• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 20 °C
  • Eskişehir : 14 °C

'Çankırı için altyapı birinci önceliğimiz olacaktır'

Çankırı için altyapı birinci önceliğimiz olacaktır
AK Parti Çankırı Belediye Başkan aday adayı Şevket Koç, 2 aylık çalışmasını değerlendirdi.
AK Parti Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı Şevket Koç iki aylık çalışmaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Şevket Koç, Revoli Vip Salonunda gerçekleşen basın toplantısında yaptığı açıklamada “2 aylık çalışmada gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerimizde, hepimizce malum olan şehrimizin öncelikli ve aciliyet arzeden 4 meselesinin öne çıktığını tespit ettik.” dedi.
 
Şevket Koç sözlerini “Yaklaşık 2 ayı aşkın bir süre önce AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylık çalışmamıza başladık. Bu süre zarfında Çankırı’mızda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, bazı kamu kurum ve kuruluşlarımız, esnaflarımız, geleceğimizin teminatı gençlerimiz ve öğrencilerimiz ve toplumun her kesiminden hemşerilerimize ziyaretler gerçekleştirdik, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Bu ziyaretler de beklediğimiz ve umduğumuzdan daha fazla ilgi ve alaka ile karşılaştık. Gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerin en büyük faydası şehrimizin temel ve öncelikli sorunlarını birinci ağızlardan öğrenmemiz olmuştur. Ziyaretlerimizin sonunda hepimizce malum olan şehrimizin öncelikli ve aciliyet arzeden 4 meselesinin öne çıktığını tespit ettik. Bu meseleleri Allah nasip ederse Acil Eylem Planı olarak gündemimize almış bulunuyoruz.” diyerek sürdürdü.
 
Belediye başkan aday adayı Koç, "Acil Eylem Planımız" başlığı altında topladığı konuşmasında “Acil eylem planı olarak, altyapının yenilenmesi, konut darlığının giderilmesi, şehir temizliğinin ivedilikle ele alınması ve şehir içi trafiğin düzenlenmesi olarak belirledik.” dedi.
 
Şevket Koç basın açıklamasına şöyle devam etti.
 
“Altyapı Yenilenmesi: Yaklaşık 30-35 yıl önce yapılan ve 30 bin nufusa göre projelendirilerek yapılan altyapı birçok noktada SOS vermektedir. Günümüzde 100-150 metre civarında by-passlar haricinde altyapıya maalesef girilememiştir. Çankırı merkezimizde kanalizasyon ağı olmayan noktalar olduğu düşünüldüğünde altyapının acil eylem planına alınmasındaki önem ortaya çıkmaktadır. Ayrıca yağmur suyu tahliye sistemi yeterli olmadığından yoğun yağışlarda yollar adeta göle dönmekte, işyerleri ve bodrum kat meskenlerini su basmaktadır. Bu sebeplerden dolayı yaşanılabilir bir Çankırı için altyapı birinci önceliğimiz olacaktır.
 
Şehir temizliğinin ivedilikle ele alınması
Vatandaşlarımızla ve özellikle Çankırı’mıza dışarıdan gelen öğrencilerle yaptığımız görüşmelerde şehrimizin temizlik hizmetlerinin yeterli olmadığı görüşü ağırlık kazanmıştır. Çankırı’mız da temizlik işlerine azami özen göstereceğiz. Bu amaçla gerekirse personel sayısını arttıracağız ve farklı bir firma tarafından kontrollüğünü ve telafisini yaptıracağız. Yer altı çöp konteynerleri ile görüntü kirliliğinin önüne geçeceğiz.
Özellikle halkımızın yoğun şikayetlerine neden olan Tatlı Çay’ın temizliğine özen göstereceğiz.  Tatlıçayı halkımızın beğenebileceği bir görünüme kavuşturarak şehrin estetik görünümüne katkı sağlayacak hale getireceğiz.
 
Konut darlığının giderilmesi
Çankırı’da adeta kangren haline gelen konut darlığı hem gayrimenkul fiyatlarının hem de kiraların fahiş derecede yüksekliğine neden olmaktadır. Üniversite şehri olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Çankırı’mızda konut eksikliği nedeniyle şehrimize gelen öğrenciler kayıt yaptırmaktan vazgeçmekteler. Toki ile yapacağımız ortak konut ve uydu kent projeleri ile konut sorununu çözeceğiz. Konut problemini çözmek için yeni yerleşim alanları açarak ucuz arsa üretimi sağlayacağız.
 
Ayrıca eski Çankırı olarak tabir edilen bölgede ağır aksak devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıracak, gerekirse müteahhitlerle hak sahiplerinin anlaşması yolu açılacak ve süratle bu bölgemizin imarını tamamlayacağız.
 
Şehir içi trafiğin düzenlenmesi
Çankırı şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu kat otoparkları yaparak çözeceğiz. Trafiğin yoğun olduğu noktalarda araç trafiğini rahatlatmak için üst ve alt geçitler yapacağız. Belli noktalarda yoğunlaşan yaya trafiğini rahatlatmak için ise şehrin estetiğine katkı yapacak şekilde üst geçitler yapacağız.
 
Kıymetli basın mensupları, sizlerle, bu toplantımızda şimdiye kadar hemşerilerimizle yapmış olduğumuz görüşmelerin neticelerini ve bu görüşmelerde öne çıkan şehrimizin problemlerini ve çözümlerini paylaşmak istedik. Adaylığımız kesinleştiği taktirde, Çankırı insanımızın hayatını kolaylaştıracak projelerimizi siz sayın basın mensuplarımız aracılığı ile kıymetli hemşerilerimizle paylaşacağız.  Katılımlarınız için teşekkür ederim.” 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
aydin aslan
10 Kasım 2013 Pazar 21:11
boşa kürek çekme
Şevket bey beyhude uğraşıyor. Tek aday adayı Şevket bey olsa genede aday gösterilemez; bunu kendiside biliyor aslinda ama dostlar alışveriş te görsün...
176.218.164.247
Mahmut
08 Kasım 2013 Cuma 23:07
Tebrikler 2
10 yıllık başkanlık döneminde konut darlığından, yüksek kira ücretinden, fahiş ev fiyatlarından inim inim inleyen Çankırılıları duymayan İrfan Dinç Şevket başkan konut darlığından bahsedince yeni konut projelerini ilan ediverdi. Şimdide Şevket başkan alt yapıdan bahsedince alt yapı projesini ilan etti. İrfan Dinç böylelikle yolların asfaltlanmasını, kaldırımların yenilenmesini bir anda çöpe atacağını itiraf etmiş oldu. Artık yağma yok! Çankırı'yı bundan sonra aklı başında ayağını yere sağlam basan günübirlik düşünen değil uzun vadeli planlı programlı başkanlar yönetecektir. Şevket başkan tebrikler.
95.9.2.35
Mahmut
08 Kasım 2013 Cuma 22:59
Tebrikler 1
Sayın Şevket Koç adaylar arasında çalışkanlığı ve üretkenliği ile öne çıkmış durumdadır. İki ay zarfında hemen hemen her gün bir toplantı düzenlemiş ve projelerini halka izah etmiştir. Bu durum onun kendine güvenini ve Belediye başkanlığına hazır olduğunu göstermektedir. Büyük bir tesadüf müdür yoksa korku mudur bilinmez Şevket başkan hangi projesini açıklasa İrfan Dinç hemen balıklama atlamakta ve Şevket başkanın projelerine sahip çıkmaktadır. Konut sıkıntısı ve altyapı sorunu buna en güzel örnektir.
95.9.2.35
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim