• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 19 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 12 °C

Çankırı sokaklarında "Balici çocuklar"

Çankırı sokaklarında Balici çocuklar
Sayıları giderek artan "balici çocuklar" Çankırı Merkez'de vatandaşı tedirgin edecek boyutlara ulaştı.

Son aylarda sayıları hızla artan ve halk arasında “balici çocuklar” olarak adlandırılan grup Çankırı Merkez’de tehlikeli boyutlara gelmeye başladı.

Sözcü18 Haber Merkezinin konuyla ilgili olarak yaptığı araştırmaya göre Gar bölgesi başta olmak üzere Alparslan Türkeş Parkında sıkça görülen “balici çocuklar” vatandaşı rahatsız edici davranışlar sergilemekle birlikte birbirlerine de zarar verdikleri öğrenildi.

Merkez’de yaşanan son olayın görgü tanığının ifadesine göre “Gecenin ilerleyen saatlerinde sokak ortasında çevreyi rahatsız edecek şekilde bağıran, yoldan geçenlere korkulu anlar yaşatan bu çocuklara polisin de müdahale etmemesi düşündürücü olsa gerek” derken, başta emniyet teşkilatı olmak üzere milli eğitim camiasının da konuya sahip çıkması gerektiğinin altını çiziyordu.

ÖĞRETİM YILI BAŞINDA UHU SATIŞI YASAKLANMIŞTI

Yeni eğitim döneminde ilk ve ortaöğretim kurumlarında bağımlılık yapan bali, tiner, uhu gibi yapıştırıcılar yerine, su bazlı yapıştırıcıların kullanımı zorunlu olacaktı.

Konuyla ilgili olarak Eylül ayı başında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seraceddin Çom yaptığı açıklamada; gerekli tedbirleri almayan işyerlerine önce 1000- 5 bin TL arasında para cezası uygulanacağını, ardından TCK 194. maddesine göre 6 ay 1 yıl arasında hapis cezası geleceğini söylemişti.

Böylesi bir yasak kapsamının Çankırı’da hangi düzeyde uygulandığı herhalde tartışma götürür.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ARİF YÜKSEL
21 Ekim 2011 Cuma 20:35
Düzeltme,
Çankırı sokaklarında "balici çocuklar" haberi ile ilgili olarak yazdığım ilk yorumumda, "yasaklanmış olan bu maddeleri satanlara ağır müeyyideler verilmesi gerektiğini" ifade etmiştim. Tüm esnafımızı kastetmem mümkün değildir. Zira akşama kadar esnafın içerisindeyim ve esnaflarımızla birlikteyim. Özellikle küçük esnafın sıkıntılarını yakından biliyorum. Belki "yasaklanmış olan" bu maddelerin alım-satımını yapanlar, çankırı esnafı ile ilgisi olmayabilir. Daha ziyade büyük şehirler'den gelme ihtimali yüksektir. Ancak gençlerimizin geleceği yönünden de, çok önemli bir sorun olarak görüyor
78.161.37.89
sağlıkçı
20 Ekim 2011 Perşembe 23:22
adem bey herkes kendini sorgulamalı
adem bey sağlıkçıların döner falan düşündüğü yok. zaten sağlıkçıların döner+maaşı diğer memurların denge tazminatı+maaşı kadar. sağlıkçıların aldığı döner sermaye maaşın ikiye bölünüp yarısının döner adı altında verilmesidir. döner sermaye ile balicilerin ne alakası var. bu kadar da ön yargılı olmayalım. herkese işini yapmıyormuş gibi bakmayalım. kendimize bakalım öz eleştiri yapalım bugün işimi tam yaptım mı kazandığımı hak ettim mi diye herkes kendini sorgularsa toplum olarak doğruyu o zaman buluruz.
78.161.25.247
Ç.K.L.B.V
19 Ekim 2011 Çarşamba 23:56
cehalet nerden gelirse gelsin tehlikelidir
Mücadele birlikte olmalıdır. ARİF YÜKSEL ilgili notunuza cevaben. ne hırdavatçıyım ne de ayakkabıcıyım sade 18 yıllık esnafım çay satıyorum sevgili hocam notunuzda demişsinizki bu maddeleri satanlara ağır müeyyideler uygulamak gerekir. yanlış aynen şu şekildeki gibi bir saçmalık sizin dediğiniz bu öğrenciyi hangi öğretmen yetiştirdiyse ağır müeyyideler uygulamak gerek. lütfen şu çankırıda yapılan yanlışlıkları valiler öğretmenler emniyet müdürleri olarak can çekişen esnafa yüklemeyi bırakın artık.
78.187.201.98
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim