• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Bukan, TBMM'de AKP'ye fena bindirdi!

Bukan, TBMMde AKPye fena bindirdi!
Bukan, bugün TBMM'de yaptığı konuşmada "Torba yasa tasarısı, AKP'nin başarısız yönetiminin en büyük göstergesidir" dedi.

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan, bugün parti grubu adına TBMM'de yaptığı konuşmada AKP hükümetine fena yüklendi. Bukan özellikle konuşmasının son bölümünde Çankırı'nın yaşadığı sıkıntılardan örnekle vererek hükümete yüklendi. Bukan "Çankırı'da icra daireleri her gün 3 saat fazla mesai yapmaktadır" diyerek, şehirdeki ekonominin geldiği noktaya dikkat çekti.

MHP Milletvekili Bukan'ın TBMM'deki konuşmasının tam metni şöyle:

"Sayın Başkan, değerli milletvekilleri;

606 sıra Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve diğer bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanunun Geçici 28. maddesne verilen önerge adına Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz almış bulunmaktaym.

Partim ve şahsım adına Yüce Heyeti saygıyl selamlıyorum.

Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri; Hükümet üyelerine sesleniyorum.

Bu tasarıyı getirdiniz şimdi Meclise. Tasarı hazırlanırken mevzuat hazırlama usul ve esasları hakkında yönetmelik hükümlerine riayet edilmemiştir. Tasarı da konu itibariyle aralarında bağlantı bulunmayan birçok mevzuattan oluştuğu için bütün konuların derinliğine inilmemiştir

Torba Kanun olarak nitelenen bu türlü uygulamalar sonucu kanunlar için aranan öngörülebilir, anlaşılabilir ve ulaşılabilir olma özellikleri tamamen yok edilmektedir. Hukuki güvenli ilkesi, yürürlükte bulunan ve herkes için bağlayıcı olan kuralların açık, ulaşılabilir ve öngörülebilir olmasını gerekli kılar. Ülkemizde son yıllarda yaygınlaşan bu şekildeki yasa yapım tarzı, hukukun bu genel ilkesini dahası hukukun kendisini altüst etmiş bulunmaktadır.

BU TASARI İLE AKP ÜLKEYİ İYİ İDARE EDEMEDİĞİNİ İKRAR ETMEKTEDİR!
Tasarı görüşmelerinde TBMM İç Tüzüğü hükümleri dikkate alınmamıştır. Tasarının içerdiği konular itibarıyla 8 ayrı ihtisas komisyonunda ayrı ayrı görüşülmesi gereken maddeler vardır. Başka komisyonların görev ve uzmanlık alanına giren düzenlemeler, ilgili komisyonlarda görüşülmeyerek iç tüzük hükümleri ihlal edilmiştir.

Bu düzenleme ile AKP esasen sekiz yıldır Türkiye'yi iyi yönetmediğini ikrar etmektedir. Vatandaşlarımızın borcunu ödeyemez hale gelmesinin sorumlusu, sekiz yıldır gerekli önlemleri almayarak ekonomiyi ve vatandaşlarımızı kaderine terk eden AKP hükümetidir.

Önce borcunu ödeyemez duruma düşürdüğü vatandaşlarımıza tam da seçim önesinde kolaylık getirmeyi vaat etmesi, AKP'nin samimiyetsiz ve fırsatçı siyasetinin yeni bir göstergesi olarak kaşımıza çıkmaktaır. Bu durum AKP'nin sorunları çözmeyip kronikleştirme ve sonra da istismar etme alışkanlığının bir başka örneğidir.

12 Eylül Anayasa Refarandumu öncesi "12 Eylül'ü yargılayacağız ve hesap soracağız" diyerek halktane 12 Eylül mağdurlarından sahte gözyaşları dökek "Evet" oyu isteyen AKP 4 aydır istismarının üstüne yatmış ve bu sözünü inkar ve unutturma gayretine girmiştir. Dört aydır bu konuda en küçük bir gayret göstermemiştir.

12 Eylül mağdurlarının insafsızca ve haksz bir şekilde istismar eden AKP bu konudaki gerçek yüzünü Plan Bütçe Komisyonunda MHP'nin son derece samimi, iyi niyetli ve mütevazı önergesini reddederek göstermiştir. AKP'nin 12 Eylül hakkında Kenan Evren gibi düşündüğü anlaşılmaktadır.

AKP, seçime dönük popülist bir yatırım çabası içerisindedr.

AKP'nin seçim yatırımları yerine öncelikli olarak yapması gereken şey, vatandaşlarımızın gelir düzeyini yükseltecek ve istihdamı artıracak yapısal önlemleri almaktır. Vatandaşlarımızı borçlanmadan yaşayabilir hale getirmektir. Türkiye ekonomisinin üretmeyn, ithal eden tüketim dayalı yapısını ve dolayısyl sıcak paraya ve ithalata dayalı ekonomi anlyışını kökten değiştirmelidir.

İCRA DAİRELERİ FAZLA MESAİDE!
Seçim bölgemiz olan Çankırı'dan örnek verecek olursak, AKP'nin sekiz yıl aşkın hükümeti dönemide ekonomik zorluklar içerisine düşenler rızıklarını başka yerlerde aramış ve Çankırı'mızın nüfusu 274 binden 185 bine düşmş, milletvekili sayısı da 3'den 2'ye düşmüştür. Çankırı'da esnafımızın, emeklimizin, çiftçimizin, sanayicimizin, işçimizin, memurumuzun borçları artmış, protestolu senetle karşılıksız çek sayıları da rekor seviyeye ulaşmştır. İcra dairesi mesai bitiminden sonra en az 3 saat mesai yapmak zorunda kalmıştır. Bu yalnızca Çankırı ilimizde gözüken bir durum değildir. İç Anadolu Bölgesindeki tüm illerimizin nfusu düşmüş ve milletvekili sayıları da azalmıştır. Önümüzdeki seçimlerde halkımız bunun hesabını mutlaka soracaktır.

Yüce heyete saygılarımı sunarm."


                                                                     

                                                                           

 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ahmet
08 Şubat 2011 Salı 11:43
değişen çankırıyı gör
sayın milletvekilim eleştirirken biraz insaf diyorum çankırı memba suyuna kavuştu yolları yapıldı ünüversitesi geldi yapılaşma ful devam ediyor toki yeni yapacağı konutlarla çankırıya yeni estetik katacak sizin içinden çıkılmaz şekilde bıraktığınız hastaneyi yapan da bu hükümet insaf
78.167.207.205
Ali İhsan
06 Şubat 2011 Pazar 03:21
görmek
Değerli hemşehriler neyin peşindesiniz siz. ya geçen döneme kadar yolumuz yoktu. şimdi 1 saatten az bi sürede memleketteyiz. en basiti bu. gerisini söylemeye gerek yok. Burada çok sıralarım hizmetleri ama zamanınızı almayayım. Sn. Bukan'a sormak lazım. AKP'den önce de siz iktidardaydınız. Ne haldeydik ya ne çabuk unuttunuz. Sizi iktidara taşıdık oy verdik. Siz gittiniz koalisyon kurdunuz. 3 dönemdir iktidar aynı. Sizi de gördük ya. Tamam muhalefet yapacaksınız illaki ama el insaf el insaf. MHP karalama sanatı yapmamalı CHP gibi olmamalı MHP farklı olmalı. yanlış yapıyorsunuz. Siz böyle yaptıkça AKP her zaman iktidardır ve oyumuz sonuna kadar AKP'yedir. Lütfen muhalefet yapın ama biraz saygı....
78.162.163.121
Orhan YILMAZ
04 Şubat 2011 Cuma 12:16
kepçe
Kepçe kullanmam maşa asla. Görüş malesef seni hayal kırıklığına uğratacak ama yok. Ahmet, Mehmet, Süreyya aslında kapı aynı. İnsan..
Yazdığım yorumları okuyup anlamadan cevap verip kepçe maşa gibi ifadeler kullanmak hoş değil. Madde-1 Bir Çankırılı mert olmalı ağzından çıkana imzasını atmalı, adını yazmalı toplum içerisinde benin demeli. Maske sadece korkakların ve zayıfların silahıdır.
Evet haklısın bölüyorlar parçalıyorlar. Yalnızım kimseye boyun eğmem. Sen iki vekili görmemişsin ben üçünü de görmedim. Hafta başından sonra AKP'nin sözcülüğünü, maşalığını, kepçeliğini taşeronluğunu aklına ne gelirse yapacağım. Yakında ak da belli olur kara da sen yine de izlemeye devam et. Kalın sağlıcakla.
81.215.104.73
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim