• BIST 103.224
  • Altın 192,536
  • Dolar 4,6299
  • Euro 5,4574
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Çankırı Belediyesi'nde neler oluyor?

Çankırı Belediyesi'nde neler oluyor?
'Palalı' saldırganların bastığı Çankırı Belediyesi'nde neler oluyor? Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediyede olup bitenden habersiz mi? Başkan Dinç, oturduğu koltuğa ne kadar hakim?

Çankırı Belediyesi'ni basan 'palalı' saldırganlar sonrasında gözler Belediye Başkanı İrfan Dinç'e çevrildi. Özellikle Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün şehir merkezinde gerçekleştirdiği icraatler (!) sonucu bizatihi Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından verilen emirle soruşturma geçiren zabıta çalışanları M.Ç ve B.G ile ilgili süreç devam ederken, Belediye binasının, pazarcılık yapan 2 kişi tarafından 'palalarla' basılması ve binanın camlarının kırılması olayı bardağı taşıran son damla oldu.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgiler ışığında yaşananları da masaya yatırdığımızda ortaya çıkan tabloda; Belediye Başkanı İrfan Dinç'in oturduğu koltuğun hakimiyetini çoktan yitirdiğini ve belediye binasında 'çok başlılığın' hakim olduğunu görmek mümkün.

hasan-ozturk-cankiri-resim-04-001.jpg

AKYURT'TA YANAN SON MODEL
BELEDİYE ARACI İLE İLGİLİ
HERHANGİ BİR SORUŞTURMA AÇILMADI

Geride bıraktığımız aylar içerisinde Çankırı Belediyesi İmar Müdürlüğü'ne ait 2016 model bir araç, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk'e ait özel mobilya araçlarını Çankırı'ya getirirken yükü ile birlikte bilinmeyen bir nedenle yandı.

Olay sonrası Çankırı Belediyesi İmar Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma açmak istedi ancak Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk buna izin vermedi.

Belediyeye ait yanan 2016 model aracın 80 bin tl ve üzerindeki mobilyanın da yaklaşık 10 bin tl değerinde olduğu öğrenilirken, konuyla ilgili Çankırı Belediyesi'nde herhangi bir soruşturmanın açılmamış olması tam anlamıyla bir muamma olarak önümüzde duruyor.

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ'NE ATAMA SONRASI
ÇANKIRI'DA İŞLER ÇOK MU ÇOK DEĞİŞTİ
Çankırı Belediyesi'nde Zabıta Müdür Vekilliği görevine atanan Mesut Aslan'ın göreve başlamasından sonra şehir merkezinde verilen 'zabıta' hizmetlerinde olumsuzluklar ardı ardına yaşanmaya başladı.

İddialara göre; özellikle 'işyeri açma ruhsatı' verilmesinde yaşanan çok sayıda usulsüzlük esnafla belediye arasında yeni yeni problemlerin ortaya çıkmasına vesile oldu. Ardı ardına patlayan olaylar zincirine Çankırı'da 'sahte ruhsat'la faaliyet gösteren ve sayısı da henüz belli olmayan işyerleri eklendi.

İDDİALAR VAHİM
Çankırı Belediye Zabıta Müdürlüğü koltuğunda 'vekil' olarak oturan Mesut Aslan ile ilgili olarak Haber Merkezimize ulaşan iddilar hayli vahim!

Bu iddialar arasında şehir merkezinde faaliyete geçen ve açılış kurdelasını bizatihi Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın kestiği Mavera Cafe'nin 'gizli sahibi'nin Zabıta Müdür Vekili Mesut Aslan olduğu ve bu işyerinin de an itibariyle 'işyeri açma ruhsatı'nın bulunmadığı belirtiliyor.

İddialar bununla da kalmıyor; bizatihi Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesi altında şehir merkezinde faaliyet gösteren esnaflardan çeşitli adlar altında yaklaşık 1 milyon TL dolayında paranın toplandığı dile getiriliyor.

Anlayacağınız Çankırı Belediyesi'nde 'organize işler' almış başını gidiyor!

Peki, tüm bu iddialara ve yaşanılan olaylara 'Kim dur diyecek'?

BÖYLESİNE İDDALAR ŞEHİRDE DOLAŞIRKEN
BELEDİYE BAŞKANI İRFAN DİNÇ NE YAPIYOR?
Çankırı Belediyesi'nde yaşanan sorunların kökten halledilmesini sağlayabilecek tek kişi; Belediye başkanlığı koltuğunda oturan İrfan Dinç!

Bu yüzden Başkan Dinç'e sorulması gereken soruları her zaman olduğu gibi yine Sözcü18 Haber Merkezi soruyor:

- Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, oturduğu koltuğa hakim mi?

- Belediye çalışanlarının yaptığı icraatleri tam anlamıyla kontrolü altına alabilmiş mi?

Bu soruların yanıtlarını bizim verebilmemiz mümkün değil. Ancak, muhataba baktığımızda gördüğümüz şudur ki; Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye'deki hakimiyetini kaybetmiş dolayısyla da Çankırı'da 'belediye' çatısı altında yapılan icraatlerin endazesi fena kaymış!

Direksiyon hakimiyetini yitirdiği çok net olarak görülen Başkan Dinç'in yaşanan sorunlara bir an önce el atması ve Çankırı'yı 'yeteneksiz çiftlik kahyaları'ndan arındırmasını şehirde yaşayan her vatandaş gibi bizler de beklemekteyiz.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ÖZ ÇANKIRILI
26 Nisan 2016 Salı 11:26
11:26
BAŞTA RUHSATSIZ ÇIKMALARI OLAN VE HAYATI FELÇ EDEN CAFE! ADI ALTINDAKİ DÜKKANLAR,SÖZDE AÇIK ÖZDE KAPALI MEKANLARDA İÇİLMESİNE İZİN VERİLEN TÜTÜN MAMÜLLERİ,BEN CEZAMI VERDİM DEYİP BU İŞLERE DEVAM EDİLİYOR!
78.171.115.15
murat
22 Nisan 2016 Cuma 16:23
16:23
yazmış olduğum yorumda bazı bilgileri silmişsiniz sebebi doğruları sölediğimiz içinmi acama mesela araç modeli gibi sayın yönetici sebebini sölermisiniz
78.180.239.9
ESENTEPELİ
22 Nisan 2016 Cuma 13:17
13:17
Hasan Öztürk 20 yıl önce Fethullah Gülen'e dönemin lavrence diyen adamdır.Siz Hasan Öztürk' den 20 geriden geliyorsunuz!!!
46.155.26.99
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim