• BIST 100.618
  • Altın 141,206
  • Dolar 3,5120
  • Euro 3,9960
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 31 °C
  • İzmir : 34 °C
  • Çankırı : 28 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 27 °C

Canbaz'ın ayak oyunları bitmiyor!

Canbazın ayak oyunları bitmiyor!
Çankırı İl Genel Meclisi'nde bugün yapılan encümen üyelikleri seçimi yine "Canbaz oyunu"na sahne oldu.

Çankırı İl Genel Meclisi'nin bugünkü oturumunda yapılan encümen üyelikleri seçimi, Meclis Başkanı Osman Canbaz'ın siyasi hamleleriyle şekil değiştirdi. Dün Ak Parti Grubunun yaptığı toplantıda kur'a ile encümen adayları listesine giren Visali Kara, bugün oylamada encümen üyesi seçilemedi.

OLAYLARIN GELİŞİMİ

İl Genel Meclisi'nin Nisan ayı toplantısının ilki dün gerçekleşmişti. Sabah toplanan Ak Parti Grubu, bugün yapılacak olan encümen üyelikleri seçimlerinde bu görevde bulunmayan üyelerin yeralması kararı doğrultusunda Ali Karaca, Tuğrul Kaya, Ahmet Çelik ve Recep Yılmaz'ın isimleri ile birlikte 5'inci üye de kur'a ile belirleniyor. Grupta yapılan kur'a Visali Kara'ya çıkıyor.

BU SABAH YAŞANILANLAR

Bugün saat 10.00'da toplanan Çankırı İl Genel Meclisi, seçimlere geçmeden önce MHP Grubu önergesinde 4 MHP'li üye ile birlikte bir Ak Partili üyenin teklifi dikkat çekiyor. MHP Grubu, Ak Parti Şabanözü İl Genel Meclis üyesi Nurettin Erdal'ı encümen üyeliğine aday olarak gösteriyor.

Yapılan oylama sonucu encümen üyeliklerine Recep Yılmaz (19), Tuğrul Kaya (16), Ali Karaca (15) ve Ahmet Çelik (14) oy alarak seçilirken, MHP Grubunun da önermiş olduğu Ak Partili isim Nurettin Erdal (15) oy alarak seçiliyor.

İDDİALAR

Konuyla ilgili olarak Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre dünkü grup toplantısında alınan karara karşın, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, İl Başkanlığı seçimi öncesinde Hüseyin Boz'u destekleyen grup içerisinde yer aldığını bildiği Visali Kara'nın encümen üyesi olmaması yönünde siyasi oyunlara giriyor. İddialara göre Ak Parti'nin Orta İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Şahin'in MHP Grup Başkanvekili Tevfik Rüştü Özgür'le dirsek teması sağlayarak Ak Parti Şabanözü İl Genel Meclis Üyesi Nurettin Erdal'ın aday gösterilmesi sağlanıyor. Bunun sonucunda da MHP'nin 7 oyu ile birlikte Osman Canbaz'a ait Ak Parti grubu içerisindeki 9'un katkısıyla  Nurettin Erdal encümen üyesi seçtiriliyor.

OSMAN CANBAZ RÖVANŞI MI ALDI!

Bugün yapılan ve Visali Kara'nın liste dışı kaldığı seçimle ilgili farklı bir değerlendirme de "Visali Kara, iki yıl önce encümen seçimlerinde Osman Canbaz karşısında MHP'nin oyları ile seçimi kazanmıştı. Osman Canbaz bugün Visali Kara'dan iki yıl öncesinin rövanşını aldı" şeklinde yapılıyor.

AK PARTİ TABANI OLAYLARI DEĞERLENDİRİR!

Öte yandan siyasi kulislerde, encümen üyeliği seçiminde yaşanılan son olayın Ak Parti tabanında bugüne kadar beklenmeyen tepkileri de beraberinde getireceği şeklinde söylentileri de gündeme taşıdığı görülüyor. Ak Parti'ye yakın kaynaklar "Tabandaki rahatsızlık her geçen gün giderek büyüyor. Bölge milletvekillerinin 'ben yaptım oldu' zihniyeti ile İl Başkanı Çivitcioğlu'nun icraatlerine paralel İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz'ın tabanı rahatsız eden hal ve davranışları bir yerde patlak verecek. Yaşanılanların tabandan karşılık görmemesi mümkün değil" diyerek olabileceklere ışık tutuyorlar.

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR:
BENİMLE KİMSE BAĞLANTIYA GEÇMEDİ

Konuyla ilgili olarak kendisine ulaştığımız MHP Grup Başkanvekili Tevfik Rüştü Özgür "Nurettin Erdal ile ilgili olarak Ak Parti grubundan kimbe benimle temasa geçmedi. Böyle bir olay yaşanmadı. Olay tamamen spontane bir şekilde gerçekleşti. Sabah grubumuza gelen Nurettin Erdal'a 'Seni aday gösterelim mi?' dedim. O da benden 5 dk izin istedi. Daha sonra odaya gelerek 'Tamam gösterin' dedi. Biz de kendi 4 arkadaşımızla birlikte kendisini aday gösterdik" diyerek yaşanılanları aktardı.

Fotoğraf: Dün Ak Parti grubunca yapılan toplantıda kur'a ile 5 kişilik listeye giren ancak bugünkü oylamada seçimi kaybeden Merkez İl Genel Meclis Üyesi Visali Kara.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
yavuz
06 Nisan 2012 Cuma 15:17
normal
siz hiç bir akpli belediyeye yolsuzluk operasyonu yapıldığını gördünüz mü maşallah muhalefet belediyelerinin yolsuzluklarını hemen yakalayan adalet iş akpli belediyelere gelince tıs yok. gerçi onlar da haklı akp'li belediyeler yolsuzluk yapmıyor ki. hepsi iftira canım :)))))
95.9.251.233
ismail
06 Nisan 2012 Cuma 12:55
gene yapmış yapacğını.
osman canbaz denen kişi gene yapacağı canbazlığı yapmış. bu adama bir dur diyen yok mu. nerede bu akp'nin temiz ve dürüst insanları. bu adamı neden partiden uzaklaştıracak birisi yok mu kardeşim. bu adam memlekette cirit atıyor. bu adam bile bile yolsuzluklar yapıyor. bu adama yasalar kanunlar da ceza vermiyor. gerçi akp'nin adaleti kendi partisinden olan kişilere çalışmıyor. ben gene de buradan söylemek istedim. gerçi bana ne yaaa kimin ne hali varsa görsün deyip geçmek lazım. balık başından kokarmış derler yaaa. bu akp'nin başındakilerin yüzde 80 böyle. yee babam yee. yemezseniz ceza alırsınız.
78.187.90.241
ak partili
05 Nisan 2012 Perşembe 22:42
özel idara
Bu Osman Canbaz meclis üyelerinin özel idare mülklerinde kiracı olması mümkün olmadığı halde özel idare binasını Ekmek Fırını olarak kullanıyor. üstelik kirasını ödemeyip kamu oyunun diline düşüyor, Ak Partimize zarar verdiğini bilmiyor mu, hadi milletten utanmıyor, Allah'tan da mı korkmuyor? Ak Parti'nin genel merkezindekiler bunu görmüyor mu? Yoksa hesabı Ak Parti'yi Çankırı'da bitirmek mi?
85.110.45.139
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim