• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 10 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk'e 4 masum soru!

Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk'e 4 masum soru!
Çankırı Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğunda oturan Hasan Öztürk'e, Sözcü18 Haber Merkezi 4 masum soru hazırladı.

Sözcü18 sayfalarında yer alan "Çankırı Belediyesi 'zabıta' hizmetleri ile ilgili ihbar yağmuru" başlıklı haberimize gösterilen olumlu ve de olumsuz tepkiler sonrası Genel Yayın Yönetmenimiz Vedat Beki'yle görüşen ve kendisiyle ilgili yapılan haberleri 'kulaktan dolma, mesnetsiz iddialar' olarak yorumlayan Çankırı Belediye Başkanı Hasan Öztürk'e '4 masum soru' hazırladık. 

Beklentimiz odur ki; bu sayfalardan yönelttiğimiz sorular muhatabı tarafından yazılı açıklama ile cevaplandırılır.

SORU 1: Çankırı'nın göbeğinde, Belediye İş Merkezi çatısı altında faaliyet gösteren 'CafeS' isimli cafe-bistro hangi çıkar ve menfaatler karşılığında yaklaşık 2 YIL'dır RUHSATSIZ çalışmaktadır? Şayet 'çıkar ve menfaat' yok ise böylesi bir işyerinin bu kadar süre içerisinde 'ruhsatsız' çalışmasının nedeni nedir?

cankiri-cafes-bistro-resim-04.jpg

SORU 2: Çankırı'da yıllarca 'Maltepe Dersanesi' olarak hizmet veren işyeri kullandığı suyu 'mesken' tarifesi üzerinden ödediği iddia edilmekte! Belediye binasına 300 m mesafede olan ve yıllarca Çankırı'nın popüler ticarethanelerinden biri olarak faaliyet gösterilen Maltepe Dersanesi'nin 'mesken tarifesi' üzerinden su aboneliği faturası ödediği doğru mudur? Bu iddialar doğru ise; şahsınızın ve de çalıştığınız Çankırı Belediyesi'nin 'FETÖ-PDY' ile ilgili mücadelesi hangi düzeyde samimiyet arz etmektedir?

cankiri-maltepe-dersanesi-resim-04.jpg

SORU 3: Çankırı Merkez'de Küçük Sanayi'de 2015 yılına kadar Çankırı Belediyesi'nin mülkiyeti olan ve vatandaşın 'Köşk Lokantası' olarak bildiği meskun mahalin 1986 yılından geride bıraktığımız yıla kadar olan yaklaşık 29 yıllık 'kira' bedelini kim ya da kimler almıştır? Yine aynı meskun binanın yıkılarak yeniden 2 katlı olarak inşaasına Çankırı Belediyesi neden ve hangi gerekçeklerle göz yumdu? Çankırı'da 'kaçak' inşaat yapmak dün mümkün ise bugün de mümkün müdür?

cankiri-kosk-lokantasi-kacak-resim-04.jpg

VE 4'ÜNCÜ SORUMUZ: Size bağlı olan 'Zabıta' Müdürlüğü bünyesinde yer alan ve içerisinde nakit paralarla birlikte altın-ziynet barındıran 'Bulundu Kasası' 18 Mart 2016 günü saat 16.40 itibariyle kim ya da kimler tarafından BOŞALTILDI? Yaşanan bu durum en masumane haliyle ADİ BİR HIRSIZLIK olayı değil midir? Siz ita amiri olarak olayı adli mercilere bildirdiniz mi? Bu olaydan başta Çankırı Valisi olmak üzere Çankırı Emniyet Müdürlüğü'nün haberi var mıdır? Yok ise, başta şahsınız olmak üzere Zabıta Müdür Vekili Mesut Aslan'la birlikte bu suça ortak olmuyor musunuz?

Ayrıntılar geliyor...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
nuri
09 Mayıs 2016 Pazartesi 13:50
13:50
editör alperenin sorularına cevap bekliyoruz hadi ama
88.225.117.239
cemil
09 Mayıs 2016 Pazartesi 13:49
13:49
Yahu bu hırsızın hiç mi suçu yok hhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaahhaaaa
88.225.117.239
ALPEREN
28 Nisan 2016 Perşembe 00:00
00:00
SAYIN EDİTÖRE Bİ KAÇ SORUMUZ OLACAK. İNŞAALLAH CEVAP VERME CESARETİNİ GÖSTERİR.

1- BAHSETTİĞİNİZ HADİSELERİN TARİHİ HEP GEÇMİŞE YÖNELİK. VELEV Kİ DOĞRU OLSA BİLE BU ZAMANA KADAR NEDEN BEKLEDİNİZ?

2- SİZE BU HABAERİ UÇURAN KİŞİLER NEDEN BU KADAR BEKLEDİ ?

3- HABERİ UÇURAN KİŞİLERİN ACABA MAMALARIMI KESİLDİ DE SİZE – ÖZELLİKLE SİZE—BU HABERİ UÇURDU?

4- NEDEN DİĞER HABER SİTELERİNE BU BİLGİLER VERİLMİYOR DA, AKP VE ÖZELLİKLE İRFAN DİNÇ DÜŞMANI OLAN SİZE BU BİLGİLER ULAŞTIRILIYOR ?

5- SİZİN HABER KUŞUNUZ ACABA HANGİ SUÇLARDAN DOLAYI KENDİNİ AKLAMAK İÇİN VE İNTİKAM DUYGUSU İLE BU BİLGİLERİ VERMEYE BAŞLADI?

SİZDEN BU ZAMANA KADAR HEP ÖZELLİKLE İRFAN DİNÇ DÜŞMANLIĞINDAN BAŞKA PEK HABER GÖREMİYORUZ.

BEKLERDİK Kİ; ÇANKIRI'NIN GÜR SESİ OLARAK SİZLERDEN;

- ÇANKIRI’DA ÜNİVERSİTEDE PKK SEMPATİZANI ÖĞRENCİLER NE TÜR FAALİYETLER YAPIYOR. ÖĞRENCİLER ÜZERİNDE NASIL BASKI UYGULUYORLAR? HABERİNİZ VAR MI?

- ÇANKIRI’DA FUHŞUN ALMIŞ BAŞINI GİTTİĞİ ORTAMDA BUNA SEBEP OLAN NEDENLER HAKKINDA NASIL BİR KAMUOYU BAŞLATMAYA ÇALIŞTINIZ?

- ÇANKIRI’DA BULUNA MÜLTECİLERİN KENDİ SIKINTILARI VE ÇANKIRI HALKINA YAŞATTIĞI SIKINTILARI BİLİYOR MUSUN ? HİÇ GÜNDEME GETİRDİN Mİ?

- ÇANKIRI’DA ÖZELLİKLE DEVLET DAİRELERİNDE MEYDANA GELEN AŞIRI ENERJİ İSRAFI HUSUSUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ ACABA?

- ÇANKIRI’DA MADDE BAĞIMLILIĞININ ORTAOKUL SEVİYESİNE İNDİĞİNİ, KİMLERİN KULLANDIĞINI HERKESİN BİLDİĞİ ANCAK BASININ BU TÜR KONULARDAN UZAK OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ ?

- ÇANKIRI’DA BULUNAN BASININ BİR HABERİN BÜTÜN YEREL GAZETE VE HABER SİTELERİNDE HARFİYEN AYNEN YAZILMASININ NE KADAR KOMİK OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

VE DAHA BUNLAR GİBİ BİNLERCE SORU SORARIM SİZE? ÇANKIRI’DA NE BASIN NE DE MUHALEFET VAR.

BİR ÇANKIRILI OLARAK BU OYUNA BİR SON VERMENİZİ İSTİYORUM.

ALPEREN
78.183.201.2
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim