• BIST 106.146
  • Altın 190,580
  • Dolar 4,5607
  • Euro 5,3190
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Borsa'yı zarara uğrattığı tescillendi!

Borsayı zarara uğrattığı tescillendi!
Çankırı Ticaret Borsası'nda denetimlerini tamamlayan Sanayi Bakanlığı raporunu yayımladı. Raporda, mevcut borsa yönetiminin kurumu zarara uğrattığı belgelendi.

Çankırı Ticaret Borsası ile ilgili olarak 2010 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen inceleme ve soruşturma ile ilgili olarak nihai rapor nihayet yayımlandı.

22 Şubat 2011 tarihli Sanayi Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü imzalı belgeye göre, Ticaret Borsasında yapılan denetimler sonucu, Hüsnü Ünal Başkanlığındaki yönetim kurulunun "Borsanın kuruluş amaçlarıyla bağdaştırılamayacak harcamalarda bulunduğu, yapılan temsil ve ağırlama harcamalarının yönetim kurulu üyelerinden yasal faiziyle birlikte alınması" kararının çıktığı görülmekte.

İşte o yazının bir bölümü:

"Borsanın kuruluş amaçlarıyla bağdaştırılamayacak harcamalara derhal son verilmesi, diğer giderlerinin de, azaltılarak azami düzeyde tasarrufun sağlanması ve kalifiye personel istihdamının bir an önce yapılması için gereken talimatların verildiği,

Borsanın amaç ve görevleriyle bağdaştırılmayan temsil ve ağırlama harcamalarının yasal faiziyle birlikte sözkonusu harcamaları onaylamak suretiyle, borsayı zarara uğratan yönetim kurulu üyelerinden tahsili için, borsa meclisine gerekli talimatın verildiği

Ayrıca, bu husustaki mevcut hatalı ve eksik uygulamaların sonlandırılarak bütçe disiplininin sürekli olarak sağlanması konusunda borsaya gerekli talimatların gönderildiği..."

ŞİMDİ GÖZLER, BORSA'DAN GELECEK YANITTA
Sanayi Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün Çankırı Ticaret Borsasında ortaya koyduğu usulsüzlüklerin boyutu konusunda herhangi bir açıklama yapmazken, konuyla ilgili olarak mevcut Borsa yönetiminin nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu.

Öte yandan yine aynı raporda işaret edilen "... kalifiye personel istihdamının bir an önce yapılması için gereken talimatların verildiği" şeklindeki uyarının bugün için hangi düzeyde gerçekleştirildiği ve konuyla ilgili mevcut Ticaret Borsası yönetiminin nasıl bir uygulama başlattığı da kamuoyunun merakla beklediği yanıtlar arasında.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
dürüst
29 Haziran 2011 Çarşamba 17:26
vaah çankırım vaah
ya bu kadar hizmet etmiş bir Hüsnü'nün kıymetini bilemediniz. Çankırı bu kafayla gittiği sürece daha çok kimseyi zengin edecek ve daha çok Aziz Nesinlik hikayeler çıkaracaktır.
195.190.20.130
abdülrezzak
20 Mart 2011 Pazar 21:04
hiç birinizin kafası basmıyor
şimdiye kadar kafanız çalışmamış şimdi mi çalıştırmaya başladınız.
95.10.2.215
para
17 Mart 2011 Perşembe 15:04
bozulmasın aralar
Sayın Editör; bu paranın rakamı nedir? Neden açıklama yapmıyorlar? Yiyenlerin yanına kar mı kalacak?
88.224.74.251
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim