• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 18 °C

Çankırı polisi kamera kullanmayı özlemiş!

Çankırı polisi kamera kullanmayı özlemiş!
Aktif Eğitimciler Sendikası Çankırı Şubesi'nin basın açıklamasını 5 emniyet görevlisi kameralarıyla kayıt altına aldı. Demokratik haklarını kullanan vatandaşlar, polisin bu tavrını şaşkınlıkla izledi.

Aktif Eğitimciler Sendikası Çankırı Şubesi üyelerinden oluşan grup, bugün Hükümet Konağı önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı. 'Biat edene saray etmeyene zindan', 'özgür basın susturulamaz' dövizleri açıp, çeşitli sloganlar atan grup adına bir açıklama yapan Aktif Eğitimciler Sendikası Çankırı Şube Başkanı Mustafa Köysün, "Yaşadığımız ülke her geçen gün nefes almanın biraz daha zorlaştığı bir yer haline geliyor. Devlet olarak tarafı olduğumuz, uluslararası sözleşmelerle garanti altına alınmış, neredeyse bütün temel insan hak ve özgürlükleri ihlale uğruyor. İşin kötü tarafı ise bu vahim ihlallerin bizzat yöneticiler eliyle gerçekleştiriliyor olması. Biz inanıyoruz ki, yeryüzünde bir insanın veya başka bir canlının hakkını ihlal eden, yüce yaratıcının hakkını da gasp etme kabahatini işlemiş olur." dedi.

Köysün sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün eğitimde, adliyede, emniyette hemen hemen kamunun tüm alanlarında, haksız ve hukuksuz uygulamalara imza atılıyor. Tasfiyeler, sürgünler ve haksız biçimde görevden almalar birbirini takip ediyor. Bütün bu yapılanların güzel ülkemize neler kaybettirdiği, hiç ama hiç önemsenmiyor. Yetişmiş devlet kadroları hızardan geçiriliyor-muşçasına kesilip, biçiliyor. Türkiye her geçen gün biraz daha fazla kan kaybediyor, yarın ne olacağı kimse tarafından kestirilemiyor. 17-25 Aralık'tan bu yana Türkiye'de bir asra yetecek kadar yanlış yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Bunları yapan irade öylesine fütursuz ki, yaptığı hataları söyleme, sorgulama konumunda olan medya organlarını da susturmak ve sindirmek için her şeyi yapıyor. İstatistikler bir kısım siyasi aktörlerin medyaya yönelik doğrudan ve dolaylı baskıları yüzünden son bir yılda 2 bine yakın gazetecinin işsiz kaldığını söylüyor. Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü verilerine göre, Dünya Basın Özgürlüğü sıralamasında Türkiye, 180 ülke içinde 154'üncü sıraya gerilemiş durumda. İnancımız gereği çok iyi biliyoruz ki, zulmün ayyuka çıktığı bir yerde, zalimler kadar zulme rıza gösterenler de sorumludur. Biz babalarımızdan ve dedelerimizden hür ve bağımsız bir Türkiye emanet aldık. Evlatlarımıza ve torunlarımıza da aynı şekilde, hür ve bağımsız bir Türkiye teslim edeceğiz" dedi.

basin-aciklamasina-polis-kameralarinin-golgesi-dustu-cha-1628971-2-t.jpg

Basın açıklamasına polis kameralarının gölgesi düştü. 5 polis kamerasının basın açıklamasını kayıt altına alması vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim