• BIST 102.258
  • Altın 190,134
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Çankırı Kurban Bayramına hazır

Çankırı Kurban Bayramına hazır
Pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatili süresince kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alma ihtiyacı duyacak vatandaşlar için gereken duyuru Çankırı Valiliğince yapıldı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Çankırı Valiliği yazılı bir açıklama yaparak "bayram tedbirleri"ni kamuoyuna duyurdu. Açıklama şöyle:

"Kurban Bayramının huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Bayram süresince sağlık hizmetleri acil servisteki görevli hekim tarafından, ambulans hizmetleri ise 112 Hızır Acil Servisince yapılacaktır.

Sağlık ile ilgili konularda vatandaşlarımızın müracaatları Sağlık Müdürlüğünün 184 ve Devlet Hastanesinin 213 10 98-213 14 10 nolu telefonlara yapılacaktır.

Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğünce vatandaşlarımızın alışverişlerinde fahiş fiyatla karşılaşmamaları için gerekli denetimler yapılacaktır.

Belediye Başkanlığı Veteriner Müdürlüğünce kurban kestirecek olan vatandaşlarımıza; Veteriner Müdürü, Veteriner hekim, 1 tahsildar, 7 kesici ve 5 yardımcı eleman olmak üzere 15 personelle kesintisiz olarak hizmet verilecektir.

Vatandaşlarımız; Belediye hizmetleri ile ilgili olarak Bayram süresince ALO-153 ve ALO-185, herhangi bir yangın olayına karşı Alo 110 ve 213 11 11 nolu telefonları arayabilirler.

Bayramın huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla Emniyet ve Jandarma sorumluluk bölgelerinde gerekli her türlü güvenlik önlemi alınmıştır. Asayiş ve Trafik hizmetleri ile ilgili konularda Jandarma bölgesinde Alo 156 no'lu Jandarma İmdat telefonu ve Emniyet Müdürlüğünün Asayiş ve Trafik hizmetleriyle ilgili konularda ALO 155 nolu Polis İmdat telefonlarıyla iletişim sağlanacaktır.

Vatandaşlarımızın Elektrik arızaları ile ilgili konularda 444 4 372 numaralı Çağrı Merkezi telefonuna, doğalgaz ile ilgili konularda “187 Doğalgaz Çağrı Merkezi” telefonuna, başvurabileceklerdir.          

Sayın halkımıza saygıyla duyurulur."

ARİFE GÜNÜ ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILACAK

Öte yandan yine Valilik'ten yapılan açıklamaya göre "toplumun etik değerlerine olan saygıyı pekiştirmek, insanların ormana ve ağaca karşı olan sevgilerini artırmak gayesiyle yakınlarını ebediyete uğurlamış vatandaşlarımızın, geleneğimizde yer alan mezarlık ziyaretlerinde hem ebediyete göç eden yakınlarını hatırlatmak ve bir fidan ile yaşatmak, hem mezarlıklarımızın daha yeşil ve daha özel yerler olmasına katkıda bulunmak için Orman İşletme Müdürlüğümüzce Arife günü ücretsiz olarak Çankırı Merkez Mezarlığı ve Tüm İlçe Mezarlık girişlerinde fidan dağıtımı yapılacaktır" denildi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Ramazan KAYICI
03 Kasım 2011 Perşembe 13:03
bazı müdürlerin acilen değişmesi lazım
Sayın valimize şu sözlerimi arz etmek istiyorum. Sayın valim yıllarca valilik içerisinde,makamlarını kendi makamları olarak gören,halkı aşağılayıp, horlayıp ve hatta makamlarından polis zoruyla attıran, kovduran, zamanı geçmiş ve bayatlamış bazı kurum müdürlerinin acilen değişmesi ve yeni taze kanların gelmesi lazım. Bu konuda bir çalışma yapıp, bu müdürlerin kim olduğunu keşfedip ve bu müdürleri degiştirirseniz, çankırı halkına ve vatandaşına çok büyük iyilik yapmış olursunuz. Bu insanlarda sizin bu iyiliğinizi unutmaz sayın valim.
78.187.90.241
Ramazan KAYICI
03 Kasım 2011 Perşembe 12:58
Allah razı olsun valimizden.
Tamam Orhan kardeşim, bundan sonraki hafta çarşamba günü vali beyimizin yanına gideceğim. Bu konularıda özel olarak kendisine anlatacağım. Valimizdan allah razı olsun.
78.187.90.241
Orhan YILMAZ
03 Kasım 2011 Perşembe 12:46
teşekkürler VALİMİZE..
Sayın Ramazan Kayıkçı beyefendi. Bu söylediğini bizzat kendilerine özel kalem müdürünün yüzüne bakarak dile getirdim. Bu dediğini ben de yaşadım. Kalem müdürünü geçmek için çok uğraştım. Unutma halkın bir kesimi müdürlerin gözünde ya varoştur ya da serseridir. Bizler onların koloniden değiliz. Sayın Valimiz her çarşamba müsait oldukça 09.00-10.30 arası halk günü yapmaya başladı. kapılar sonuna kadar halka açık.
Ne kalem müdürü ne bir başkasından izin almıyor rica etmyor ezilip büzülmüyorsun. Toplantı salonunda yerini alıp sayın Valimize sorununu arz ediyorsun.
176.54.42.179
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim