• BIST 102.615
  • Altın 189,855
  • Dolar 4,5824
  • Euro 5,3910
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 25 °C

Berat Kandili mesajları

Berat Kandili mesajları
Yarın gece (15 Temmuz Cuma kutlanacak olan Berat Kandili dolayısıyla siyasiler kutlama mesajları yayımladı.

Berat Kandili nedeniyle Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu bir mesaj yayımladı

"Adım adım yaklaşmakta olduğumuz  oniki ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan mübarek berat kandilinizi en kalbi duygularla kutlar;Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz  eder; Tüm İslam alemine barış,huzur ve mutluluk getirmesini dilerim."

MHP İL BAŞKANI ALİ ACIBUNAR'IN MESAJI

"Yarın gece (15 Temmuz), Yüce Peygamberimizin de bir Hadis-i Şerif’in de ifade ettiği gibi “Mağfiret itteyenin mağfiretle, rızık isteyenin rızıkla, bir belayı defetmeyi dileyenin kurtuluşla müjdelendiği” Berat Kandilini idrak edeceğiz. Günahlarımızın affına ve gönüllerimizin temizliğine mazhar olacak böyle bir geceye ulaştığımız bu günün, bütün Türk ve Müslümanları gerçek kurtuluşa ulaştırmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz. Yine bu gecenin hürmetine, ülkemiz ve milletimizin huzura, mutluluğa ve barışa erişmesini diler, tüm insanlığın her türlü sıkıntı ve beladan uzak bir hayatı kucaklamasını umar ve niyaz ederiz. Bu vesileyle tüm halkımızın kandilini kutlar, mübarek Berat Kandilinin ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederiz."

- Ak Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin Beraat Kandili Mesajı

- Ak Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Ramazan ayının müjdecisi Beraat kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Ramazan ayına girmemize az bir süre kala en ulvi gecelerden biri olan ve Allah katında tövbe edenlerin günahların mağfiret bulduğu çok önemli bir geceyi idrak ettiğimizi belirtti.

Şahin,” Manevi dünyamızın zirve noktasına ulaştığı, yardımlaşma ve kardeşliğin pekiştiği, Ramazan ayının habercisi Beraat Kandilini bu gece idrak ediyoruz. Bu gecede tövbe edip yanlışlarımızdan dönmeli, hoşgörü ve sevgi ile etrafımızdaki insanlara yaklaşmalıyız” diye konuştu.

Beraat kandili vesilesiyle tövbe kapılarının ardına kadar açıldığı bu gecede herkesin huzur, dostluk, barış ve kardeşliğin tesisi için dua etmesini isteyen Şahin,”Başta Çankırılı aziz hemşerilerim olmak üzere İslam aleminin Beraat Kandilini en içten duygularımla kutluyor, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” temennisinde bulundu.

HAS PARTİ ÇANKIRI İL BAŞKANI
ŞEVKET KOÇ'UN BERAT KANDİLİ MESAJI

"Yarın (15 Temmuz Perşembe gününü Cumaya bağlayan gece) Mübarek Berat Kandili’dir. Berat Gecesi, kandiller geçidi mübarek üç aylar içinde bize Ramazan’ın yaklaştığını haber veren en yakın kandildir.

Kutsal geceler; kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için önemli fırsatlardır. Bu gecelerde esas amaç, Sevgili Peygamberimizin “ibadetin özü” dediği dualarla gönül dünyamızı temizleme gayretidir. Başta ana-baba ve akrabalarımız olmak üzere olabildiğince geniş çevreyle tebrikleşerek/kandilleşerek çokça hayır dua almaya bakmalı; dargınlıkları, kırgınlıkları bir tarafa bırakmalı, kırık gönüller tamir edilmeli, imkânlar dâhilinde yardım ve paylaşımı hayata yaymalı ve yaygınlaştırmalıyız.

Berat, borçtan, cezadan, günahtan kurtulmak, arınmak demektir. Yüce Allah kullarına çok merhametlidir. O’nun bize ikramı olan maddî-mânevî nimetlerini saymakla bitiremeyiz. Berat Kandili de bu sayısız nimetlerden biridir. El açıp Rabbimize, kusurlarımızdan, günahlarımızdan pişmanlık duyarak yakarış gecesidir. Bu gecenin önemli bir özelliği de “Tevbeler Gecesi” olmasıdır. Tevbe kötülüklerden, günahlardan vazgeçip iyiliklere yönelmenin ilk adımıdır. Peygamberimiz Berat gecesinde ibadete yoğunlaşmamızı, gündüzünde de oruç tutmamızı tavsiye ediyor ve tevbe ederek arz ettiğimiz dualarımıza Yüce Allah’ın icâbet edeceğini bildiriyor.

Bu kandil gecesinde çokça dua edelim. Kendimiz için, geçmişlerimiz, akraba, komşu ve dostlarımız için, müminler için, dünya ve ukbâmız için dua ve niyazda bulunalım. Yüce Mevlâ’dan bu gecede gönüllerimizi kötü duygulardan, manevi kirlerden arındırmasını kardeşlik duygularımızı geliştirmesini niyaz ederim.

Maddî-mânevî bütün sıkıntılarımıza, bunalan ruhlarımıza, daralan kalplerimize bu gecenin bir şifa olması duası ile halkımızın, Müslüman Türk dünyasının ve İslam âleminin Berat Kandilini kutlar, barışın, adaletin, kardeşliğin, hoşgörünün,  huzur ve mutluluğun bütün yeryüzünde tesisini ve devamını Yüce Allah’tan niyaz ederiz."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim