başladı.

Çankırı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihale sonrası işbaşı yapan otopark işletmecisi firma, araç sahiplerinden saat ücreti olarak 1 tl, gün boyu 5 tl ücret almakta.

Bu tarife ile birlikte aylık abonman tarifesine talip olan vatandaşa da firma yetkilileri "Şu anda aylık abone hizmeti veremiyoruz. Bu hizmetimiz 1 Nisan tarihi itibariyle başlayacak" diyorlar.

Edinilen bilgiye göre 1 Nisan tarihi itibariyle aylık abone ücreti konutlarda 20, işyerlerinde 30 tl olarak belirlendi. 

Bugün itibariyle (23 Mart 2012) 1 Nisan'a kadar günlük otopark tarifesi olarak 5 tl veren işyeri ya da konut sahibi, firmanın "aylık abone sistemine geçmemesi nedeniyle" ay sonuna kadar iki aylık abone ücreti ödemiş olacak.

Otopark işletmecisinin araç sahipleri ile yaşadığı olumsuzluk cadde ve sokaklarda araçların başka bölgelere nakledilmesine neden olduğu da görüldü.

cankiri-otopark-arac-yok-sozcu-resim-33.jpg

Öte yandan yaşanılan mevcut durum karşısında da vatandaş ister istemez soruyor: "Belediye Başkanı otopark işletmecisine 10 günlük BONUS mu yaptı?"

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Zadi Kaya
29 Mart 2012 Perşembe 15:50
Ahmet Mehmet denen kişiye..
"O yardımlara muhtaç kişilere yaptığınız bu ağır ithamlar, gün gelir size de yapılır bunu da unutmayın." demişsinde ben hangi yorumumda ağır ithamda bulunmuşum göremedim? Valla hangi cümlemden bunu çıkardın bi anlat hele... çok merak ettim. Bak kardeş bizde yardım yapıyorum ama bunu yardım ettiklerimizi rencide etmeden davulsuz zurnasız yapıyoruz. Kamyona "belediye yardım kamyonu" gibisinden afiş falan asmıyoruz. Neye ihtiyacı varsa kapısına sessizce gidip veriyoruz, reklam yapmıyoruz. Zaten öylesi makbuldür. Seçimi beklemiyoruz,her ay çok şükür yardımlarımız sürüyor. Makarna vermiyoruz.:
78.186.68.88
Zadi Kaya
29 Mart 2012 Perşembe 11:11
Ahmet Mehmet denen kişiye
Bir git gör bakalım kaç evi kaç arabası olan var, ayrıca kömürlüklerine veya depo olarak kullandıkları evlerde kaç ton kömür dolu. isim verirdim ama kişilik halarına saldırı olur ve delil karartır. Ben yardıma muhtaç kişilere ağır ithamda bulunmadım, haksız yere yardım alanlara bütün lafım ama nasıl anladın bilmiyorum. demek yaran var! 1 kamyon makarna kadar :)) Ototpark işine sevinmene sevindim, ayda 150 kağıt verecek durumun var anlaşılan (1 kamyon makarnandan belli) Zarzor geçinen esnafı düşünen yok tabi! Aracımın gereksiz olduğu sanamı kaldı? Yandaş olduğun her halinden belli bu sana yeter
78.186.68.88
Zadi Kaya
29 Mart 2012 Perşembe 11:04
Ahmet Mehmet denen kişiye
Valla diyorum ya makarnacısın diye, 1 kamyon makarnan varmış, ne zaman temin ettin, seçimlerden önce mi? Memur değilim ve at gözlüğü kullanmıyorum senin gibi, para vermekten korkmayız kardeş, sadece haraca karşıyız ve senin gibi koyun olup vermiyoruz çok şükür gücümüz kuvvetimiz aklımız yerinde. Tek yönlü (1 kamyon makarna ile) de beslenmiyoruz. Garibe yapılmış yardımların para ile satıldığınıda gördük belediye per. tarafından. Çok şükür yardımlarımı hiç esirgemem, 1 kamyon makarnam olsa hepsini dağıtırım. O yardımları alaların çoğunun kim olduğu kayıtlarımızda, mail ver atıyım bir git gör
78.186.68.88
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim