• BIST 102.794
  • Altın 189,138
  • Dolar 4,5435
  • Euro 5,3739
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 17 °C

"Bu liste Osman Canbaz'ın cambazlığı"

Bu liste Osman Canbazın cambazlığı
MHP Çankırı İl Başkanı Arif Soysal bugün yaptığı açıklamada iktidarın Çankırı'daki temsilcilerini hedef alarak zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

MHP İl Başkanı Arif Soysal, bugün İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Tevfik Rüştü Özgür'ün yaptığı basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorusu üzerine aylardır süren suskunluğunu sonlandırdı.

MHP İl Başkanı Soysal "İktidar Partisinin temsilcileri MHP ile sayın Valimizi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bu tezgaha düşmeyeceğiz" dedi. Soysal, basın toplantısı sonrası Sözcü18 Haber Merkezi'ne yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Dün İl Genel Meclisinde yaşanan gelişmeleri masaya yatırdığımızda karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor. Yakınkent OSB'nin müteşebbis heyetine seçilen 7 bürokrat Vali beyin doğal hakkıdır. AK Partili İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz yaptığı savunma ile partimiz MHP'yi Vali bey ile karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Bizim bu tezgaha düşmemiz mümkün değil. Bugüne kadar yaptıkları söylemlerde demokrasi havariliğini elden bırakmayanlar, MHP'nin Çankırı'da ikinci parti olduğunu unutuyor. Merkez'de 5 il genel meclis üyeliğinden 3'ü iktidarın 2'si MHP'nin. Buna karşın temsil bazında iktidar partisi işin tamamında. Bunun adı siyasi ahlaksızlıktır."

"ŞEREFSİZLERİN ŞEREFSİZLİKLERİNİ
ORTAYA DÖKMEYEN ŞEREFSİZDİR"

MHP İl Başkanı Arif Soysal, Çankırı'nın ufak bir kent olduğunu, il başkanlığı görevine seçildiği günden bu yana söylemlerinde insanları siyaseten yüz yüze getirme düşüncesinde olmadığını belirterek "Benim bu yaklaşımım bazı mahfillerde 'onlardan kortuğum ya da çekindiğim' gibi anlaşılmış olmalı ki, bu yüzden siyasi meydanın kendilerine kaldığını düşünebilirler. Bu günden itibaren iktidar partisi şahsiyetlerin yapmış oldukları her türlü gayrimeşru işleri vatandaşa ifşa edeceğimin bilinmesini isterim. Sıkıştıkları zaman 'şerefsizsin, şerefsizler' şeklinde cümleler kuranlara sesleniyorum: Şerefsizlerin yapmış oldukları şerefsizlikleri deşifre etmezsem ben şerefsizim! Çankırı'yı sömürüp kendileri semirenler bundan böyle meydanın boş olmadığını çok daha iyi görecekler."

BU LİSTE OSMAN CANBAZ'IN CAMBAZLIĞI!

İl Genel Meclisinin dünkü toplantısında oylanarak kabul edilen Yakınkent OSB Müteşebbis Heyetinde yer alan 4 AK Partili İl Genel Meclis üyesininin Meclis Başkanı Osman Canbaz'ın sergilemiş olduğu icraat sonucu oluştuğuna fazlasıyla kanaat getirdiğini belirten MHP İl Başkanı Soysal "Bu durum tamamen Osman Canbaz'ın cambazlığı ile sonuçlanmıştır! Yaşanan rezaleti savunma adına da 'Vali Beyin listesi' diyerek kurnazlığa kaçıyor." dedi.

HÜSEYİN FİLİZ'İN HABERİ YOK!

MHP İl Başkanı Arif Soysal sözlerini önemli bir iddia ile tamamladı. Soysal "Yakınkent OSB'nin mimarı bölge milletvekili sayın Hüseyin Filiz'in Mecliste oylanarak kabul edilen müteşebbis heyetteki isimlerden haberdar olmadığını öğrendim. Bunu sayın milletvekili Çankırı'ya geldiğinde bizzat vatandaşın karşısındayken bir kez daha soracağım. Alacağımız cevabı da birlikte göreceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Vatandaş
28 Kasım 2012 Çarşamba 09:35
cambaz ve ildeki cambazlar
Ben bir Ak Partili olarak bu cambazlıklara ve ayak oyunlarına çankırıda kim son verecek merak ediyorum.
78.186.25.62
Özgür
27 Kasım 2012 Salı 01:53
Bu açıklamanın perde arkası ne?
Ben mi yanlış anlıyorum diye defalardır okuyorum. Yani şunu mu diyor başkan: "Kararınızı yeniden gözden geçirin, bizim canbaza da bir mütevelli heyet üyeliği verin, yoksa kirli çamaşırlarınızı açıklarım ha!" Çözemedim? Bu açıklamayı Ömer Sağlam deşifre eder, mütevelli heyet masalını da İbrahim Zincirci yazarsa çok aydınlanırız diye tahmin ediyoru
88.227.9.81
bekir
26 Kasım 2012 Pazartesi 14:35
geçmiş olsun
Aferin Sayın Soysal sana. sen de kabul ettin ya MHP'nin ülke içinde kaybolacağını korkma Çankırı'dan da kaybolacaksınız MHP liler bırakın artık. Bu safsataları boş milliyetçilik sözlerini siz ancak ve ancak ırkçılıkla yarışabilirsiniz.
79.123.128.153
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim