• BIST 104.870
  • Altın 194,492
  • Dolar 4,6603
  • Euro 5,4494
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Belediye, Hanımlar Lokali açıyor

Belediye, Hanımlar Lokali açıyor
Çankırı Belediyesinin hizmete açacağı lokalin açılışına milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz'in katılması bekleniyor.

Çankırı Belediyesi’nin hanımlara yönelik sürdürdüğü çalışmalar kapsamında bugün açılışı gerçekleştirilecek olan hanımlar lokalinin tanıtımı önceki gün Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından yapıldı.

Kadınların el becerilerinin artırılması, aile ekonomisine katkı sağlamaları ve sosyal yaşamda aktif rol alabilmeleri için kadınlara yönelik çalışmalar arasında önemli bir yer tutan hanımlar lokalinde, hanımlar hem oturup sohbet edebilecek, hem spor yapabilecek, hem de el becerilerine göre kurs alabilecekler.

BAŞKAN DİNÇ: HANIMLAR LOKALİ
ÖRNEK BİR MERKEZ OLACAK

Belediye Başkanı İrfan Dinç, farklı fonksiyonlar yüklenerek geliştirilen hanımlar lokalinin Çankırı’da örnek bir merkez olacağını söyledi. Günlük dönüşümlü olarak bin 500 kişiye cevap verebilecek kapasiteye sahip olan hanımlar lokalinde spor salonu, kafeterya, mini sinema ve konferans salonu, oyun salonu ve çocuklar için de oyun parkları bulunuyor. Başkan Dinç, önümüzdeki aylarda Fatih Mahallesi’nde bir hanımlar lokalinin de açılacağını söyledi.

Hanımlar lokalinin, hanımların en iyisine layık olduklarının somut bir göstergesi olduğuna inandığını belirten Başkan Dinç, “Çankırılı kadınlarımızın emrindeyiz. Sosyal ihtiyaçların karşılandığı, sağlıklı bir yaşamla birlikte el becerilerinin geliştirilmesiyle aile ekonomilerine katkı sağlamalarını amaçlıyoruz. Burayı komplike bir merkez olarak dizayn ettik. Burası bir başlangıç. En az iki tane hanımlar lokali daha yapacağız. Burayla alakalı ilk planımız bağımsız bir yer olmasını sağlamak” dedi.

Hanımlar lokaline isteyen bütün hanımlar gelebilecek, ancak bunun için üyelik şartı ve sembolik bir aidat olacak. Başkan Dinç, lokal daha açılmadan 500’den fazla kadının başvuruda bulunduğunu söyledi. (Kaynak: Karatekin gazetesi)

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
deli dumrul
18 Temmuz 2011 Pazartesi 11:07
ya erkekler lokali??
öyle ya madem hanımlar lokali açma gibi çoooook büyük bir hizmet yaptın, erkekler lokali ne zaman açılacak!! bu fikir hangi işe yaramaz adamın beyninden çıktı bilmiyorum ama, adam gibi bir Belediye Lokali açsaydınız da millet sadece hanım veya sadece erkek olarak değil de ailesiyle gidebilseydi. neyse bu susuz haftalarda memlekete hayırlı uğurlu olsun çok büyük bir hizmet gerçekten (!).
88.250.59.9
Çankırı sevdalısı
17 Temmuz 2011 Pazar 20:42
akp'lilerin zihniyeti bu
Çankırı susuzluktan kasıp kavrulurken, belediyenin hanımlar lokali açarak millete şirin görünmeyi şiddet ve nefretle kınıyorum. AKP li bu insanların zihniyeti kadınları kandırıp oy almak. AKP kadınlardan daha çok oy alıyor. Ben AKP nin yüzünden eşimi boşadım.Eşimin tek suçu 12 haziran seçimlerinde AKP ye oy vermekti. Bunun için ayrıldım. Bizleri bu hallere düşürenlere yazıklar olsun.S iz lokali mokali bırakın da şu memleketin su sorununu çözün.İşiniz gücünüz şov yapmak. Bu arada malı götürüyorsunuz haaa....
78.187.90.241
fatoş
17 Temmuz 2011 Pazar 17:34
Su....
Bu boş şeylerle uğraşacağınıza suyu getir suyu.Hatta eski suyumuzu ver bize o da yeter tek aksın da....milleti kandırdığınız yetti. Artık tenezül bile etmiyosunuz insanlara ,suların kesileceği haberini anons etmeye.Hafta sonu ve sular yok ...yuh sadece yuh ve Çankırı insanına bunlar müstahak, hakettikleri şekilde yönetiliyorlar...arada kaynayanlara yazık işte
85.110.166.121
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim