• BIST 102.261
  • Altın 201,765
  • Dolar 4,8354
  • Euro 5,6699
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 29 °C
  • Eskişehir : 22 °C

Bu iddialar karşısında Müdür yerinde kalır mı?

Bu iddialar karşısında Müdür yerinde kalır mı?
Geçtiğimiz günlerde Vedat Beki'nin gündeme getirdiği "Çankırı çapsız Çankırılı bürokratlardan temizlenmeli" başlıklı yazısına gelen yorumlar hayli düşündürücü.

Sözcü18 sayfalarında Vedat Beki'nin köşesinden kaleme aldığı "Çankırı çapsız Çankırılı bürokratlardan temizlenmeli" başlıklı yazısına gelen okuyucu yorumları, Kültür ve Turizm İl Müdürü M. Kemal Karatatar'la ilgili vahim iddiaları gündeme taşıdı.

Sözcü18 Haber Merkezi olarak Vedat Beki'nin yazısına gelen okuyucu yorumlarını "yorumsuz" olarak bu sayfalardan yayımlıyor ve ortaya atılan iddialarla ilgili Kültür ve Turizm İl Müdürü ile ilgili nasıl bir soruşturma açılacağını merak ediyoruz.
 
İŞTE O YORUMLAR
 
Suçlu!!! - Vicdana ve insafa geldi
26 Mart 2011 Pazartesi Saat: 14.41
İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar demek ki insafa geldi diyeceksiniz ki niye ? Valilikte yapılan toplantıda ilde bulunan kamu araçlarına LPG önerisinde bulunmuş Yazar da demiş ki kel alaka olurmu sayın yazar sayın il müdürü sonuna kadar haklı Kendisi gibi daire amirlerinin olduğunu düşünüyor kendileri müdürlüğün hizmet araçlarını makam aracı gibi kullanıyor ve bu yetmiyor özel şahsi işlerinde kullanmaktan geri kalmıyor Bunlar neler mi diyecek olursanız evine bu arabalarla gelip gitme pikniğe ailecek bu arabayla gezmeye gitme gibi ha elimizde görüntü var mı yok Allah (CC) var.
 
İmam - Müdürlere laf çokta çalışıyorlar
26 Mart 2012 Pazartesi Saat: 15.11
Suçlu!!! diyen çok güzel izah etmiş.  Amma velakin eksiklikleri var. Kültür müdürü tabiki lpg isteyecek. Dairenin arabası Eldivan'ın dolmuşundan çok çalışıyor. Adam eşini dostunu akrabasını adeta yürütmüyor ve kendisi de makam şöförü. Sanayi mi her neyin müdürüyse pek tanımam. Kısa saçları elinde ve genelde bileğinde sallanan kırmızı tesbihiyle bir ara onu mafya cengaverlerinden sanmıştım. Masa üzerinde duran broşürü memleket Defterdarına gösterip bunu biz yaptık Çankırı standartlarının çokkk üzerinde demişti. Haklı galiba senede bir kitapcık yapsa sanayi ve teknolojimiz tavan yapardı.
 
Suçlu!!! - Kültür Müdürü 
26 Mart 2012 Pazartesi Saat: 15.59
Sayın imam haklısınız çok eksiğim var bu yorum kutuları yetmiyor ki ne yapalım en acısı da şudur ki hak yolunda inancı gereği ibadet için bile bu hizmet arabasını kullanmaktan geri kalmıyor nasıl mı? bağlı bulunduğu tarikat toplantılarına Allah'ın pazar günü gece yarısı ailecek katıldıkları toplantıya da bu araçla gidiyor. ne anladık biz bu ibadetten değil mi?
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
SeYYaH
09 Nisan 2012 Pazartesi 11:57
....
İllerde il valilerin emir ve zatlarına kaymakamların ise makam hizmetlerine binek otomobil tahsis edildiği görülmektedir. Bu düzenlemeye göre; başkent dışındaki illerde sadece vali ve kaymakamlara makam aracı tahsis edilebileceği, bunlar dışındaki makamlara binek makam otomobili tahsis edilemeyeceği son derece açıktır. Bu makamlar dışındaki il yöneticilerinin kullandıkları otomobiller hizmet aracı niteliğinde olup, 237 Sayılı Kanunun (1) ve (2) sayılı cetvelindeki tahsisten farklı bir özellik taşımaktadır. Bu daire amirleri resmi araçları makam aracı ya da babalarının aracı olarak görmemeliler.
78.186.68.220
EGELİ
09 Nisan 2012 Pazartesi 09:56
Çankırılı çalışanını işte böyle harcar
Ben Çankırı'da görevli memurum. Yıllardır sayın müdürümü tanır ve o kadarda hayranlık duyarım. Hizmetlerini bilen bilir. Ama ne yazık ki çankırı'ya kim samimi olarak hizmet etse harcanır, bunu çok gördüm. Kişiliği, samimiyeti, dürüstlüğü ve inancı ve ihlası ile örnektir. Diğerleri gibi riya içinde değil hizmet peşindedir ama yine yıllardır dönen aynı oyun, onu harcayalım bizimki gelsin. Allah'tan korkun yazık, Hizmet için kendi cebinden verdikleri ne olacak onu konuşan yok. Lütfen Çankırılı'lar bırakın da çalışan, böyle güzel insanlar hizmetini yapsın. Kaybeden ben değil siz olursunuz.
78.186.94.83
çankırılı
06 Nisan 2012 Cuma 00:51
:)
kültür müdürü diğer müdürlerin içinde en mütevazi ve çalışkan olanıdır. ben şahsen kültür müdürünü mesai dışında pisikletli ya da yaya görmekteyim yanlış kişiyi gösteriyorsunuz. yanlış müdürü taşa tutmakdasınız diğer kurumlarda şube müdürleri bile evine makam arabasıyla gitmekte. şu da bir gerçek ki son günlerde son model makam arabaları ile amirler ve şube müdürleri yarışır hale geldi ve çankırıda yürüme mesafesi en uzak yerin 20 dakika olduğu bir ilde son model araçlar yerine personelin kullanacağı nitelikte ucuz araçlar alınmalıdır.
88.227.200.172
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim