• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Başkan Dinç'ten Teke'ye veryansın!

Başkan Dinçten Tekeye veryansın!
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Makamda yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, gazetecilerden gelen tüm soruları yanıtladı. Dinç, Rabia Parkı’nın isim eleştirisinden belediye çalışmaları ve seçim süreci ile ilgili birçok soruya cevap verdi.
 
Geçtiğimiz günlerde DSİ köprüsü yanında açılışı yapılan parka bir şehit ismi yerine“Rabia” isminin verilmesini sert bir üslupla eleştiren Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke’nin iddialarına cevap veren Başkan Dinç, Meclis toplantısında oy birliği ile parkın adının Rabia konulduğunu ve Rabia’nın bir şehit ismi değil, Mısır’daki zulme karşı halkın toplandığı, kendi değerlerini ve inanç sistemini savunduğu bir meydanın adı olduğunun altını çizdi. Gazi çocuğu olarak şehit ailelerinin ve gazilerin taleplerini yerine getirme noktasında hassas davrandıklarını belirten Dinç, Yüksel Teke’nin basına verdiği demeçte “Çocuklarının acısını yaşasın.” şeklindeki ifadelere yer vermesinin ve onları kullanarak beddua etmesinin gayri ahlaki bir üslup olup kabul edilemez bir açıklama olduğunu söyledi.
 
Dinç “Ben şehidimin adını, nerede, nasıl yaşatacağımı bilirim”
Hakan Kandemir Parkı’nın Karayolları Müdürlüğünün çalışmalarını bitirmelerinin ardından rekor kırarak bir gün içerisinde parkı en güzel haliyle Çankırılıların hizmetine sunacaklarını belirten Başkan Dinç Sert sözlerle Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke'yi eleştiren Başkan Dinç şunları kaydetti:
 
"Sanki dokunulmazlığı var gibi pervasızca vuruyor. Aklı başında olmayan ve haddini aşarak konuşuyor. Bu dengesizliktir, utanmazlıktır ve saygısızlık. Açıklamasında 'Allah size de evlat acısı yaşatsın' demiş. Bu ne demektir, böyle gayriahlaki bir açıklama olabilir mi? Sen benim çoluğumu, çocuğumu ne karıştırıyorsun? 3 çocuğum var, vatana millete, devlete feda olsun. Ben şehit babası olarak gururla yaşarım. Aklının arkasında farklı ideolojiler olabilir, ama yapılan açıklama rakip partinin elemanı ağzıyla yapılmış gibidir. Ben şehidimin adını nereden yaşatacağımı çok iyi bilirim"
 
Belediye Başkanı İrfan Dinç’i ziyarete gelen Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, 40 senedir belediyeden destek göremediklerini, bu durumun Başkan Dinç döneminde değiştiğini söyleyerek Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke’nin açıklamalarını asılsız bulduklarını belirtti.
 
Dinç’ten seçim yorumu: Ben işin hamalıyım 
Yerel seçimler için adaylık süreci ile ilgili sorulara da açıklık getiren Dinç, Yüce Allah’ın Çankırı için kim hayırlı olacaksa ona nasip eylemesini temenni ettiğini belirterek “Belediye Başkanlığının sefasına değil, hizmetine kafa yorarım; ben işin hamalıyım. Rabbim bana nasip ederse kimse engelleyemez; nasip etmediyse de kimse tekrar seçemez. İki kez Belediye Başkanı olmak, teşkilatla ve halkla ciddi sorunlarınızın olmaması iyi bir referanstır. Bu sürecin herkes için hayırlı geçmesini dilerim.” şeklinde konuştu. 
 
Kentsel dönüşümden yol ve kaldırım çalışmalarına kadar birçok soruyu aydınlatan Dinç, Çankırı için doğru ve iyi hizmet alınması için Çankırı Milletvekilleri ve İl Başkanı ile her zaman ortak hareket ettiklerini de vurguladı. 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
kaçak inşaat
18 Eylül 2013 Çarşamba 21:04
izin veren irfan dinç
sayın başkan uyuyon mu adamlar gözünün önünde evimize baka baka kaçak inşaat yapıyor haberin yok mu acaba bize bir köpek kulubesi bile yapsak ruhsat vesaire ceza yazmayı yıkmayı biliyosun deve yolunda aksu arena halı saha altındaki 3 tane kocaman kocaman tek katlı inşaata bak bakalım bende yapacam arsama o büyüklükte ev o zaman sende gel de yık bakalım sayın valim sayın bimer yetkilileri sayın basın gazeteleri size sesleniyom bizim yolumuzu kapatmaya izin veripte oraya 3 tane inşaat yapan zihniyete bakınız gidin bakın bugün gittim baktım vallahide billahide belediyenin malı tahminim o arkadaş
88.250.58.184
arsa sahibi
18 Eylül 2013 Çarşamba 20:59
kaçak inşati görmeyen başkan
sayın başkan uyuyon mu adamlar gözünün önünde evimize baka baka kaçak inşaallah yapıyor haberin yok mu acaba bize bir köpek kulübesi bile yapsak ruhsat vesaire ceza yazmayı yıkmayı biliyorsun deve yolunda aksu arena halı saha altındaki 3 tane kocaman kocaman tek katlı inşaata bak bakalım bende yapacam arsama o büyüklükte ev o zaman sende gelipde yık bakalım sayın valim sayın bimer yetkilileri sayın basın gazeteleri size sesleniyom bizim yolumuzu kapatmaya izin veripte oraya 3 tane inşaat yapan zihniyete bakınız gidin bakın bugün gittim baktım vallahi de billahi de belediyenin malı tahminim o arkadaş
88.250.58.184
ALPASLAN ŞEHİT
18 Eylül 2013 Çarşamba 03:45
Gazi ve Şehitlerimizi sevelim
Lütfen gazi ve şehitlerimizi sevelim ve saygı duyalım. Çünkü onlar ile Allah arasında bir perdelik yakınlaşma vardır. Onlar bize ne söylerlerse söylesinler hoş görü ile karşılamalıyız. Hoş olamayan sözler söylemeyelim. Onlar bizim yaşamamız için her şeylerini feda ettiler. Tüm Gazi ve Şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anıyorum. Ahirette şefaatlerini umuyorum.
81.212.101.86
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim