• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Çankırı TEK YÜREK oldu

Çankırı TEK YÜREK oldu
Çukurca'da PKK saldırısı sonucu 24 askerimizin şehit olmasıyla birlikte tüm yurtta yapılan mitinglerin bir benzeri Çankırı'da yaşandı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK tarafından gerçekleştirilen pusu ile birlikte şehit olan 24 askerimizin anısına tüm ülkede gerçekleştirilen tel’in mitinglerinin bir benzeri bugün Çankırı’da gerçekleşti.

BUGÜNKÜ MİTİNGDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN - TIKLA

Saat 12.00’de Kucaklama Taşı’nda toplanan vatandaşlarla birlikte, şehit anneleri, orta öğretim ve üniversite gençliği ile siyasi partilerimizden Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı, MHP İl Başkanı Ali Acıbunar, Has Parti İl Başkanı Şevket Koç ve Saadet Parti İl Başkanı Ömer Uzun, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli ile birlikte Atatürk Anıtı’na kadar ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli sloganlar atarak yürüdüler. Mitinge katılanlar arasında Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin de vardı.

Atatürk Anıtına gelen topluluğun burada da Şehit Aileleri adına abisini bu uğurda kaybeden Mustafa Yıldırım bir konuşma yaparak ülkede yaşanan terörü lanetledi.

Mitinge katılan üniversiteli kız öğrencilerin şehit ailelerinin ellerini öptükleri ve acılarını paylaştıkları görüldü.

ÜLKÜ OCAKLARI KARATEKİN PARKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Atatürk Anıtı önünde yapılan konuşma ve atılan sloganlardan sonra Ülkü Ocakları mensubu bir grup Karatekin Parkı’na giderek burada bir açıklama yaptı. Vatandaşı sağduyuya davet eden açıklamanın ardından grup dağıldı.

RIDVAN YAMUÇ'TAN GÜNÜN ANISINA ŞİİR

VATANIM VATANIM
 
çoluk cocuk genç yaşlı insan seli
ay yıldızımın altında yaşar hepsi
kanlarıyla bu vatana canını verdi
hainler taşeronlarla dostluk etti
 
ruslara boyun eğmedik doğuda
yunanlılara göz açtırmadık batıda
ingilizlere geçit vermedik çanakkalede
birliğimizi koruduk hep geçmişten bu güne
 
şehit ettiniz vatan evlatlarını
söndürdünüz aile ocaklarını
tarihler yok edemedi ay yıldızımı
sizin gibi çapulcularmı yok edecek bu milleti
 
yedi cihana nam saldı yiğitler
cephede savaştı korkusuz erenler
bir karış toprağı vermedi şehitler
size verilecek taşımız yok taşeron hainler
 
ay yıldızım dalgalanacak göklerde
ezanlarımız okunacak minarelerde
imanımız var olacak hep kalplerde
ebediyen yaşayacak türk milleti bu cihanı alemde

Etiketler: , ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
satılmış kara
22 Ekim 2011 Cumartesi 18:01
anadolu uyanıyor
mühendislikleri, siyasetin dizaynı her zaman aynı neticeyi vermeyebilir. okyanus ötesi kurgular türkiye labaratuvarında yanılabilirler. tıpkı 28 yılda bop un türkiye planında yanılıp, türk kürt iç savaşı çıkaramadıkları gibi. o yüzden suriye ve iran'dan sonra türkiye ile ilgili senaryo vizyona girecek. bop'un türkiye bölümünü 20 sene öteye ötelediler.tabi o zamana kadar ab ve abd çökmezse. çünkü ab..d çöküyor, sovyetler, büyük britanya imp. gibi. allah bu milleti tarih sahnesine yine çıkaracak, arş yiğitler vatan imdadına!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
46.2.108.123
satılmış kara
22 Ekim 2011 Cumartesi 17:54
anadolu uyanıyor
genç kızlarımıza hediye ettim. anedolu isyanda, anadolu ayakta, anadolu uyanıyor. ey dedikoducu partilerimiz artık yeter, vıdı vıdıyı bırakın da şu lanet terörü bitirelim, yoksa bu millet hepinizi ezer. bir arkadaşım anlattı; cezaevlerinde isyanlar çocuk koğuşlarından başlarmış önce!!!irkildim, şaşırdım, doğru olabilir dedim kendime. genç kızlarımız, erkek çocuklarımız bu kadar tepki veriyorsa bıçak kemiğe dayanıyor demektir. sabırlı, hoşgörülü bir milletiz vesselam. ayranımızı kabaracağı nokta geliyor belki de. siyasetçilerimizin yanlış yapmayıp, bunu iyi okumaları gerek. yoksa iş işten geçebilir. toplum mühendisl
46.2.108.123
satılmış kara
22 Ekim 2011 Cumartesi 17:46
anadolu uyanıyor
son şehitlerimizle beraber türkiyenin her yerinde, ankara kızılay'da 15-16 yaş grubu orta öğretim grubu gençliğimiz, özellikle genç kızlarımız tepkilerini en asilane biçimde, öğretmenlerimizle, hatta onları yetiştiren eli öpülesi anne babalarıyla ortaya koydular.geleceğimizin teminatı gençliğimiz elbette vatansever reflekslerle hareket ediyor. hiç bir güç çantaları sırtında, kitapları elinde bu gençliği meydan ve caddelere getiremezdi, ama mehmetçik katliamları aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimizi kızlarımızı oralara taşıdı. izlerken utandım, bayrak satan gençten 3-5 tane türk bayrağı alıp
46.2.108.123
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim