• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Burası Japonya değil! İndağı

Burası Japonya değil! İndağı
Ilgaz - İndağı arasında yapımı tamamlanan 10 km'lik karayolu göçtü...

Kastamonu-Çankırı-Ankara karayolunun geçen yıl yapılan çok şeritli Ilgaz İnköy bölümünde, dün sabaha karşı göçük meydana geldi. Çok şeritli karayolunun iki şeritlik bölümü kâğıt gibi yırtılarak göçtü.

YOLLA İLGİLİ FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA

karayolu-gocuk-resim-02.jpg

Daha önce yoldaki çatlaklar nedeniyle tek şeride düşürülen yolda, Karayolları görevlilerinin yolun her an göçmesine karşı güvenlik önlemlerini artırmaları sonucu kaza oluşması önlenmiş olmasına rağmen, yolun diğer şeridinin de göçme tehlikesine karşı, karayolları ekiplerince servis yolu yapılmaya başlandı.

Yetkililer, kaymanın yeraltı suyundan kaynaklanmış olabileceğini belirtirken, göçük nedeniyle karayolunun kapanma tehlikesinin de var olduğunu ifade ediyorlar.

Kaynak: Karatekin gazetesi  / Fotoğraf: Cengiz Yalçın

indagi-resim-05.jpg

Etiketler: ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Şehmus Tulgay
31 Mart 2011 Perşembe 14:42
yazıklar olsun
Dokuz yıllık akp iktidarı duble yollarla gündeme geldi. Bunlar yol ihalelerini "Bu işin uzmanı büyük şirketler" yerine, böl parçala yandaş partili de nasiplensin zihniyeti ile Türkiye'de yeni zenginler yarattılar. İhaleyi alanlar sanki yol mu yaptılar? Kesinlikle hayır. Hemen taşaron firmaya işi daha az bir paraya devrettiler. Taşaron firma da kar etmek için yolu öylesine yaptı. Harcanan bu paralarda herkesin hakkı olduğuna göre dini öne sürerek siyaset yapan beyler, affedilmeyen tek günah olan "KUL HAKKINI" nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz?
85.104.89.201
Alp Turkcan
31 Mart 2011 Perşembe 13:54
Bu yolu kim teslim aldı?
Ilgaz-Korgun arası 30 km'lik yol parça parça ihaleye verildi; hepsi de kısa bir süre sonra göçtü ve kullanılamaz hale geldi. Aynı şeyi şimdi gene yaşıyoruz. Bu konudaki yetkililerin, gerek yol yapımı sırasında ve gerekse teslim edilirken bu yollara hiç bakmadan teslim aldıkları anlaşılıyor. Umarım hesabı sorulur ve milletin parasını aşırmayı alışkanlık haline getiren bu yol yapım şirketlerine bu yollar tekrar yaptırılır. Evet 30 km'lik yolu 5 senedir yapamayan, yaptıramayan bir idari ve siyasi kadronun yönettiği talihsiz il Çankırı.
88.231.152.79
Orhan YILMAZ
31 Mart 2011 Perşembe 11:53
şahinnnn
Kozmozun delisi şeklinde bana muhalefet olacağına hayatına, yaşantına, coğrafyana yaşadığın topraklara muhalefet olmayı dene. Hahgi Şahin kimin şahin şeklinde düşünmesin insanlar kendine saygı göster ben buyum de. Şimdi düşün bu yol önlem alınmadan da çökebilirdi. Bu çok büyük bir olasılık. O anda o yoldan geçebilirdin ya da bir yolcu otobüsü de olabilirdi bu. Ve kaybetseydik birilerini ne olacaklardı Kazazede, kader, alın yazısı, ihmal olan ölene olacaktı. Çankırı nedir sence? Bence emekliliği gelip geçmiş yöneticilerin beş yıldızlı odalarında düşsel avuntular kurdukları zaman hızlı akıyor ya böyle giderse yaştan emekli olacağız diye mızmızlandıkları koca bir yayla. Sence?
217.31.243.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim