• BIST 100.618
  • Altın 141,206
  • Dolar 3,5120
  • Euro 3,9960
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 31 °C
  • İzmir : 34 °C
  • Çankırı : 28 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 27 °C

Çankırı İl Özel İdaresi çalışanları mutlu sona ulaştı

Çankırı İl Özel İdaresi çalışanları mutlu sona ulaştı
Aylardır sorun haline gelen İl Özel İdaresi personelinin sosyal denge tazminatı sözleşmesi nihayet imzalandı.

Çankırı İl Özel İdaresi personeline verilen Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi Vali Vahdettin Özcan ve Bem-Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay tarafından imzalandı.

Vali Vahdettin Özcan, Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreninde yaptığı konuşmada; "“Bugün burada mutlu bir olay için toplanmış bulunuyoruz. Yasama organımızca çıkarılan yeni yasa gereği bir akit imzalayacağız. Kaynaklarımız Kamu hizmet kalitesini artırmak için kullanılmaktadır. Burada imzalayacağımız sözleşme gereği diğer kamu hizmetlerinde görevli personelden ayrı bir tazminat ile İl Özel İdaresi personelini teşvik etmek ve iş akışını hızlandırmak amacıyla personelimize vereceğiz"” dedi.
 
Vali Özcan, sözleşmenin iki yıl için imzalandığını, çalışanların ilk yıl için 210.-TL, ikinci yıl için 240.-TL alacaklarını, ayrıca dini bayramların olduğu aylarda çift alacaklarını belirterek, tüm personele hayırlı olmasını diledi.
 
Çankırı'’da yapılan bu sözleşmenin diğer illerde olduğu gibi olmadığını, unvan ayrımı gözetilmeden herkese eşit verildiğini belirten Vali Özcan, bu duyarlı davranışından dolayı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız'’a teşekkür etti.
 
Tüm personele hayırlı uğurlu olmasını dileyen Vali Özcan, İl Özel İdaresi imkanları dahilinde bu ücretleri gelecek yıllarda artırmayı planladıklarını da söyledi.
 
Bem-Bir Sen İl Temsilcisi Ömer Altundaş, “"Beş aylık bir süre sonunda bu tatlı heyecanı yaşıyoruz. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"” dedi.
 
Bem-Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ise yaptığı konuşmada; 58. İl Özel İdaresi ile sözleşme yaptıklarını ve Türkiye genelinde 67 bin kişinin sosyal denge sözleşmesinden faydalandığını, her ilin gelirlerine ve kaynaklarına göre aldıkları ücretlerin farklı olduğunu belirtti.
 
Başkan Turbay, "Sayın Valimize, Genel Sekreterimize, Genel Meclisimize teşekkür ediyoruz. İşveren gereğini yerine getirmiştir, çalışanlarımız da gereğini yerine getiriyor. Gelecekte artacağını da ümit ediyoruz"” diyerek, çalışanların alacakları ücretlerin bereketli olmasını diledi.
 
Daha sonra Vali Vahdettin Özcan ve Bem-Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay tarafından Çankırı İl Özel İdaresi çalışanlarına verilecek olan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalanarak, çalışanlara hayırlı olması dileklerinde bulunuldu.
 
Genel Başkan Turbay tarafından Vali Vahdettin Özcan'’a çiçek takdim edilerek teşekkür edildi.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
****
07 Ağustos 2012 Salı 21:43
uzun kalan idareci
sokrates yani tam bir filozofsun ne kadar doğru şeyler yazmışsın helal olsun yani 3 değil 5 değil 7 değil
141.196.11.121
Sokrates
06 Ağustos 2012 Pazartesi 16:16
1
Bir idareci maksimum 3 yıl içinde verebileceği her şeyi verirler, ondan sonraki 1-2 yıl her şey rutine döner, yerinde sayar. Verebilecekleri biter, zerre kadar bir şey kalmaz. İşte tam bundan sonra zurnanın zırt dediği deliğe gelinir ; artık bulundukları yere zararları dokunmaya başlar, yük olmaya başlarlar, kendilerinden bıkılır, .....
78.186.68.220
Sokrates
06 Ağustos 2012 Pazartesi 16:16
2
... Herkesin gözünde sevimsizleşirler, sevgilerini kaybederler parazitleşirler. Etraflarında çıkarları için sevimli görünmeye çalışan 3-5 kişiden başka kimseleri yoktur da henüz bunun farkında olamazlar. Bulundukları mevki olmasa bir selam bile cok görülecek durumdadırlar ama yalancı bir hayatın cazibesindedirler.
65.49.14.86
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim