• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

"Biz eski Otogar'a 'evet' demedik"

Biz eski Otogara evet demedik
Zirat Mühendisleri Çankırı İl Temsilciliği yaptığı yazılı açıklamada "Toplantıya katıldık ancak alınan karara 'evet' demedik"...

Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl temsilciliği, yazılı bir açıklama yaparak yeni hükümet konağının eski Otogar alanına yapılmasına 'evet' imzası vermediklerini belirtti.  İl temsilcisi İhsan Bostan imzalı açıklama şöyle:

"ÇANKIRI İL TEMSİLCİLİĞİNDEN
 
ÇANKIRI YENİ HÜKÜMET KONAĞI İLE İLGİLİ
BASIN AÇIKLAMASIDIR
 
İlimizde son zamanlarda gündemin en önemli başlığını oluşturan "Çankırı yeni Hükümet Konağı “ ile ilgili olarak Ziraat Mühendisleri Odamız Çankırı Kamuoyuna bir açıklama yapma ihtiyacı duymuştur.
 
“11 Mart 2013 Pazartesi günü Büyük Otel'de gerçekleştirilen Çankırı Yeni Hükümet Konağı ile ilgili toplantıya TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Temsilciliğimiz sayın Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Necati Akdoğan'’ın daveti üzerine bizzat İl Temsilcisi başta olmak üzere 2 üyesiyle katılmıştır.
 
Ancak İl Temciliğimiz toplantı esnasında bir görüş belirtememiş, dağıtılan bildiriyi de onaylamamıştır. Fakat toplantı sonrasında, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Temsilciliğimizin olumlu görüş beyan ettiği yönünde gelen bilgiler üzerine; üyelerimizi ve değerli Çankırı kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklama yapılması zaruri olmuştur.
“
Toplantıda olumlu görüşle imzalamama nedenlerimiz ise:
Davet edildiğimiz toplantıya katılmadan önce, konu ile ilgili Odamızı temsil eden temsilcilerimizin yeterli bilgileri olmadığı için, İl temsilciliğimizde genel bir değerlendirme yapılmadan görüş beyan edememişlerdir.
 
Konunun İl temsilciliğinde yeniden değerlendirilmesi sonucunda, öncelikli olarak bu kadar ciddi bir konunun daha katılımcı ve daha etraflı bir şekilde değerlendirilmesi gerekliliği belirtilmiştir.
 
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilciliğimiz, her vesile ile Çankırı’'nın şehirleşme açısından en önemli sorunu olarak, yeşil alan eksikliğini görmektedir. Bu doğrultuda, Hükümet Konağı yeni yeri olarak belirtilen yerin, yeşil alan olarak değerlendirilmesinin daha iyi olacağı kanaatine varılmıştır.
 
11 Mart 2013 Pazartesi günü Büyük Otel'de gerçekleştirilen toplantıda bahsedilen ve 8 ay öncesine atfen, değerlendirildiği ve mecburiyetten Kırkevler mevkiindeki yeri kararı alındığı belirtilen, toplantı kararı eğer yanlış ise, İl Temsilciliği olarak yanlışı yine bir yanlışla düzeltmeye çalışmanın sağlıklı olmayacağı kanaatine varılmıştır.
 
Değerli Çankırı kamuoyuna saygı ile duyurulur.  
 
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası
Çankırı İl Temsilciliği" 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Salih Demir
20 Mart 2013 Çarşamba 17:48
Devletin haşmetine uygun olmalı
Yanı başımızda Kastamonu'da hükümet konağı ve çevre düzenlemesinin tarihi binalarla şehrin merkezinde şaheser bir görüntüsü var. Hükümet konakları tıpkı Osmanlı Devletindeki şaheser saraylar gibi devletin büyüklüğüyle paralel haşmetli bir yapı olması gerekir. Bu bakımdan eski hükümet konağı, Atatürk anıtı da göz önüne alınıp SGK, Şahinler çay bahçesi,eski Lazın bahçesi vs tümü birarada mütalaa edilip,
213.248.180.202
Mahir Ortalı
20 Mart 2013 Çarşamba 10:20
Ergonomik
Yani ekonomik, ergonomik davranılırsa bu kadar çeneye gerek kalmaz. Mızrağı çuvala sığdırmanın mantığı yok. Zenginin horozunu yumurtlatmak zorunda mıyız, ey fakirler.
95.65.213.117
Mahir Ortalı
20 Mart 2013 Çarşamba 10:18
Ergonomik
Çankırı bir çanağın içinde hökümet gonağı merkezde yapılıp, belediye başkanımızda artık çok katlı otopark projesini yeni dönemi beklemeden başlatmalı. Her evde 1-3 araba varsa Ankara dahil her yerde park sorunu var zaten. Merkezde yapılacak gonak halka yarayacak, peysajı vs güzel planlanıp göze hitap eder hale getirilebilir. Japonyada topraklar dar ama az yerden çok amaçlı işlevsel işler çıkartıyorlar.
95.65.213.117
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim