• BIST 97.559
  • Altın 144,656
  • Dolar 3,5587
  • Euro 3,9715
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Başkan istedi, Bakan 'bakarız' dedi

Başkan istedi, Bakan bakarız dedi
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın Çankırı gezisi tamamlandı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın bugün gerçekleştirdiği Çankırı ziyareti tamamlandı. Gezinin Belediye Başkanlığı ziyaretinde Başkan İrfan Dinç Bakan Yılmaz'dan Merkez'deki iki orduevi binasının bulunduğu araziyi istedi. Bakan Yılmaz da talebin incelenmesi gerektiğini belirtti.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın
Çankırı gezisinden fotoğraflar - TIKLA

Bakan Yılmaz'ın Çankırı ziyaretinde ilk durak Valilik oldu. Valilik binası önünde kalabalık bir grup tarafından karşılanan Bakan Yılmaz'a Vali Vahdettin Özcan tarafından şehirle ilgili bilgiler verildi.

Bakan Yılmaz'a Çankırı'yla ilgili brifing veren Vali Özcan, Çankırı'daki askerlik şubelerinde 38 personelle hizmet verildiğini ifade ederek; Çankırı'da bulunan MKE silah fabrikasının eksik kapasiteyle çalıştığını söyledi. Vali Özcan, ''MKE silah fabrikamız 1986'da seri üretime geçti. Yaklaşık 350 personel görev yapıyor. Silah fabrikasındaki tesis ve tezgahların kapasitesinin altında çalıştığını düşünüyorum, bu konuda yeni çalışmalar yapılarak buranın belki ASELSAN gibi bir yapıya dönüştürülebileceği kanaatindeyim'' diye konuştu.

Kentte silah sanayii ile ilgili önemli bir altyapı bulunduğunu belirten Özcan, ''Çankırı'da silah sanayisi anlamında önemli bir altyapı var. Bu altyapının değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyim'' dedi.

Buradaki ziyaretin ardından Garnizon Komutanlığına giden Bakan Yılmaz daha sonra Belediye Başkanı İrfan Dinç'i makamında ziyaret etti.

Bakan Yılmaz burada yaptığı açıklamada, Dinç'in özellikle kültürel alanda yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını belirterek, gerek tarihi dokunun canlandırılması, gerekse kültürel yayınlar ve somut olmayan kültürel mirasın yaşatılmasına ilişkin ortaya çıkarılan ürünlerin önemini vurguladı.

BAŞKAN İKİ ORDUEVİ ARSASINI TALEP ETTİ

Belediye Başkanı Dinç, kent merkezindeki iki orduevinin yerine başka bir alanda yenilerinin yapılması koşuluyla arsalarının belediyeye devredilmesini talep etti. Yılmaz, talebin incelenmesi gerektiğini belirtti.

Özkanoğlu ADOPEN'den Kampanya
Son gün 29 Şubat

AK PARTİLİ KADINLARI TEBRİK ETTİ

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Yılmaz, yaptığı konuşmada, Çankırı'da son genel seçimlerde AK Parti'nin yüzde 65'in üzerinde oy aldığını ve bunun önemli bir başarı olduğunun altını çizerek, ''Bu konuda özellikle hanımları tebrik ediyorum. Onlar önemli görevler üstlenerek, önemli işleri gerçekleştiriyorlar'' dedi.

Demokrasilerde seçimlere katılımın önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, ''Seçimlere katılımın çok olması Türk demokrasisini, AK Parti'nin oyunun fazla olması da Türkiye'yi güçlendirir. Bu oy oranı bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor'' diye konuştu.

74 milyonun tamamını kapsayan bir parti olduklarını dile getiren Yılmaz, ''Biz daha güçlü çalışarak vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz. Bu milletin 74 milyonu da bizim için önemli. Kimse hizmet halkasının dışında kalamayacak. Kırılmayıp, alınmayıp, Yunus gibi hizmet edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Askerlik şubelerinin kaldırılması ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Yılmaz, şunları söyledi: ''İnsanlar hayatında bir kez yoklamaya gidecek. Bunun için kamu malını israf etmeye gerek yok. İnsanların ömründe bir kere gideceği yeri durdurmanın anlamı yok. Buraları yine bulunduğu yerde değerlendireceğiz. Anaokulu yapacağız. Personelini de en yakın yerde görevlendireceğiz'' dedi.

Bakan Yılmaz'ın Çankırı gezisine Ak Parti milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz de eşlik etti.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
mert
18 Şubat 2012 Cumartesi 20:32
kaldıramayanlar
'çankırılı' isimli yorumcu ana halter spor salonlarında olur, ana arter şehirlerin ana yollarına denir. körü körüne yorum yapmayın bulvarın kaldırımlarını sağolsun esnaf kendi temizliyor. lütfen o at gözlüğünü çıkar İsmet İnönü İlköğretim Okulunun önüne gel Kırkevlere doğru kaldırımda yürümeye başla ister okul tarafından ister çay tarafından ayağının altından gelen seslere şaşırma işte onlar kar sonrası oluşan buzlar, okul tarafından gidersen üzerine arada bir su sıçrar panik yapma, çukurlara biriken suyu bir araba sıçratıyordur üstüne önemseme eve gidince yıkarsın sonra sözcü18'e yorum yazarsın.
85.110.186.153
ÇANKIRILI
17 Şubat 2012 Cuma 14:29
kaldırımlar
şehir içerisinde ne şekilde karla mücadele yapıldığını herkes biliyor. Eleştirirken Allahtan korkun. Başka şehirlerde yollar kapalı. Ana halterler kapalı çankırımızda şehir merkezi açıldığı gibi adreslere gidilerek açılıyor. Teşekkür yerine tenkit yapılıyor.
94.235.47.20
Orhan YILMAZ
16 Şubat 2012 Perşembe 18:46
Park mı yapacaksın?
bu alanlar kendisine verilirse park yapsın. Elindeki belediyeye ait parka sahip çıkamayan bir zihniyet bu alanlara nasıl sahip çıkacak? Çankırı Defterdarlığının önünde bulunan alan Çankırı Belediyesinin parkı. Yarısında bir gecekondu. Bu alan bugün ihale edilse aylık 10.000 liraya rahatlıkla kiracı bulur. Bu paraya belediyenin ihtiyacı yoksa o zaman bu parayla memleket evlatlarını okut onlara burs ver. Halkın malını halktan habersiz kimseye peşkeş çekme. Hadi neredesiniz belediye yetkilileri.
141.196.120.181
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim