• BIST 102.410
  • Altın 186,636
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 22 °C

Başkan Karakaya: Kimsenin ekmeğiyle oynamadım

Başkan Karakaya: Kimsenin ekmeğiyle oynamadım
Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, '5 AK Partili'yi işten çıkardığı' yönündeki iddialara yanıt verdi.

"AKP Şabanözü'nde kaybettiği seçimin intikamını alıyor" başlıklı haberimize gelen yorumlarda şahsına yöneltilen "MHP'li başkan da 5 AK Partili'yi işten çıkardı" iddiaları karşısında suskunluğunu bozan Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, Sözcü18'e açıklamada bulundu.

Başkan Karakaya "Ben göreve geldiğim 7 aylık sürede kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Sadece iş disiplinine uymayan, nahoş davranışlar sergileyen 5 kişinin işine son verdim" dedi. Başkan Karakaya'a sözlerini şöyle sürdürdü:

"1 Haziran tarihi itibariyle göreve geldikten sonraki 2 ay süresince makam şoförümü 2 ay sigortasız çalıştırmak zorunda kaldım. Belediyede çalışan elemanların büyük bir kısmı şirket elemanı. Görevi devraldığım Belediye Başkanı arkadaşımız seçimden önce 25 işçi almış. Bunlardan sadece 5 tanesinin iş akitleri feshedildi. Bunlar da amirlerine karşı geldikleri, nahoş hareketlerde bulundukları ve de iş disiplinine uymadıkları gerekçesiyle işlerinden uzaklaştırıldılar. İddia edildiği gibi bu kişiler AK Partili oldukları için işten çıkarılmış olsaydı işe alınan 25 işçiyi çıkartırdım. Konuyla ilgili AK Parti İl Başkanı sayın Salim Çivitcioğlu da aradı. Ona da durumu aktardım. Mesaiye zamanında gelmeyen, iş disiplinine uymayan personel iş akti feshedildikten sonra AK Parti Şabanözü İlçe Başkanına giderek 'Ben AK Partili olduğum için Belediye Başkanı beni işten çıkardı' şeklinde bilgi verince olaylar bu duruma geliyor. Ben MHP'den belediye başkanı seçildim ancak seçim sandığından çıkan sonuç sonrası MHP'nin değil Şabanözü'nün belediye başkanı oldum. O yüzden kimsenin ekmeğiyle oynamam, oynamayı da düşünmem. Halen belediyede AK Partili olduğunu bildiğimiz insanlar yok mu? Onlar görevlerinin başındalar. İşlerini yapıyorlar, bana ve amirlerine karşı saygılarını sürdürüyorlar."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
M.H.P
22 Mayıs 2015 Cuma 19:17
19:17
Kimse yalan konusmasin cikartilanlari ben iyi taniyorum bende bir MHP yim
188.57.135.14
ilçe sakini
10 Ocak 2015 Cumartesi 20:56
20:56
Kimse başkanın çalışmasına bir şey demiyor. Bu makama talip oldu ki çalışacak olması gereken bu. Ama insanların ekmeği ile oynamak buna ne kul razı olur ne de Allah C.C razı olur. Sudan sebeplerle işçi çıkarmak Rabbim görüyor elbet eden bulacak. O çıkardığı işçilerin çoluk çocuğunun ahı elbet tutacak. Acaba başkanın vicdanı hiç sızlamadı mı? Merak ediyorum.
88.234.126.50
YETER LAN
10 Ocak 2015 Cumartesi 14:49
14:49
HERKES İŞİNİ LAYIKIYLA YAPSIN BAŞKANDA ÇALIŞANDA AKP MHP İÇİN O KÖYLÜ BU KÖYLÜ İÇİN DEĞİL ALDIĞI PARANIN HAKKINI VERMEK İÇİN ÇALIŞSIN
5.46.58.80
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim