• BIST 103.328
  • Altın 193,634
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 20 °C

"Biz unutmadık siz de unutmayın"

Biz unutmadık siz de unutmayın
Yaklaşık bir aydır susuzluk sıkıntısı yaşanan Esentepe'de vatandaş öfkeli.

Esentepe Mahallesinde son bir aydır çileye dönen susuzluk ile ilgili olarak AKP milletvekili adaylarının Pazar gezisi sırasında su çilesini anlatmaya çalışan bir vatandaşa üst düzey bir AKP yöneticisinden tokat gibi cevap geldi

Suların bir haftadır hiç akmadığını aktaran bir mahalleli, partililerden çözüm beklerken, söz konusu yönetici “Ne zaman adam oldunuz, daha düne kadar merkeple su çekiyordunuz” cevabıyla karşılaştı.

Bu cevapla neye uğradığını şaşıran vatandaş, “Biz unutmadık, ama siz de bu sözlerinizi unutmayın” diyerek öfke ve şaşkınlığını özetledi.

Yaşanan sorunlarla ilgili olarak Belediye Meclis üyesi Satılmış Barak, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Barak “Aslında çözüm çok basit, ama bugünkü belediye yöneticilerinin nasıl bir davranış içerisinde bulunduklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Hiçbir fizibilite çalışması yapmadan, sorunun nerede olduğunu tespit etmeden, teknik çalışma yapmadan sanki sorun çözülecekmiş gibi referandum sürecinde oy için alelacele depo yapmanın göz boyamaktan başka bir şey olmadığı net anlaşılmakta. Bir de bundan birkaç ay önce mahalle halkını toplayıp modern bir kültür merkezi yapacağını söyleyen Belediye Başkanının, su sorunuyla ilgili olarak ne söyleyeceğini merak ediyorum. Daha önce yaptığım açıklamalarda olduğu gibi bugünkü yerel yöneticilerin gelecek nesiller için değil, gelecek seçimler için çalıştıkları kanaatindeyim. Bu zihniyetin Esentepe’ye, Çankırı’ya bir şey veremeyeceği aşikâr hale gelmiştir. Söz konusu su tartışmalarından sonra öğleden sonra Belediyenin itfaiye aracıyla su dağıttığı mahallemiz, ne bir deprem bölgesi, ne de bir Afrika ülkesi. Yıllardır suyu akan, ancak bugünkü belediyenin akıtmadığı bir mahalle olmuştur” dedi.

kaynak: karatekin gazetesi

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
akil adam
06 Haziran 2011 Pazartesi 10:35
yalandan kim ölmüş çamur at tutmasa da izi kalır
yav çankırılı hemşerilerim burada söz konusu olan 20 gündür suların akmaması ama siz neyi tartışıyorsunuz. ben sahsen mantık olarak seçimlere 10 gün kala hiç bir siyasetçinin böyle bir laf söyleyeceğini sanmıyorum bence uydurma sözler bunlar . şöyle bir düşünün siz siyasetçisiniz oy için halkın sorunlarını dinlemek için gittiniz esentepeye bir esentepeli de size 20 gündür sularımız akmıyor dedi sorununu anlattı siz seçimlere 10 gün kala ona bu lafı söylermisiniz. yalan olduğu her halinden belli.
95.10.167.13
......
05 Haziran 2011 Pazar 23:30
...
insanlarımız aşağılanmayı severler. başbakanın konuşma şekli nasıl herkese yukardan bakıyor. bunlar da aynı işte. önemli değil halkımız tekrar seçer.
88.254.178.224
s.y
05 Haziran 2011 Pazar 22:12
satılmış barak
satılmış bey buraya demec verenek adar git belediyeye başkanın yanına çık bilgi al halkı bilgilendir buraya yaptığın açıklama senin acizliğini gözteriyor değerli arkadaşım diyecen ki ben muhalefetim sen de haklısın yine de bilgi al halkı bilgilendir sanırım başkan sana bilgi verir iş esentepe olunca. siyasete gelince mangalda kül bırakmıyon böyle giderse devamlı muhalefette kalacaksın sanırım abiciğim siyasetini yaparken fazla atma yarın senden halk hizmet ister sen de yapamazsan yalan olur.
85.98.36.45
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim