• BIST 101.892
  • Altın 190,254
  • Dolar 4,6043
  • Euro 5,3842
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Çankırı İl Milli Eğitim'deki icraat mahkeme duvarına tosladı!

Çankırı İl Milli Eğitimdeki icraat mahkeme duvarına tosladı!
İl Milli Eğitim müfettişlerinin hazırladıkları rapor hukuk duvarına fena tosladı...

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki müfettişler tarafından görevinden uzaklaştırılan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdüresi Zekiye Yılmaz'la ilgili davada ilk raund tamamlandı. Mahkeme ilk celsede eldeki mevcut delillere göre kararını açıkladı.

TANIK BEYANLARI DEĞİŞTİRİLMİŞ
Edinilen bilgilere göre Kız Tenki ve Meslek Lisesi Müdürü Zekiye Yılmaz'la ilgili soruşturmayı yürüten ve görevinden alınmasını sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri O.A ve A.K'nin tanıklardan aldıkları ifadeleri sümen altı ederek kendilerinin hazırlamış oldukları 'gerçek dışı beyanları' tanıklara imzalattırdıkları mahkemece ortaya çıkarıldı.
 
15 Ocak 2013 tarihinde Çankırı 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen 2013/11 no'lu davada, konuyla ilgili tanıkların mahkemede verdikleri ifade ile, MEM müfettişlerinin hazırladıkları dosyada yer alan 'tanık tutanakları' birbirini tutmadı.
 
ALINAN İFADE MAHKEME DOSYASINDA YOK
Dosyanın hazırlık aşamasında müfettişler tarafından ifadesine başvurulan Korgun OSB'de faaliyet gösteren tekstil işletmecisinin yazılı ifadesinin mahkemeye ulaşmaması sonucu, işletme sahibi mahkemeye gelerek verdiği ifade sonrası ortaya çıktı.
 
MAHKEME SUNULAN DELİLLERİ GEÇERSİZ SAYDI VE...
Dava süresince MEM müfettişleri tarafından Zekiye Yılmaz ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar mesnetsiz çıkınca, mahkeme hakimi sanık Zekiye Yılmaz'ın beraatine karar vererek dosyayı karara bağladı.
 
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mahkeme kararına temyiz süresince itiraz etmediği öğrenilirken, kendisine telefonla ulaştığımız Zekiye Yılmaz; devlet memuru olması nedeniyle açıklamada bulunamayacağını ifade etti.
 
TESADÜF MÜ?
Öte yandan iddialara göre; yaptıkları soruşturma ile ilgili olarak böylesine karmaşık bir duruma yol açan İl Milli Eğitim Müfettişleri O.A ve A.K'den birisinin İsmet İnönü İlköğretim Okulu ile Rehberlik Araştırma'da görevden el çektirilenlerin dosyalarını da hazırladığı edinilen bilgiler arasında.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
mahkeme kararı
26 Şubat 2013 Salı 08:33
çankırılı
Anlaşılan o ki müdire hanımın göreve iade edilmesi gerekir. Raporu hazırlayan müfettişler ile Milli Eğitim Müdürüne el çektirilmesi gerekir. Tokatlı M.E.M.Tokat gibi mahkeme kararı.
88.250.18.187
merhabalar
25 Şubat 2013 Pazartesi 16:15
sayın editöre
yapılan yorumlara , ulaşılabiliyor mu? daha önce haberlerinize yapılan yorumlar sonucunda yorum yapanlara her hangi bir işlem yapıldı mı? cevabınızı beklemekteyim saygılarımla.

Editör'ün notu: Hakaret ya da şikayetçi olunan her türlü yorum sahibine ulaşmak mümkün. Soruşturması tamamlanan ya da soruşturma aşamasında olan yorum sahipleri mevcut. Bilginize.
78.187.240.6
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim